Wybór Neila Pearta

na najlepszego perkusistę w roku 2007 nie był przypadkowy, Nieil jest jednym z nielicznych muzyków dysponującym tak fantastyczną techniką, a przy tym jego gra jest naturalna i dynamiczna. (więcej)

Carter Anthony Beauford

słynie z niezwykle rozbudowanego zestawu perkusyjnego, jego sprzęt daleki jest od minimalistycznego podstawowego zestawu większości perkusistów. (więcej)

Perkusja była

pierwszym instrumentem na jakim Jack White nauczył się grać. Dopiero później zainteresował się gitarą, z którą dziś jest bardziej kojarzony.Będąc dzieckiem trzymał w swoim pokoju 2 pełne zestawy perkusyjne, musiał przez to pozbyć się łóżka i spał na materacu rozłożonym między instrumentami. (więcej)

Dave jako jedyny

perkusista posiada zaprojektowaną specjalnie dla niego gitarę, sygnowaną jego nazwiskiem. Jest to Gibson DG-335, który zbudowany został na bazie popularnego modelu ES-335. (więcej)

Tagi

  • Tommy Aldridge
  • Perkusista
  • Muzyk
  • Perkusja
  • Bębny
  • Rock
  • Muzyka rockowa
  • Instrumenty muzyczne
  • Muzyczny
  • Pałki
  • Werbel

Tommy Aldridge - życie i kariera

Tommy Aldridge urodził się 15 sierpnia 1950 roku w Nashville. Jako dwudziestolatek dołączył do Black Oak Arkansas, z którym wydał również dziewięć albumów w latach 1972-1976. Ta sześcioletnia współpraca z zespołem otworzyła ponadto przed nim świat tras koncertowych po całych Stanach Zjednoczonych.

Od roku 1978 poświęcił się pracy u boku kanadyjskiego gitarzysty Pata Traversa wraz z którym wydał pięć kolejnych krążków. W tym czasie otrzymał również propozycję współpracy od Ozzy’ego Osbourne’a, którą przyjął, zważywszy na niesamowity talent Randy’ego Rhoadsa. To właśnie swojemu idolowi Tommy zawdzięcza to, kim stał się w świecie perkusji. Po śmierci Randy’ego grupa wydała „Speak of The Devil”, a także „Bark At the Moon” w roku 1983. Niedługo potem artysta zwolniony został przez Sharona Osbourne’a. Na jego miejsce wstąpił Carmine Appice, jednak wskutek poróżnienia z członkami zespołu, Tommy powrócił na swoją posadę, wspomagając Ozzy’ego podczas trasy „Bark At The Moon”. Tę współpracę zakończył w roku 1985 podczas festiwalu Brazil’s Rock w Rio. W roku 1981 rozpoczął jeden z istotnych etapów swojej kariery – wraz z Garym Moorem nagrał „Dirty Fingers”. Stało się to przed przyjęciem propozycji dołączenia do Whitesnake. Poprzedzając ten etap połączył siły z Rudym Sarzo i Tonym McAlpinem, tworząc M.A.R.S, który nie tylko poniósł porażkę komercyjną, ale też kosztował go wiele wysiłku i najwyższą cenę – małżeństwo. Niedługo potem wraz z Sarzo dołączył do Whitesnake, z którym koncertował przez kolejne dwa lata. W roku 1989 pojawił się zaś na „Slip Of The Tongue”, który nie odniósł jednak sukcesu i już rok później grupa zakończyła działalność.

Wkrótce grał w Manic Edem z Adrianem Vandenbergem, Ronem Youngem i Rudym Sarzo. W tej dekadzie pracował również z House of Lords, Motorhead, czy Tedem Nugentem.Od roku 2002 wznowił pracę z Whitesnake u boku Davida Coverdale’a, Douga Aldricha, Reba Beacha, Marco Mendoza, Uriaha Duffy’ego i Timothy’ego Drury’ego. W roku 2007 odszedł z zespołu. Wówczas, przez dwa lata, koncertował z Thin Lazy, Scottem Gorhamem, Johnym Sykesem i Marco Mendoza. W roku 2009 zespół miał być supportem przed występami AC/DC w Anglii, Irlandii i Szkocji, jednak wystąpienia te zostały odwołane tuż po wypadku Aldrige’a, w którym złamał obojczyk. 30 czerwca tego samego roku z Thin Lizzy odszedł John Sykes przez co anulowane zostały wszystkie koncerty zespołu zaplanowane do grudnia. W roku 2010 Thin Lizzy nie uwzględniło Tommy’ego w nowym składzie zespołu, zastępując go Brianem Downeyem.

Od roku 1982 związany jest z instrumentami Yamaha i Paist.