Wybór Neila Pearta

na najlepszego perkusistę w roku 2007 nie był przypadkowy, Nieil jest jednym z nielicznych muzyków dysponującym tak fantastyczną techniką, a przy tym jego gra jest naturalna i dynamiczna. (więcej)

Dave Grohl

bardzo dba o swój wizerunek, który daleki jest od stereotypu typowego gwiazdora. Dzięki temu muzyk cieszy się ogromną sympatią wśród fanów i współpracowników. (więcej)

Nie tylko na perkusji

Steward świetnie radzi sobie także z gitarą i instrumentami klawiszowymi. Jest także doskonałym kompozytorem i aranżerem oraz cenionym twórcą muzyki filmowej. Copeland stworzył ścieżkę dźwiękową między innymi do takich filmów jak: Wall Street, Simpatico, Nieśmiertelny 2, Nic nie widziałem, nic nie słyszałem i Babilon 5. (więcej)

Świetna technika gry

Bakera idzie w parze z jego niesamowicie widowiskowym sposobem grania na perkusji. Ginger potrafi zrobić fantastyczne show, które uwielbia publiczność. Koncertowa rola perkusisty nie musi więc być przyćmiona innymi członkami zespołu. (więcej)

Tagi

 • Aynsley Dunbar
 • Perkusista
 • Muzyk
 • Perkusja
 • Werbel
 • Frank Zappa
 • Jeff Beck
 • Zestawy perkusyjne
 • Rock
 • Pop
 • Jazz

Aynsley Thomas Dunbar - brytyjski perkusista

Aynsley Thomas Dunbar urodził się 10 stycznia 1946 roku w Liverpoolu. W młodym wieku wziął udział w przesłuchaniu do The Jimi Hendrix Experience, podczas którego legenda Jimi Hendrix decydował o wyborze pomiędzy nim a Mitchem Mitchellem. W rezultacie to ten drugi wygrał casting. Gdy Aynsley miał osiemnaście lat Stu James i Nick Crouch stworzyli Stu James & The Mojos u boku Dunbara i Lewisa Collinsa. W tym składzie grupa kontynuowała działalność do roku 1966.
Ponadto Aynsley był liderem Aynsley Dunbar Retalitation wraz z którym wydał serię albumów - „The Aynsley Dunbar Retaliation”, „Doctor Dunbar's Prescription “, “ To Mum, From Aynsley & The Boys” oraz „Remains To Be Heard”. Przyczynił się również do stworzenia tekstu piosenki „Warning” nagranej przez Black Sabbath na ich debiutanckim albumie. Później, w roku 1967, Aynsley wykorzystał materiał przy współpracy z własnym zespołem.

Kolejnie Aynsley Dunbar przewodził krótko istniejącym zespołem progresywno rockowym Blue Whale. Grupa zadebiutowała podczas trasy koncertowej w Skandynawii w styczniu 1970 roku. Co ciekawe, tuż po rozpadzie składu King Crimson Dunbar usiłował bezskutecznie zatrudnić Roberta Frippa na miejsce gitarzysty. Z kolei Fripp chciał by Dunbar był perkusistą w jego zespole. Z Blue Whale Aynsley wydał w roku 1971 jedyny album, w skład grupy wchodzii wówczas Paul Williams, Ivan Zagni, Roger Sutton, Tommy Eyre oraz Friendberg.Następnym przedsięwzięciem w jakim wziął udział była współpraca z Mother’s of Invention Franka Zappy. Muzyk wystąpił na albumach „Waka/Jawaka” oraz „The Grand Wazoo”. W roku 1974 miał okazję zagrać na perkusji w ścieżce dźwiękowej „Dirty Duck”. W połowie dekady grywał z Nilem Lofgrenem tuż przed wstąpieniem do Journey na czas powstania ich pierwszego albumu z roku 1975. Niestety, współpraca nie była owocna i zakończyła się niepowodzeniem – Logfren zwolnił Aynsleya niedługo potem.

Wkrótce Dunbar wystąpił na trzech albumach Jefferson Starship – „Freedom At Point Zero”, „Modern Times” oraz „Wind Of Change” oraz na krążku Whitesnake „1987 Versions”. W tym dziesięcioleciu występował również z Ericem Burdonem, Michaelem Schenkerem i The Animals.

Od roku 2003 był perkusistą “World Classic Rockers”. W roku 2005 Aynsley zagrał na albumie Jake’a E. Lee „Retracted”. W 2008 nagrał materiał na płytę z Mickeyem Thomasem, Jakem E. Lee, Ozzym Osbournem. Trzy lata później na rynku ukazał się krążek podsumowujący jego współpracę z Frankiem Zappą w Carnegie Hall sprzed czterdziestu lat.

Na przestrzeni lat swojej kariery muzyk grał również z Ianem Hunterem, Lou Reedem, Jeffem Beckem, Davidem Bowiem, Sammym Hagarem, Michaelem Schenkerem oraz UFO.

Komentarze

WASSYL
2013-07-06 17:16:11

tja... można i tak na zestawie klasycznym,ciekawe jak się porusza na rozbudowanym,bo nie wiem?