Leksykon współczesnej perkusji

Bardzo uniwersalne brzmienie

zestawu Yamaha Club Custom docenili zarówno muzycy jazzowi, jak i rockowi. Oryginalna konstrukcja i charakterystyczny soud wydaję się być idealny do pracy w studiu nagraniowym oraz małych i dużych scenach koncertowych. (więcej)

Josh Freese uznany został

za najlepszego perkusistę studyjnego w 2009 roku. Ranking przeprowadził branżowy magazyn DRUM! (więcej)

Wybór Neila Pearta

na najlepszego perkusistę w roku 2007 nie był przypadkowy, Nieil jest jednym z nielicznych muzyków dysponującym tak fantastyczną techniką, a przy tym jego gra jest naturalna i dynamiczna. (więcej)

Jest wielkim pasjonatem

parapsychologii i okultyzmu. mowa O Dannym Careyu, który od lat interesuje się tymi zagadnieniami. Posiada także dużą kolekcję książek Aleistera Crowleya oraz Kennetha Granta. (więcej)

Tagi

  • Yamaha Recording Custom
  • Firma Yamaha
  • Perkusja
  • Zestaw akustyczny
  • Zestaw perkusyjny
  • Instrumenty perkusyjne
  • Yamaha
  • Hi-Hat
  • Centrala
  • Statyw

Yamaha Recording Custom - zestaw perkusyjny

2012-07-18 17:13
Pablo
Od ponad trzydziestu lat Recording Custom to źródło inspiracji, wspaniałej muzyki, a co za tym idzie sukcesów perkusistów na całym świecie. Wszystko to dzięki ciągłemu dążeniu Yamahy do perfekcjonizmu, nieustannego wyznaczania celów, mających udoskonalić modele. Tym sposobem Recording Custom zyskał sobie fanów, ceniących ciekawy design i potężne brzmienie nawet bez podłączenia mikrofonu!

Ręcznie klejone korpusy to wysokiej jakości drewno brzozowe, również kotła i tomy składają się z sześciowarstwowej sklejki brzozowej. W przeciwieństwie do nich bębny basowe serii 7. Recording Custom otrzymać można w wykończeniu wiśniowym i czarnym. Jak przedstawia się proces Air Seal - tworzenia niepowtarzalnych korpusów bębnów? Wszystko Yamaha rozpoczyna od doboru najlepszej jakości materiałów. Drewno – w tym przypadku brzozę – przycina się do ustalonej długości wraz z uwzględnieniem diagonalnego nacięcia na krańcach każdego z nich. Perfekcyjni rzemieślnicy wyrabiają młotkiem warstwy, jednocześnie odpowiednio je dopasowując. Połączone warstwy drewna poddaje się obróbce termicznej w temperaturze 120 stopni i ponownie wyrabia za pomocą młotka. Kolejnie pod wysokim ciśnieniem pompuje się poduszkę powietrzną ulokowaną wewnątrz korpusu. Ciśnienie to wywiera nacisk na wnętrze bębna, dzięki czemu uzyskujemy okrągłe korpusy jednakowej grubości.
Yamaha Recording Custom
Yamaha Recording Custom, źródło: Yamaha

Powtarzany od czterdziestu lat proces stanowi gwarancję jakości, solidności i trwałości tak istotnej części naszego zestawu!

W celu zabezpieczenia stroju bębnów przed napięciem i umożliwienia ich wysokiego nastrojenia Yamaha zadbała o solidne i precyzyjne obrobienie lug.

Jedną z najistotniejszych części Recording Custom jest coraz częściej stosowany w zestawach perkusyjnych system YESS. Największymi jego atutami jest zminimalizowanie kontaktu osprzętu z korpusem bębna oraz połączenie go z bębnem w punkcie węzłowym. Jego montaż opatentował Noble & Cooley Drum Company. YESS to precyzja, niezawodność oraz stabilność osiągnięta dzięki zastosowaniu nylonowych zacisków na pręty. Ulokowany na kotle system to źródło brzmienia i potężnego sustainu naszego instrumentu.

Kołkowy uchwyt oddawany modyfikacjom przez wiele lat nareszcie osiągnął apogeum oryginalności! Twarda, żywicowa kulka umieszczona została w chromowanym łożysku za tytanowym rylcem. Perkusiści upodobali sobie takie rozwiązanie, ponieważ znacznie łatwiej jest im pozycjonować bęben bez poślizgu oraz stroić naciąg dolny (w tym przypadku wystarczy jedynie obrócić bęben).

Zwieńczeniem opisu Recording Custom będzie tu opatentowanie lepszej wentylacji – systemu otworów powietrznych. Choć do niedawna bębny wentylowane były jednym otworem, to teraz dzięki inżynierom Yamaha znajdziemy je dwa! Jeden ulokowany został po stronie perkusisty, drugi zaś wokół krawędzi korpusu. Umożliwiło to wymianę powietrza, gwarantującą wygodną akcję i zwiększenie kontroli odbicia.

Poszczególne modele dostępne są w odcieniach Antiqua Sunburst, Cherry Wood, Solid Black oraz Deep Blue. Każdy z nich cechuje się eleganckim designem, satysfakcjonującym perkusistę, wymagającego od instrumentu wspaniałego wyglądu.

Cudowne wykończenie, doskonałe brzmienie i wysokiej jakości brzozowy korpus stanowią spójną całość, będącą urzeczywistnieniem marzeń i wymagań każdego właściciela. Zarówno bez użycia mikrofonu, jak i bez; w studiu i na scenie – Recording Custom spełni swoją rolę, dając zarówno muzykom jak i słuchaczom niezapomniane emocje i brzmienia.

Napisz komentarz

Drogie czytelniczki / drodzy czytelnicy.
Wszystkie komentarze są moderowane, z tego też powodu proszę nie umieszczać komentarzy obraźliwych. Komentarz nie może zawierać linków do innych stron. Wasze komentarze będą ukazywać się z pewnym opóźnieniem.