Wysokiej jakosci klon

z którego zbudowany jest zestaw Yamaha Tour Custom sprawia, że perkusja brzmi niezwykle przenikliwie i świetnie przebija się przez ścianę dźwięku gitar i basu. Perkusja jest przy tym niezwykle uniwersalna i ma zwolenników wśród muzyków jazzowych i tych, którzy wolą nieco mocniejsze rockowe klimaty. (więcej)

Yamaha Stage Custom

to najbardziej rozpoznawalna seria zestawów perkusyjnych firmy Yamaha. Model Stage Custom doceniło wielu największych perkusistów na świecie. (więcej)

Wybór Neila Pearta

na najlepszego perkusistę w roku 2007 nie był przypadkowy, Nieil jest jednym z nielicznych muzyków dysponującym tak fantastyczną techniką, a przy tym jego gra jest naturalna i dynamiczna. (więcej)

Aluminiowe korpusy

z serii werbli firmy Yamaha, zyskały sobie zwolenników wśród wielu perkusistów. Niezależnie od stylu muzycznego, seria Aluminium Shell brzmi świetnie i bardzo charakterystycznie. Inną zaletą jest niewielka waga werbli, co docenią mobilni perkusiści. (więcej)

Tagi

  • Paul Wheeler
  • Muzyk
  • Perkusista
  • Muzyka
  • Perkusja
  • Instrumnety perkusyjne
  • Instrumenty muzyczne
  • Muzyczny
  • Bębny

Paul Wheeler - perkusista, muzyk, kompozytor

Paul Wheeler przygodę z perkusją rozpoczął w wieku szesnastu lat, grając w lokalnych zespołach w Sydney. Już po trzech latach dostrzeżony został przez Iva Davies’a, oferującego mu współpracę w grupie Icehouse. Ten właśnie moment dał początek jego profesjonalnej karierze muzyka, a także rozwijanie się u boku zespołu przez kolejne lata po dzień dzisiejszy.

Jego wspólpraca z Icehouse przyniosła wydanie „Measure for Measure” oraz „Man of Colours”, której producentem był David Lord. Był to jeden z najlepiej sprzedających się albumów w Australii, a dwa single znajdujące się na nim podbiły listy amerykańskiego Billboardu. Kolejny krążek – „Code Blue” (producent – Nick Launay), a także „Big Wheel” (David Lord) ujawniły kolejne utwory, które zawładnęły sercami fanów na całym świecie. Wraz z zespołem koncertował po Europie, Ameryce, Australii i Nowej Zelandii. Uczestniczyli wspólnie w „The Cars”, Madison Squares Gardens w Nowym Jorku, Montreaux Pop Festival w Szwajcarii oraz w „The Johnny Carson Show”, „NBC Today”, czy „Top of The Pops UK”. W czasie wieloletniej współpracy z Icehouse miał okazję pracować z wieloma artystami na całym świecie. Na długiej liście muzyków znaleźć można Anthony’ego Callea, Vincenta Stone’a, Richarda Claptona, Briana Nadda, Nikka Costa, Iana Mossa, Choirboys, Russella Morrisa, Darryla Ottona, Maxa Sharama i Marcia Hines. Na przełomie 2006 i 2007 roku występował z Choirboys, Noiseworks i Ianem Mossem w wielu stolicach i na światowych scenach. Swoich sił Paul spróbował również ze stylem country, grając z Jamesem Blundellem, Dianna Corcoran i Adamem Branem. Współpracę nawiązywał również z zespołami – The Whitlams, Hall & Oates, czy Sneaky Sound System. Z tym ostatnim pojawił się w „The Panel Christmas Wrap”, Rove Live i Sunrise, a także poświęcał się nagraniom do ich albumów. W roku 2003 pojawił się na krążkach Lo-Tel, których producentem był Rick Will. Tego samego roku pracował z Duncanem Jamesem. Wraz z nimi oraz z Johnem Maherem i Blondie koncertował po całym świecie.

Dziś Paul kontynuuję współpracę z Iva Daviesem i Icehouse, którzy w roku 2006 wzbili się do poziomu APRA oraz ARIA Hall of Fame. Zespół zapraszany jest na wiele wydarzeń i wystąpień na całej kuli ziemskiej.