Perkusja była

pierwszym instrumentem na jakim Jack White nauczył się grać. Dopiero później zainteresował się gitarą, z którą dziś jest bardziej kojarzony.Będąc dzieckiem trzymał w swoim pokoju 2 pełne zestawy perkusyjne, musiał przez to pozbyć się łóżka i spał na materacu rozłożonym między instrumentami. (więcej)

Siła Yamahy

Oak Custom tkwi w doskonałym doborze drewna z jakiego jest zbudowana. To właśnie odpowiednia selekcja i sezonowanie drewna dają to niesamowite brzmienie, które pokochali perkusiści na całym świecie. (więcej)

Niezwykle naturalne

brzmienie zestawu perkusyjnego Yamaha DTXPRESS IV sprawia, że co raz częściej sięgają po niego muzycy grający wcześniej jedynie na analogowych zestawach. Sprawdza się on znakomicie także jako narzędzie pracy studyjnej. (więcej)

Firma DDrum

we współpracy z Carmine Appice wyprodukowała werbel sygnowany nazwiskiem tego wspaniałego perkusisty. DDrum Carmine Appice 5x14 Brass, to świetne narzędzie dla wszystkich rockowych i metalowych wymiataczy, którzy szukają dynamicznego i agresywnego brzmienia. (więcej)

Tagi

  • Paul Wheeler
  • Muzyk
  • Perkusista
  • Muzyka
  • Perkusja
  • Instrumnety perkusyjne
  • Instrumenty muzyczne
  • Muzyczny
  • Bębny

Paul Wheeler - perkusista, muzyk, kompozytor

Paul Wheeler przygodę z perkusją rozpoczął w wieku szesnastu lat, grając w lokalnych zespołach w Sydney. Już po trzech latach dostrzeżony został przez Iva Davies’a, oferującego mu współpracę w grupie Icehouse. Ten właśnie moment dał początek jego profesjonalnej karierze muzyka, a także rozwijanie się u boku zespołu przez kolejne lata po dzień dzisiejszy.

Jego wspólpraca z Icehouse przyniosła wydanie „Measure for Measure” oraz „Man of Colours”, której producentem był David Lord. Był to jeden z najlepiej sprzedających się albumów w Australii, a dwa single znajdujące się na nim podbiły listy amerykańskiego Billboardu. Kolejny krążek – „Code Blue” (producent – Nick Launay), a także „Big Wheel” (David Lord) ujawniły kolejne utwory, które zawładnęły sercami fanów na całym świecie. Wraz z zespołem koncertował po Europie, Ameryce, Australii i Nowej Zelandii. Uczestniczyli wspólnie w „The Cars”, Madison Squares Gardens w Nowym Jorku, Montreaux Pop Festival w Szwajcarii oraz w „The Johnny Carson Show”, „NBC Today”, czy „Top of The Pops UK”. W czasie wieloletniej współpracy z Icehouse miał okazję pracować z wieloma artystami na całym świecie. Na długiej liście muzyków znaleźć można Anthony’ego Callea, Vincenta Stone’a, Richarda Claptona, Briana Nadda, Nikka Costa, Iana Mossa, Choirboys, Russella Morrisa, Darryla Ottona, Maxa Sharama i Marcia Hines. Na przełomie 2006 i 2007 roku występował z Choirboys, Noiseworks i Ianem Mossem w wielu stolicach i na światowych scenach. Swoich sił Paul spróbował również ze stylem country, grając z Jamesem Blundellem, Dianna Corcoran i Adamem Branem. Współpracę nawiązywał również z zespołami – The Whitlams, Hall & Oates, czy Sneaky Sound System. Z tym ostatnim pojawił się w „The Panel Christmas Wrap”, Rove Live i Sunrise, a także poświęcał się nagraniom do ich albumów. W roku 2003 pojawił się na krążkach Lo-Tel, których producentem był Rick Will. Tego samego roku pracował z Duncanem Jamesem. Wraz z nimi oraz z Johnem Maherem i Blondie koncertował po całym świecie.

Dziś Paul kontynuuję współpracę z Iva Daviesem i Icehouse, którzy w roku 2006 wzbili się do poziomu APRA oraz ARIA Hall of Fame. Zespół zapraszany jest na wiele wydarzeń i wystąpień na całej kuli ziemskiej.