Świetna technika gry

Bakera idzie w parze z jego niesamowicie widowiskowym sposobem grania na perkusji. Ginger potrafi zrobić fantastyczne show, które uwielbia publiczność. Koncertowa rola perkusisty nie musi więc być przyćmiona innymi członkami zespołu. (więcej)

Firma Yamaha

od zawsze była pionierem w dziedzinie wprowadzania nowoczesnych technologii. Zestawy perkusyjne tego producenta stanowią już swego rodzaju wzorzec brzmienia, który docenili perkusiści na całym świecie. Seria bębnów PHX to kolejny krok na przód i kolejne innowatorski rozwiązania. (więcej)

Jest wielkim pasjonatem

parapsychologii i okultyzmu. mowa O Dannym Careyu, który od lat interesuje się tymi zagadnieniami. Posiada także dużą kolekcję książek Aleistera Crowleya oraz Kennetha Granta. (więcej)

Styl gry Franka

był odmienny do tego czego oczekiwali od niego koledzy z zespołu Green Day. Popularny The Cool musiał zmienić myślenie na bardziej "punkowe" by móc skutecznie kontynuować pracę z zespołem. Obustronna cierpliwość opłaciła się, bo dziś nikt nie wyobraża sobie Green Day bez Franka, a on sam jest uwżnany za najmocniejszy punkt kapeli. (więcej)

Tagi

  • Simon Frederick St. George Kirke
  • Muzyk
  • Perkusista
  • Muzyka
  • Perkusja
  • Instrumnety perkusyjne
  • Instrumenty muzyczne
  • Muzyczny
  • Bębny

Simon Frederick St. George Kirke - brytyjski perkusista rockowy

imon Frederick St. George Kirke urodził się 29 lipca 1949 roku w Lambeth w Londynie. Wychowywał się w rodzinie Olive May i Viviana Percy’ego Kirke. Wczesne lata życia spędził w Walii. Szkołę porzucił w wieku lat siedemnastu, powracając do Londynu i poszukując pracy jako perkusista na bluesowej scenie angielskiej. Niestety, starania okazały się bezowocne.

Wkrótce poznał Paula Kossoffa, który grał wówczas w zespole zwanym Black Cat Bones. Paul zaproponował młodemu Simonowi współpracę i przez kolejne pół roku artysta pracował z Kossoffem na stanowisku perkusisty, korzystając z modelu Hayman.

Duet odszedł z zespołu i wkrótce uformował zespół z Anym Fraserem – Free. Przez kolejne cztery lata w pełni poświęcali się działalności muzycznej, stając się inspiracją dla wielu młodszych zespołów. Ich największy hit – „All Right Now” – uplasował się na pierwszych miejscach wielu list przebojów, doceniony został przez ASCAP (American Society of Composers, Authors and Publishers), a w roku 1990 usłyszeć go można było ponad milion razy w stacjach radiowych Stanów Zjednoczonych. W roku 2000 Paul Rodgers odebrał nagrodę British Music Industry za podwojenie tego wyniku! Zespół rozpadł się w roku 1973, jednak Kirke i Paul złączyli swoje siły ponownie, tworząc Bad Company. Do grupy dołączył Mick Ralphs i Boz Burrell. Simon poświęcał się tej współpracy przez kolejne jedenaście lat. Tuż po rozpadzie Bad Company zaangażowany został do współtworzenia Wildlife. Wspólnie ruszyli w trasę koncertową, stanowiąc support dla zespołu Michaela Schenkera. Ich debiutancki album wydany został przez Micka Ralphsa. Podczas nagrań do „Charity” artysta mógł ukazać swój talent do gry na saksofonie. Niestety, zespół nie przetrwał próby czasu i w roku 1986 ponownie zjednoczył się z Bad Company. Ich współpraca miała miejsce ponownie w roku 2009.

Wielokrotnie muzyk koncertował z Ringo Starrem i jego All Star Band. Ponadto miał okazję pracować z Wilsonem Pickettem, Bo Diddleyem, Rayem Charlesem, Jerrym Lee Lewisem, Keithem Richardem, Ronniem Woodem, a także Ericem Laptonem. W roku 1980 grał u boku Johna Bonhama – perkusisty zespołu Led Zeppelin – nad dwoma utworami nagrywanymi w Monachium. W roku 2006 Rockstarz wydało jego instruktażowe DVD „Lessons from a Legend: Simon Kirke”. W roku 2009 grał z nowojorskim zespołem rockowym Zeta Vang.

Simon jest fanem wokalistki Arety Franklin.

Dziś Kirke miesza na Manhatannie z Lorraine Dellal – żoną i matką jego czwórki dzieci. Jedna z jego córek – Domino – pragnie podążać śladami ojca, rozpoczynając karierę muzyczną.Jemima zaś jest aktorką i malarką.