Niezwykle naturalne

brzmienie zestawu perkusyjnego Yamaha DTXPRESS IV sprawia, że co raz częściej sięgają po niego muzycy grający wcześniej jedynie na analogowych zestawach. Sprawdza się on znakomicie także jako narzędzie pracy studyjnej. (więcej)

Stalowe werble

Mają swoich zwolenników i przeciwników, jednak pewne jest, że Yamaha Steel Shell Snare Drums to werble najwyższej światowej klasy, a ich brzmienie spodoba się nawet najbardziej wymagającym perkusistom. (więcej)

Jest wielkim pasjonatem

parapsychologii i okultyzmu. mowa O Dannym Careyu, który od lat interesuje się tymi zagadnieniami. Posiada także dużą kolekcję książek Aleistera Crowleya oraz Kennetha Granta. (więcej)

Firma Yamaha

od zawsze była pionierem w dziedzinie wprowadzania nowoczesnych technologii. Zestawy perkusyjne tego producenta stanowią już swego rodzaju wzorzec brzmienia, który docenili perkusiści na całym świecie. Seria bębnów PHX to kolejny krok na przód i kolejne innowatorski rozwiązania. (więcej)

Tagi

  • Modern Drummer
  • Readers Poll
  • Zestawienie
  • Ranking
  • Perkusiści
  • Perkusista
  • Muzyka
  • Muzycy
  • Peksusja
  • Zestaw perkusyjny

Modern Drummers Readers Poll - ranking perkusistów

“Modern Drummers Readers Poll” to coroczne zestawienie, będące podsumowaniem działalności popularnych i cenionych perkusistów. Raz do roku czasopismo „Modern Drummer” dostępne w sześćdziesięciu siedmiu państwach na całym globie sporządza ranking, oceniający muzyków, działających w każdej dziedzinie muzyki, najlepsze filmy dokumentalne i edukacyjne oraz utwory roku. Przyjrzyjmy się wynikom ujawnionym w celu podsumowania roku 2011.

Największym zaszczytem jaki może spotkać artystów uplasowanych w rankingu jest wprowadzenie do „Modern Drummer Hall of Fame”. W zeszłym roku za działalność muzyczną doceniony został Jim Chapin. Uzasadnieniem dla tego wyboru jest jego wspomaganie początkujących artystów. Tuż po pojawieniu się i uformowaniu swojej pozycji na scenie jazzowej w Nowym Jorku, muzyk wydał w roku 1948 książkę „Advanced Techniques for The Modern Drummer”. Zaangażowany w wiele projektów oraz współpracę z muzykami Chapin zmarł w lipcu 2009 roku.

W kategorii „MVP” nagrodę odebrał Mike Portnoy. Zaszczyt ten spotkał go tuż po opuszczeniu z powodu przejścia na emeryturę zespołu, jaki stworzył. Przedstawiciel rocka progresywnego, kompozytor oraz perkusista wprowadził w świat muzyki ogień, finezję, pasję oraz unikalny talent. Nagroda „Modern Drummer” to jedna z wielu jego chlub i statuetek jakie odebrał na przestrzeni swojej działalności muzycznej. Nagrody w kategorii “Mainstream Rock” przyznano sześciu muzykom. Miejsce pierwsze w tym gatunku przypadło Dave'owi Grohlowi, byłemu członkowi zespołu Nirvana. Tuż po rozpadzie grupy w roku 1994 artysta założył wraz z Patem Smearem Foo Fighters, dzięki któremu czytelnicy magazynu docenili go najbardziej. Ponadto muzyk wystąpił na debiutanckim albumie Them Crooked Vultures – grupy, w skład której weszli John Paul Jones oraz John Homme. Przedstawiciel progresywnego roka i multiinstrumentalista zajął również szóste miejsce na liście najlepszych perkusistów rockowych wg „Stylus Magazine”. Drugie miejsce w tej kategorii „Modern Drummer” przydzieliło Mattowi Cameronowi, kolejne – Rayowi Luzierowi, czwarte – Philowi Ruddowi, ostatnie, acz nie mniej zaszczytne – Tre Coolowi.

Złoty medal w dziale “Pop” przypadł Carterowi Beaufortowi – twórcy niekonwencjonalnego stylu gry na perkusji, zwanego openhandem. Medal srebrny powędrował do Steve’a Jordana, brązowy zaśd o Keitha Carlocka. Nieustannie zaszczytne miejsce czwarte należy do Teddy’ego Campbella, piąte do Keitha Harrisa.

Mistrzem muzyki alternatywnej uznano Jacka White’a – gitarzystę, perkusistę oraz kompozytora i autora tekstów, znanego z zespołu The White Stripes. Czytelnicy docenili go za współpracę z wieloma artystami – w tym z legendą - Wandą Jackson oraz Karen Elson. Miejsce drugie powędrowało do Chrisa Nenniego, trzecie do Dominica Howarda, dwa ostatnie zaś do Glenna Kotche i Jasona McGerra.
W kategorii “Metal” doceniono Chrisa Adlera, który w roku odebrania nagrody założył własną wytwórnię muzyczną ReThink Records. Muzyk znany jest z działalności w Lamb of God, w którym występuje u boku brata Williego. Adler jest multiinstrumentalistą – gra na pianinie, gitarze i saksofonie. Co ciekawe, pomimo leworęczności korzysta z zestawu perkusyjnego dla praworęcznych! Miejsce drugie powędrowało w tym dziale do Joeya Jordisona, kolejne zaś do Morgana Rose’a, Gene Hoglana i Branna Dailora.

Kategoria „Prog”. Zaszczytne miejsce pierwsze czytelnicy przyznali Neilowi Peartowi – muzykowi rockowemu, popularnemu dzięki występom oraz tworzeniu tekstów piosenek w zespole Rush. Artysta wydał dwa podręczniki poświęcone grze na perkusji – „Drum Techniques of Rush” oraz kontynuację - „More Drum Techniques of Rush”. Miejsce drugie przyznano Mike’owi Portnoyowi, kolejne Gawinowi Harrisonowi, Marco Minnemannowi, piąte zaś Aquilesowi Priesterowi.

Kategorią “R&B” zawładnął Ahmir “Questlove” Thompson, który dzięki unikalnemu i docenianemu talentowi zyskuje największe możliwości gry z najlepszymi muzykami, w tym m.in. Johnem Dufnym, czy Allem Greenem. Na miejscu drugim uplasował się Aaron Spears, na trzecim i czwartym Chris Coleman i Tony Allen, miejsce piąte przypadło tu Chrisowi Dave’owi.

W kategorii “Jazz” miejsce pierwsze przypadło Brianowi Blade’owi – jednemu z najpopularniejszych, iskrzących na scenie muzycznej perkusistów na świecie! Blade szczycić może się przewodzeniem Fellowship Band oraz współpracą z Waynem Sorterem, Chickem Corea, Bobem Dylanem, Jonim Mitchellem, Emmylou Harris, czy Johnem Patituccim. Srebrny medal powędrował do Antonio Sancheza, miejsce trzecie przypadło Johnathanowi. Dwa ostatnie miejsca przyznano Jimowi Blackowi i Ericowi Harlandowi.

Znany ze współpracy z Frankiem Zappą Vinnie Calaiuta zdobył pierwsze miejsce w kategorii “Fusion”. Wirtuoz w świecie perkusji oraz doceniany muzyk sesyjny grywał z takimi sławami jaki Barbra Streisand, Joni Mitchell, Sting, Megadeth, czy Buddy Rich. Kolejne cztery miejsca przypadły Steve’owi Smithowi, Billy’emu Cobhamowi, Ronaldowi Brunerowi Jr., Narada Michaelowi Waldenowi.

“Studio” – kategoria, w której zwycięzcą okazał się Josh Freese. Oprócz współpracy podczas nagrań z Michaelem Buble, Avril Lavigne, Katy Perry, czy Slashem, koncertów u boku Wezera, Devo, The Vandals, czy A Perfect Circle, Josh pracował nad ścieżką dźwiękową do filmów „Burlesce” czy „Get Him to The Greek”. „Nie wspominając już o jego ostatnim albumie „My New Friends”” – jak tłumaczy sam „Modern Drummer”. Miejsce drugie – Matt Chamberlain, trzecie – Ben Sesar, kolejne dwa – Shawn Pelton i Shannon Forrest. . Oprócz współpracy podczas nagrań z Michaelem Buble, Avril Lavigne, Katy Perry, czy Slashem, koncertów u boku Wezera, Devo, The Vandals czy A Perfect Circle, Josh pracował nad ścieżką dźwiękową do filmów „Burlesce” czy „Get Him to The Greek”. >>Nie wspominając już o jego ostatnim albumie „My New Friends” << – jak tłumaczy sam „Modern Drummer”. Miejsce drugie – Matt Chamberlain, trzecie – Ben Sesar, kolejne dwa – Shawn Pelton i Shannon Forrest.Stylem „Country” w roku 2011 zawładnął Jim Riley – perkusista zespołu Rascal Flatts, przewodzący wspaniałymi albumami oraz stylem grupy przez przeszło dziesięć lat! Doceniono tu również jego ostatnią książkę edukacyjną – „Chart Writing Made Easy”, wydaną przez Hala Leonarda. Miejsce drugie przypadło Benowi Cesarowi, trzecie Richowi Redmondowi, kolejne zaś Treyowi Grayowi i Chrisowi McHugh.

W kategorii “Clinician/Educator” miejsce pierwsze należy do Steve’a Gadda. Muzyk znany jest dzięki współpracy z Paulem McCartneyem, Bobem Jamesem, Eddiem Homerem, Alem Di Meolą, czy Richardem Tee. Od siedmiu lat muzyk sesyjny wykłada na Berklee College of Music w Bostonie. Drugie miejsce powędrowało tu do Stantona Moore’a, trzecie i kolejne do Mike’a Johnstona, Benny’ego Greba i Rima Riley’a.

W dziale „Up&Coming” miejsce piąte zajął Tanner Wayne, czwarte – Ulysses Owens Jr., trzecie – Arejay Hale. Medal srebrny otrzymał Billy Rymer. Zaszczytne miejsce na podium zajął Mike Byrne – rozwijający się młody perkusista, który z rzadko spotykanym talentem posiada ogromne predyspozycje na miano jednego z najlepszych perkusistów na scenie muzycznej.

W ostatniej kategorii poświęconej osobistościom – „Percussionist” miejsce pierwsze zajął Luis Conte. Muzyk zaangażował się we współpracę z Mariah Carey, Patti Austin oraz Smokey Robinson. Biorąc udział w „Tańcu z Gwiazdami”, czy przydzielaniu nagród Grammy artysta bierze udział w wielu wydarzeniach publicznych, nie dając o sobie zapomnieć mediom i muzykom, pragnącym z nim pracować. Miejsce drugie przydzielono Lenny’emu Castro, trzecie – Pete’owi Lockettowi, czwarte i piąte Zakirowi Hussainowi oraz Bashiri Johnsonowi.

W kategorii “Educational Book” miejsce pierwsze otrzymał podręcznik “Groove Alchemy” Stantona Moore’a. Drugie – “Rhythmic Designs” Gavina Harrisona i Terry’ego Branama. Miejsce trzecie – „Breaking the Code” Davida Garibaldiego. Czwarte i piąte zaś przyznano Libery’emu DeVitto i Seanowi J. Kennedy’emu za „Rock Solid: Drums” oraz Ari Koenigowi za „Intro to Polyrhytms”.

W dziale „Educational DVD” nagrody otrzymali kolejno – „Groove Alchemy” Stantona Moore’a, „Great Hands” Tommy’ego Igoe’a, „The Infallible Reason of My Freak Drumming” Aquilesa Priestera, „Blast Beats Evolved” Dereka Roddy’ego oraz „The Big Picture” Keitha Carlocka.

Za „Recorded Performance” na pięciu pozycjach uplasowali się kolejno Mike Portnoy za „Nightmare” (Avanged Sevenfold), Terry Bozzio za „Philly ‘76” (z Frankiem Zappą), Dave Grohl za „Them Crooked Vultures”, Gene Hoglan za „Dethalbum II” (Dethklok) oraz Paul Motani za „Lost in a Dream” z Paulem Motaniem, Chrisem Potterem i Jasonem Moranem.

Komentarze

ładawa
2013-05-08 15:43:42

gdzie jest roger taylor