Steve Gadd rozpoczął

naukę gry na perkusji za namową swojego wuja, który również był perkusistą. Grał na instrumentach perkusyjnych w zespole armii Stanów Zjednoczonych. (więcej)

Firma DDrum

we współpracy z Carmine Appice wyprodukowała werbel sygnowany nazwiskiem tego wspaniałego perkusisty. DDrum Carmine Appice 5x14 Brass, to świetne narzędzie dla wszystkich rockowych i metalowych wymiataczy, którzy szukają dynamicznego i agresywnego brzmienia. (więcej)

Jeden z prekursorów

swingu - za takiego uważa się Gene Krupę, jego niepowtarzalny styl gry był wzorem dla wielu perkusistów na całym świecie. Sam perkusista od zawsze zakochany był w Jazzie. (więcej)

Gane Krupa

posiadał polskie korzenie. Jego ojciec - Bartłomiej był emigrantem z Polski. Matką Gene była urodzona w Pensylwanii Anna Oslowki, której rodzice także byli Polakami. (więcej)

Tagi

  • Automat perkusyjny
  • Maszyna perkusyjna
  • Maszyna rytmiczna
  • Pady
  • Rytmy
  • Muzyka
  • Muzyczny
  • Muzyka elektroniczna

Automat perkusyjny - historia i zastosowanie

Automat perkusyjny to połączenie syntezatora z sekwencerem, wykorzystywane do zastąpienia perkusisty.

Po raz pierwszy instrument taki zbudowany został w roku 1930 przez Lwa Teremina. Automat ten odtwarzał szesnaście różnych rytmów. Pierwsze automaty perkusyjne zwane były maszynami rytmicznymi, ponieważ mogły odtworzyć jedynie zaprogramowane stałe rytmy, np. brzmienia tango, mambo, czy rocka. Kolejne ich odsłony powstały z rąk Harry'ego Chameberlina i Raymonda Scotta. W latach osiemdziesiątych nastąpił znaczny postęp w budowie automatu perkusyjnego, można było bowiem stworzyć na nim dowolny rytm, co znacznie wzmocniło ich pozycję. W latach dziewięćdziesiątych popularność automatów perkusyjnych znacznie zmalała, ponieważ na podium pojawiły się samplery, sekwencery i klawiszowe stacje robocze. Automaty perkusyjne zaprogramowane są przeważnie według taktów, podzielonych na szesnastki, różnorodne instrumenty i możliwość akcentowania. Dzięki możliwości połączenia taktów stworzyć można rytm swojego utworu. W budowie automatów wyróżnić można takie kontrolery jak "start, "stop", "tempo", regulację głośności oraz "instrumenty".