Leksykon współczesnej perkusji

Nie tylko na perkusji

Steward świetnie radzi sobie także z gitarą i instrumentami klawiszowymi. Jest także doskonałym kompozytorem i aranżerem oraz cenionym twórcą muzyki filmowej. Copeland stworzył ścieżkę dźwiękową między innymi do takich filmów jak: Wall Street, Simpatico, Nieśmiertelny 2, Nic nie widziałem, nic nie słyszałem i Babilon 5. (więcej)

Simon Phillips

uznawany jest za jednego z najbardziej wszechstronnych perkusistów. Równie dobrze radzi sobie w jazzie i heavy-metalowych klimatach. Nic więc dziwnego, że współpracą z nim zainteresowani są najwspanialsi muzycy na ziemi. (więcej)

Alex Van Halen

uczył się także gry na gitarze elektrycznej, jednak to jego brat Edie stał się symbolem gitarzysty lat 80tych. (więcej)

Świetna technika gry

Bakera idzie w parze z jego niesamowicie widowiskowym sposobem grania na perkusji. Ginger potrafi zrobić fantastyczne show, które uwielbia publiczność. Koncertowa rola perkusisty nie musi więc być przyćmiona innymi członkami zespołu. (więcej)

Tagi

  • Chester Cortem Thompson
  • Perkusista
  • Muzyk
  • Genesis
  • Perkusja
  • Zestaw perkusyjny
  • Bębny
  • Muzyka
  • Muzyczny

Chester Cortem Thompson - perkusista

2013-02-25 12:48
Paolo
88.Chester Cortem Thompson urodził się 11 grudnia 1948 roku w Baltimore w Maryland. Sławę uzyskał dzięki współpracy z Frankem Zappą w latach 1973-1974. Wraz z artystą koncertował i podróżował, będąc członkiem jego zespołu. Pojawił się na „Roxy & Elsewhere”, „You Can’t Do That on Stage Anymote”, czy „One Size Fits All”.

Jednak to wraz z Genesis, do którego dołączył trzy lata po rozstaniu z grupą Zappy, pracował najdłużej. Jego przygoda z zespołem rozpoczęła się tuż po odejściu z niego Petera Gabriela. Wówczas rozpoczął pracę na stanowisku perkusisty podczas koncertów Genesis w latach 1978, 1980-1984, 1986, 1987, 1992 oraz w roku 2007, gdy grupa zjednoczyła się podczas trasy Turn It On Again Tour. Dzięki tej wieloletniej współpracy Chester pojawił się również na kilku albumach live – „Seconds Out”, „Three Sides Live”, „The Way We Walk Volume 1”, „The Way We Walk Volume 2” i „Live Over Europe”. Te właśnie krążki są udokumentowaniem jego techniki i talentu. Na scenie łączył swoje pomysły i inspiracje wraz z brzmieniem, któremu fundament dał Phil Collins. Czuł się dobrze zarówno z wykorzystaniem perkusji akustycznej, jak i elektrycznej.
Chester Thompson
Chester Thompson, źródło: Wikipedia

W latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych Thompson poświęcił się pracy u boku Pila Collinsa. Wystąpił wówczas na jego solowych koncertach „Hello, I Must Be Going”, „No Jacket Required”, But Seriously”, „The Tarzan Premiere”, a także „The Final Farewell” z roku 2004.

Jego talentem gry na perkusji zainteresowali się również inny artyści, wyrażający chęć współpracy z nim. Dzięki temu pojawił się na albumie Steve’a Hacketta („Please Don’t Touch” i „Watcher of The Skies: Genesis Revisited”), Tony’ego Banksa („A Curious Feeling”), a także The Tokio Tapes u boku Steve’a Hacketta, Johna Wettona i innych. W roku 1984 pracował z Santaną nad „Drums” oraz nad „Beyond Appearances”.

Ponadto muzyk był jednym z członków Fire Merchants z Johnem Goodsallem i Dougem Lunnem. Pojawił się wówczas na debiutanckim nagraniu z roku 1989.

Unikalny styl Chestera jest popularny i znany w całym świecie perkusistów. Szanowani muzycy cenią jego technikę oraz sposób, w jaki wydobywa dźwięk z instrumentu.

Dziś Thompson jest wykładowcą w Belmont University School of Music w Nashville.

Napisz komentarz

Drogie czytelniczki / drodzy czytelnicy.
Wszystkie komentarze są moderowane, z tego też powodu proszę nie umieszczać komentarzy obraźliwych. Komentarz nie może zawierać linków do innych stron. Wasze komentarze będą ukazywać się z pewnym opóźnieniem.