Wiele osób twierdzi, że

perkusja elektroniczna nigdy nie dorówna brzmieniem zestawowi akustycznemu. Jednak Yamaha DTX500 przekonała już wielu niedowiarków. Doskonałe brzmienie i nieograniczone możliwości sprawiają, że DTX500 świetnie sprawdzi się w studiu nagraniowym oraz pracy w zaciszu domowym. (więcej)

Kenny Aronoff jest

regularnym zmiennikiem Chada Smitha. Zastąpił go podczas trasy koncertowej Red Hot Chilli Peppers a następnie podczas występów supergrupy Chickenfoot, której Chad jest oficjalnym członkiem. (więcej)

Ojciec Louie Bellsona

był właścicielem sklepu muzycznego, dzięki temu młody Louie miał znakomite warunki by móc rozpocząć i rozwijać naukę gry na perkusji. (więcej)

Perkusja była

pierwszym instrumentem na jakim Jack White nauczył się grać. Dopiero później zainteresował się gitarą, z którą dziś jest bardziej kojarzony.Będąc dzieckiem trzymał w swoim pokoju 2 pełne zestawy perkusyjne, musiał przez to pozbyć się łóżka i spał na materacu rozłożonym między instrumentami. (więcej)

Tagi

 • Virgil Donati
 • Muzyk
 • Perkusista
 • Kopozytor
 • Instrumnetny perkusyjne
 • Bębny
 • Muzyka
 • Perkusja
 • Werbel
 • Blachy
 • Zestaw perkusyjny

Virgil Donati - australijski muzyk i kompozytor, wirtuoz instrumentów perkusyjnych

22 października 1958 roku urodził się Virgil Donati. Muzyk wychował się w Melbourne w Australi w rodzinie pochodzenia włoskiego. Pierwszy zestaw perkusyjny otrzymał w wieku… dwóch lat! Wkrótce rozpoczął naukę gry na instrumencie pod okiem ojca, występując w jego zespole. Praktykował w ten sposób przez kolejne cztery, wczesne lata swojego życia. Pierwszym poważnym zespołem do jakiego wstąpił było Cloud Nine, którego nazwa została wkrótce zmieniona na Taste. Występując z grupą od piętnastego roku życia muzyk wydał trzy albumy studyjne.

Zaangażowanie w muzykę osiągnęło apogeum, gdy w wieku szesnastu lat rzucił szkołę. Trzy lata później Virgil przeprowadził się do Stanów Zjednoczonych, gdzie uczył się w Dick Groves School w Los Angeles. Wówczas pobierał również nauki prywatne u Murraya Spivacka. W wieku dwudziestu jeden lat Donati zdecydował się powrócić do Australii, gdzie rozwinęła się jego kariera. Grywał wówczas jazz z Allanem Zavodem oraz Brianem Brownem, a także specjalizował się w rocku u boku zespołu Petera Cupplesa. W tym czasie stał się aktywnym muzykiem sesyjnym oraz koncertującym perkusistą. Wraz z własnym popowym zespołem The State (Southern Sons) poznał smak międzynarodowej sławy, dzięki wydaniu debiutanckiego singla „Heart in Danger”.W latach osiemdziesiątych Donati współpracował z grupą pochodzącą z Melbourne, wykonującą jazz i rock fusion. Changes, składające się z Virgila, Joe Chindamo, Marka Domoneya, Steve’a Hadleya i Johna Barretta wkrótce przeistoczyło się w Loose Change.

W roku 1995 Virgil wydał swój pierwszy solowy album „Stretch”. Dwa lata później na rynku ukazało się „The Virg: Serious Young Insects”, wydane przez Vorticity Music. Tego samego roku Derek Sherinian zatrudnił go przy produkcji jego pierwszego solowego albumu „Planet X”. Współpraca przeobraziła się w powstanie zespołu Planet X, z którym Virgil wydał trzy albumy studyjne – „Universe”, „MoonBabies”, „Quantum” oraz live-album „Live From Oz”.

Wraz z nowym tysiącleciem, w roku 2004, Donatiego spotkał zaszczyt – muzyk uplasował się na pierwszym miejscu w kategorii „Klinicysta roku” w rankingu sporządzonym przez „Modern Drummer”. Trzy lata później artysta koncertował po Francji z Michelem Polnareffem, podczas jego trasy, będącej wznowieniem jego działalności muzycznej. W roku 2009 po raz pierwszy od czterech lat muzyk powrócił do Australii w celu zagrania w „Drumscene Live Tour” u boku Thomasa Pridgena i Doma Famularo. W tym czasie grywał również w „Ultimata Drummers” w jego rodzinnym Melbourne.Dziś muzyk mieszka w Stanach Zjednoczonych, gdzie grywa z wieloma zespołami. Obecnie koncertuje z Allanem Holdsworthem i Jimmym Haslipem po Stanach i Kanadzie. Muzyka pochłania większość jego czasu, w związku z czym Virgil nie skupia się na swoim życiu prywatnym. W roku 1999 w wywiadzie dla „Modern Drummer”, zapytany o małżeństwo odpowiedział:

„Sądzę, że musisz być bardzo silny by trzymać się planów jakie miałeś na życie. Jak na razie odrzucam myśl o małżeństwie i wielu „zakłóceniach” jakie może ono przynieść.”

Inspiracją dla Virgila byli przez lata muzycy jazzowi Louie Bellson i Buddy Rich. Pierwszym artystą rockowym, jakim zafascynował się Donati był Ian Paice z Deep Purple. Muzyk był urzeczony jego „klarownością i mocą”. W roku 1999 przyznał, że w ostatnim czasie preferuje grę w stylu „traditional grip” – sposób ułożenia pałeczek jest różny w obu rękach.

„Zadecydowałem, że to w taki sposób chcę grać. Są momenty gdy, wierzcie mi lub nie, traditional grip jest wygodniejszy w mojej lewej ręce. W żaden sposób ten styl mnie nie ogranicza. Nie będę go niepotrzebnie rekomendować. To o wiele trudniejszy chwyt do wykorzystania i rozwinięcia mocy w grze. (…) Ponieważ nie jest on dziś często używany, tym bardziej staje się odjazdowy!”