Bardzo uniwersalne brzmienie

zestawu Yamaha Club Custom docenili zarówno muzycy jazzowi, jak i rockowi. Oryginalna konstrukcja i charakterystyczny soud wydaję się być idealny do pracy w studiu nagraniowym oraz małych i dużych scenach koncertowych. (więcej)

Stalowe werble

Mają swoich zwolenników i przeciwników, jednak pewne jest, że Yamaha Steel Shell Snare Drums to werble najwyższej światowej klasy, a ich brzmienie spodoba się nawet najbardziej wymagającym perkusistom. (więcej)

Terry Bozzio

słynie z gry na swoim bardzo rozbudowanym zestawie perkusyjnym, dzięki temu jego występy to prawdziwa uczy zarówno dla uszu jak i dla oczu. Niezliczona liczba blach, bębnów i przeszkadzajek robią ogromne wrażenie podczas koncertów (więcej)

Aluminiowe korpusy

z serii werbli firmy Yamaha, zyskały sobie zwolenników wśród wielu perkusistów. Niezależnie od stylu muzycznego, seria Aluminium Shell brzmi świetnie i bardzo charakterystycznie. Inną zaletą jest niewielka waga werbli, co docenią mobilni perkusiści. (więcej)

Tagi

  • Automat perkusyjny
  • Maszyna perkusyjna
  • Maszyna rytmiczna
  • Pady
  • Rytmy
  • Muzyka
  • Muzyczny
  • Muzyka elektroniczna

Automat perkusyjny - historia i zastosowanie

Automat perkusyjny to połączenie syntezatora z sekwencerem, wykorzystywane do zastąpienia perkusisty.

Po raz pierwszy instrument taki zbudowany został w roku 1930 przez Lwa Teremina. Automat ten odtwarzał szesnaście różnych rytmów. Pierwsze automaty perkusyjne zwane były maszynami rytmicznymi, ponieważ mogły odtworzyć jedynie zaprogramowane stałe rytmy, np. brzmienia tango, mambo, czy rocka. Kolejne ich odsłony powstały z rąk Harry'ego Chameberlina i Raymonda Scotta. W latach osiemdziesiątych nastąpił znaczny postęp w budowie automatu perkusyjnego, można było bowiem stworzyć na nim dowolny rytm, co znacznie wzmocniło ich pozycję. W latach dziewięćdziesiątych popularność automatów perkusyjnych znacznie zmalała, ponieważ na podium pojawiły się samplery, sekwencery i klawiszowe stacje robocze. Automaty perkusyjne zaprogramowane są przeważnie według taktów, podzielonych na szesnastki, różnorodne instrumenty i możliwość akcentowania. Dzięki możliwości połączenia taktów stworzyć można rytm swojego utworu. W budowie automatów wyróżnić można takie kontrolery jak "start, "stop", "tempo", regulację głośności oraz "instrumenty".