Jest wielkim pasjonatem

parapsychologii i okultyzmu. mowa O Dannym Careyu, który od lat interesuje się tymi zagadnieniami. Posiada także dużą kolekcję książek Aleistera Crowleya oraz Kennetha Granta. (więcej)

Wysokiej jakosci klon

z którego zbudowany jest zestaw Yamaha Tour Custom sprawia, że perkusja brzmi niezwykle przenikliwie i świetnie przebija się przez ścianę dźwięku gitar i basu. Perkusja jest przy tym niezwykle uniwersalna i ma zwolenników wśród muzyków jazzowych i tych, którzy wolą nieco mocniejsze rockowe klimaty. (więcej)

Niezwykle naturalne

brzmienie zestawu perkusyjnego Yamaha DTXPRESS IV sprawia, że co raz częściej sięgają po niego muzycy grający wcześniej jedynie na analogowych zestawach. Sprawdza się on znakomicie także jako narzędzie pracy studyjnej. (więcej)

Nie tylko na perkusji

Steward świetnie radzi sobie także z gitarą i instrumentami klawiszowymi. Jest także doskonałym kompozytorem i aranżerem oraz cenionym twórcą muzyki filmowej. Copeland stworzył ścieżkę dźwiękową między innymi do takich filmów jak: Wall Street, Simpatico, Nieśmiertelny 2, Nic nie widziałem, nic nie słyszałem i Babilon 5. (więcej)

Tagi

  • Kenny Aronoff
  • Perkusista
  • Muzyk
  • Perkusja
  • Muzyka
  • Bębny
  • Jazz
  • Rock
  • Tama
  • Yamaha
  • Remo

Kariera Kenny Aronoffa

7 marca 1953 roku. na świat przyszedł Kenny Aronoff. Tuż po ukończeniu uniwersytetu w Indianie odrzucił propozycje dołączenia do orkiestr symfonicznych kosztem udziału w East Coast, gdzie uczył się gry na perkusji. Wówczas również zainspirowała go muzyka jazzowa, a rok później powrócił do rodzinnego Bloomington, gdzie przez kilka kolejnych lat grał w lokalnym zespole.

Lata osiemdziesiąte rozpoczęły się dla niego współpracą z Johnem Mellencampen, z którym nagrał łącznie dziesięć albumów i koncertował przez całe siedemnaście lat twórczości. Ta dekada nadała mu również znaczenie muzyka sesyjnego, słynącego ze współpracy z wieloma cenionymi artystami, dzięki czemu i on stał się wartością na rynku muzycznym. Pośród gwiazd, z którymi Kenny miał okazję pracować byli Tonny Iommi, The Smashing Pumpkins , John Forgerty, John Bon Jovi, Ray Charles, Mick Jagger, Carlos Santana, B.B. King i Stevie Nicks i Elton John. Ich liczba jest zaskakująco duża, a to jedynie ułamek dorobku Arnoffa!
W roku 2005 artysta powrócił do koncertowania u boku The BoDeans. Pojawił się również na ich dwupłytowym albumie, będącym uwiecznieniem koncertów zespołu – „Homebrewed: Live From The Pabst”, a także na krążku Avril Lavigne – „The Best Damn Thing”, gdzie zagrał na perkusji w utworze „Everything Back But You”. W roku 2007 i 2008 odbył międzykontynentalną trasę koncertową u boku Johna Forgety’ego – odwiedzili Stany Zjednoczone, Europę oraz Australię. W roku 2011 koncertował wraz z Chickenfoot podczas trasy promującej ich trzeci album. Ponadto tymczasowo podjął się zastąpienia Chada Smitha – członka Red Hot Chili Peppers, okresowo niezdolnego do pracy z zespołem.

Oprócz ciągłego koncertowania i pracy artystycznej Kenny jest również członkiem jury Independent Music Awards, wspierającego młodych niezależnych artystów.

Kenny Arnoff przez lata swojej kariery cenił sobie przede wszystkim sprzęty Tama Drums, Yamacha DTX, Vic Firth, Remo, Meinl, Shure Microphones i Zildijan.