Wiele osób twierdzi, że

perkusja elektroniczna nigdy nie dorówna brzmieniem zestawowi akustycznemu. Jednak Yamaha DTX500 przekonała już wielu niedowiarków. Doskonałe brzmienie i nieograniczone możliwości sprawiają, że DTX500 świetnie sprawdzi się w studiu nagraniowym oraz pracy w zaciszu domowym. (więcej)

Wysokiej jakosci klon

z którego zbudowany jest zestaw Yamaha Tour Custom sprawia, że perkusja brzmi niezwykle przenikliwie i świetnie przebija się przez ścianę dźwięku gitar i basu. Perkusja jest przy tym niezwykle uniwersalna i ma zwolenników wśród muzyków jazzowych i tych, którzy wolą nieco mocniejsze rockowe klimaty. (więcej)

Terry Bozzio

słynie z gry na swoim bardzo rozbudowanym zestawie perkusyjnym, dzięki temu jego występy to prawdziwa uczy zarówno dla uszu jak i dla oczu. Niezliczona liczba blach, bębnów i przeszkadzajek robią ogromne wrażenie podczas koncertów (więcej)

Siła Yamahy

Oak Custom tkwi w doskonałym doborze drewna z jakiego jest zbudowana. To właśnie odpowiednia selekcja i sezonowanie drewna dają to niesamowite brzmienie, które pokochali perkusiści na całym świecie. (więcej)

Tagi

  • Steve Smith
  • Steve Elliott Smith
  • Jazz
  • Fusion
  • Hard rock
  • Heavy-metal
  • Perkusista
  • Perkusja
  • Muzyk
  • Kompozytor

Kariera Steve'a Smith'a

Steve Elliott Smith urodził się 22 sierpnia 1954 roku w Whitman, w Massachusetts. W wieku dziewięciu lat rozpoczął przygodę z perkusją pod okiem bostońskiego nauczyciela Billa Flangana, który w tym czasie grywał w wielu lokalnych zespołach. Muzyk rozwijał swoje umiejętności poprzez ćwiczenie w szkolnym zespole, w garażu, a także poszerzał doświadczenie poprzez granie profesjonalnych koncertów w lokalnym Bridgewater State College.

Tuż po szkole średniej dołączył do Berklee College of Music. W tym czasie koncertował z Jeanem Luc Pontym, a także zagrał na ostatnim albumie Focus – „Focus con Proby”. W roku 1978 dołączył do Journey, z którym pracował przez kolejne siedem lat kariery. Do zespołu powrócił w roku 1995 na czas nagrań do albumu „Trial By Fire”. W roku 1989 artysta przewodził Buddy Rich Memorial Scholarship Concert zorganizowanym w Nowym Jorku. Zagrał wówczas w duecie z Marvinem „Smittym” Smithem.

W trakcie swojej kariery Steve grywał również z muzykami popowymi – Mariah Carem, Andrea Bocelli, Elisą, Vasco Rossi, Zucchero, Savage Garden, Bryanem Adamsem oraz Zakirem Hussainem i Sandip Burman. Ponadto miał do czynienia z muzykami jazzowymi – Steps Ahead, Wadasa Leo Smith, Tomem Costerem, Ahmadem Jamalem, Davem Liebmanem, Larrym Coyellem, Randym Breckerem, Frankem Gambalem, Stuartem Hammem, Michaelem Zilberem, Stevem Marcusem, Andym Cusco, Kaiem Eckhardtem, Howardem Levym, Jerrym Goldmanem, Billem Evansem oraz wieloma innymi. Ponadto Smith przewodził swym własnym, jazzowym zespołem Vital Information. W roku 1994 Steve otrzymał od Neila Pearta propozycję udziału w nagraniach do albumu poświęconego pamięci Buddy’emu Richowi – „Burning For Buddy: A Tribute to The Music Of Buddy Rich”. Ponieważ przez lata to właśnie Rich był inspiracją dla stylu i techniki jego gry na perkusji, Smith zgodził się. Wystąpił przy nagraniach do „Nutville” i wkrótce został poproszony o udział w produkcji kontynuacji albumu, na którym zagrał „Moment’s Notice”.

W roku 2001 magazyn „Modern Drummer” uplasował go na liście „25 najlepszych perkusistów wszechczasów”. W tym samym roku dodany został do Modern Drummer Hall of Fame. W roku 2003 jego edukacyjny film “Steve Smith Drumset Technique – History of The U.S. Beat” zajął pierwsze miejsce w rankingu “Edukacyjnego DVD roku”. W tym samym czasie Smith nagrał dwa krążki z Buddy’s Buddies. W roku 2007 zespół zmienił nazwę na „Steve Smith’s Jazz Legacy”. Od tej pory zespół działa w hołdzie dla Buddy’ego Richa.

Muzyk stosuje technikę tradycyjnego chwytu oraz przeciwnego do niego chwytu „matched”.

Czytelnicy „Modern Drummer” uplasowali go na pierwszym miejscu listy „Najlepszych perkusistów” pięć razy pod rząd! Ponadto zajął miejsce na liście „25 najlepszych perkusistów wszechczasów”, a w roku 2002 dodany został do Modern Drummer Hall of Fame.