Leksykon współczesnej perkusji

Wysokiej jakosci klon

z którego zbudowany jest zestaw Yamaha Tour Custom sprawia, że perkusja brzmi niezwykle przenikliwie i świetnie przebija się przez ścianę dźwięku gitar i basu. Perkusja jest przy tym niezwykle uniwersalna i ma zwolenników wśród muzyków jazzowych i tych, którzy wolą nieco mocniejsze rockowe klimaty. (więcej)

Matt Cameron świetnie

odnalazł się w składzie Pearl Jam, w ciągu kilku dni nauczył się 80 utworów tego zespołu by móc zagrać z nim zbliżającą się trasę koncertową. (więcej)

Dave Grohl

bardzo dba o swój wizerunek, który daleki jest od stereotypu typowego gwiazdora. Dzięki temu muzyk cieszy się ogromną sympatią wśród fanów i współpracowników. (więcej)

Nazwa zestawu

Recording Custom jednoznacznie kojarzy się z pracą w studiu nagrań. Potężne brzmienie i doskonała dynamika sprawia jednak, że Yamaha świetne nadaję się także do gry na żywo. (więcej)

Tagi

 • Tommy Aldridge
 • Perkusista
 • Muzyk
 • Perkusja
 • Bębny
 • Rock
 • Muzyka rockowa
 • Instrumenty muzyczne
 • Muzyczny
 • Pałki
 • Werbel

Tommy Aldridge - życie i kariera

2013-03-20 15:42
dave grohl
Tommy Aldridge urodził się 15 sierpnia 1950 roku w Nashville. Jako dwudziestolatek dołączył do Black Oak Arkansas, z którym wydał również dziewięć albumów w latach 1972-1976. Ta sześcioletnia współpraca z zespołem otworzyła ponadto przed nim świat tras koncertowych po całych Stanach Zjednoczonych.

Od roku 1978 poświęcił się pracy u boku kanadyjskiego gitarzysty Pata Traversa wraz z którym wydał pięć kolejnych krążków. W tym czasie otrzymał również propozycję współpracy od Ozzy’ego Osbourne’a, którą przyjął, zważywszy na niesamowity talent Randy’ego Rhoadsa. To właśnie swojemu idolowi Tommy zawdzięcza to, kim stał się w świecie perkusji. Po śmierci Randy’ego grupa wydała „Speak of The Devil”, a także „Bark At the Moon” w roku 1983. Niedługo potem artysta zwolniony został przez Sharona Osbourne’a. Na jego miejsce wstąpił Carmine Appice, jednak wskutek poróżnienia z członkami zespołu, Tommy powrócił na swoją posadę, wspomagając Ozzy’ego podczas trasy „Bark At The Moon”. Tę współpracę zakończył w roku 1985 podczas festiwalu Brazil’s Rock w Rio.
Tommy Aldridge
Tommy Aldridge, źródło: Drummerworld

W roku 1981 rozpoczął jeden z istotnych etapów swojej kariery – wraz z Garym Moorem nagrał „Dirty Fingers”. Stało się to przed przyjęciem propozycji dołączenia do Whitesnake. Poprzedzając ten etap połączył siły z Rudym Sarzo i Tonym McAlpinem, tworząc M.A.R.S, który nie tylko poniósł porażkę komercyjną, ale też kosztował go wiele wysiłku i najwyższą cenę – małżeństwo. Niedługo potem wraz z Sarzo dołączył do Whitesnake, z którym koncertował przez kolejne dwa lata. W roku 1989 pojawił się zaś na „Slip Of The Tongue”, który nie odniósł jednak sukcesu i już rok później grupa zakończyła działalność.

Wkrótce grał w Manic Edem z Adrianem Vandenbergem, Ronem Youngem i Rudym Sarzo. W tej dekadzie pracował również z House of Lords, Motorhead, czy Tedem Nugentem.
Tommy Aldridge - życie i kariera

Tommy Aldridge - życie i karieraOd roku 2002 wznowił pracę z Whitesnake u boku Davida Coverdale’a, Douga Aldricha, Reba Beacha, Marco Mendoza, Uriaha Duffy’ego i Timothy’ego Drury’ego. W roku 2007 odszedł z zespołu. Wówczas, przez dwa lata, koncertował z Thin Lazy, Scottem Gorhamem, Johnym Sykesem i Marco Mendoza. W roku 2009 zespół miał być supportem przed występami AC/DC w Anglii, Irlandii i Szkocji, jednak wystąpienia te zostały odwołane tuż po wypadku Aldrige’a, w którym złamał obojczyk. 30 czerwca tego samego roku z Thin Lizzy odszedł John Sykes przez co anulowane zostały wszystkie koncerty zespołu zaplanowane do grudnia. W roku 2010 Thin Lizzy nie uwzględniło Tommy’ego w nowym składzie zespołu, zastępując go Brianem Downeyem.

Od roku 1982 związany jest z instrumentami Yamaha i Paist.

Napisz komentarz

Drogie czytelniczki / drodzy czytelnicy.
Wszystkie komentarze są moderowane, z tego też powodu proszę nie umieszczać komentarzy obraźliwych. Komentarz nie może zawierać linków do innych stron. Wasze komentarze będą ukazywać się z pewnym opóźnieniem.