Simon Phillips

uznawany jest za jednego z najbardziej wszechstronnych perkusistów. Równie dobrze radzi sobie w jazzie i heavy-metalowych klimatach. Nic więc dziwnego, że współpracą z nim zainteresowani są najwspanialsi muzycy na ziemi. (więcej)

Świetnie radzi sobie

W jazzie, bluesie rocku i metalu. Aynsley Dunbar, który jest w stanie zagrać praktycznie wszystko, uznawany jest za jednego z najbardziej wszechstronnych i uniwersalnych perkusistów na Wyspach Brytyjskich. (więcej)

Bardzo uniwersalne brzmienie

zestawu Yamaha Club Custom docenili zarówno muzycy jazzowi, jak i rockowi. Oryginalna konstrukcja i charakterystyczny soud wydaję się być idealny do pracy w studiu nagraniowym oraz małych i dużych scenach koncertowych. (więcej)

Terry Bozzio

słynie z gry na swoim bardzo rozbudowanym zestawie perkusyjnym, dzięki temu jego występy to prawdziwa uczy zarówno dla uszu jak i dla oczu. Niezliczona liczba blach, bębnów i przeszkadzajek robią ogromne wrażenie podczas koncertów (więcej)

Tagi

  • Yamaha Recording Custom
  • Firma Yamaha
  • Perkusja
  • Zestaw akustyczny
  • Zestaw perkusyjny
  • Instrumenty perkusyjne
  • Yamaha
  • Hi-Hat
  • Centrala
  • Statyw

Yamaha Recording Custom - zestaw perkusyjny

Od ponad trzydziestu lat Recording Custom to źródło inspiracji, wspaniałej muzyki, a co za tym idzie sukcesów perkusistów na całym świecie. Wszystko to dzięki ciągłemu dążeniu Yamahy do perfekcjonizmu, nieustannego wyznaczania celów, mających udoskonalić modele. Tym sposobem Recording Custom zyskał sobie fanów, ceniących ciekawy design i potężne brzmienie nawet bez podłączenia mikrofonu!

Ręcznie klejone korpusy to wysokiej jakości drewno brzozowe, również kotła i tomy składają się z sześciowarstwowej sklejki brzozowej. W przeciwieństwie do nich bębny basowe serii 7. Recording Custom otrzymać można w wykończeniu wiśniowym i czarnym. Jak przedstawia się proces Air Seal - tworzenia niepowtarzalnych korpusów bębnów? Wszystko Yamaha rozpoczyna od doboru najlepszej jakości materiałów. Drewno – w tym przypadku brzozę – przycina się do ustalonej długości wraz z uwzględnieniem diagonalnego nacięcia na krańcach każdego z nich. Perfekcyjni rzemieślnicy wyrabiają młotkiem warstwy, jednocześnie odpowiednio je dopasowując. Połączone warstwy drewna poddaje się obróbce termicznej w temperaturze 120 stopni i ponownie wyrabia za pomocą młotka. Kolejnie pod wysokim ciśnieniem pompuje się poduszkę powietrzną ulokowaną wewnątrz korpusu. Ciśnienie to wywiera nacisk na wnętrze bębna, dzięki czemu uzyskujemy okrągłe korpusy jednakowej grubości.
Powtarzany od czterdziestu lat proces stanowi gwarancję jakości, solidności i trwałości tak istotnej części naszego zestawu!

W celu zabezpieczenia stroju bębnów przed napięciem i umożliwienia ich wysokiego nastrojenia Yamaha zadbała o solidne i precyzyjne obrobienie lug.

Jedną z najistotniejszych części Recording Custom jest coraz częściej stosowany w zestawach perkusyjnych system YESS. Największymi jego atutami jest zminimalizowanie kontaktu osprzętu z korpusem bębna oraz połączenie go z bębnem w punkcie węzłowym. Jego montaż opatentował Noble & Cooley Drum Company. YESS to precyzja, niezawodność oraz stabilność osiągnięta dzięki zastosowaniu nylonowych zacisków na pręty. Ulokowany na kotle system to źródło brzmienia i potężnego sustainu naszego instrumentu.

Kołkowy uchwyt oddawany modyfikacjom przez wiele lat nareszcie osiągnął apogeum oryginalności! Twarda, żywicowa kulka umieszczona została w chromowanym łożysku za tytanowym rylcem. Perkusiści upodobali sobie takie rozwiązanie, ponieważ znacznie łatwiej jest im pozycjonować bęben bez poślizgu oraz stroić naciąg dolny (w tym przypadku wystarczy jedynie obrócić bęben).

Zwieńczeniem opisu Recording Custom będzie tu opatentowanie lepszej wentylacji – systemu otworów powietrznych. Choć do niedawna bębny wentylowane były jednym otworem, to teraz dzięki inżynierom Yamaha znajdziemy je dwa! Jeden ulokowany został po stronie perkusisty, drugi zaś wokół krawędzi korpusu. Umożliwiło to wymianę powietrza, gwarantującą wygodną akcję i zwiększenie kontroli odbicia.

Poszczególne modele dostępne są w odcieniach Antiqua Sunburst, Cherry Wood, Solid Black oraz Deep Blue. Każdy z nich cechuje się eleganckim designem, satysfakcjonującym perkusistę, wymagającego od instrumentu wspaniałego wyglądu.

Cudowne wykończenie, doskonałe brzmienie i wysokiej jakości brzozowy korpus stanowią spójną całość, będącą urzeczywistnieniem marzeń i wymagań każdego właściciela. Zarówno bez użycia mikrofonu, jak i bez; w studiu i na scenie – Recording Custom spełni swoją rolę, dając zarówno muzykom jak i słuchaczom niezapomniane emocje i brzmienia.