Ojciec Louie Bellsona

był właścicielem sklepu muzycznego, dzięki temu młody Louie miał znakomite warunki by móc rozpocząć i rozwijać naukę gry na perkusji. (więcej)

Dave Grohl

bardzo dba o swój wizerunek, który daleki jest od stereotypu typowego gwiazdora. Dzięki temu muzyk cieszy się ogromną sympatią wśród fanów i współpracowników. (więcej)

W czasach eksplozji muzyki

Grunge, Matt Cameron uznawany był za jednego z najlepszych perkusistów w Seattle. Nic więc dziwnego, że Chris Cornell zaproponował mu grę w Soundgarden. Już pod koniec lat 80tych zespół pod względem techniki dominował nad innymi kapelami z tego okresu. (więcej)

Cindy Blackman

od zawsze była zafascynowana jazzem. Propozycja złożona przez Lennego Kravitza była dla niej nie lada wyzwaniem, tym bardziej, że artystka nigdy wcześniej nie występowała przed dużą publicznością. (więcej)

Tagi

  • Joey Kramer
  • Muzyk
  • Perkusista
  • Aerosmith
  • Muzyka
  • Rock
  • Instrumenty perkusyjne
  • Zestew perkusyjny
  • Bębny
  • Werbel

Joey Kramer perkusista zespołu Aerosmith

Joseph Michael Kramer urodził się 21 czerwca 1950 roku w Bronx w Nowym Jorku. Już w wieku czternastu lat był częścią zespołu The Medallions. Muzyka zainspirowała go na tyle, by podjąć naukę gry na perkusji, co okazało się zresztą jego przeznaczeniem i ujawnionym światu talentem.

W roku 1970 skontaktował się ze Stevenem Tylerem, który zjednoczył się wraz z Joem Perrym i Tomem Hamiltonem, poszukując perkusisty. W ten sposób Kramer dołączył do Aerosmith, a rok później do zespołu wstąpił Brad Whitford. Po dwóch latach grania w Wielkiej Brytanii zespół zawiesił działalność. Tej samej nocy Clive Davis uczestniczył podczas ich występu Max’s Kansas City Club i zainteresowany brzmieniami zespołu zaproponował im podpisanie kontaktu z Columbia Records. Już rok później zaowocowało to wydaniem debiutanckiego „Aerosmith” oraz ruszeniem w poważną trasę koncertową, trwającą dwa lata. W przerwach między występami członkowie zespołu nagrywali materiał na ich kolejny krążek „Get Your Wings”, który wkrótce pokrył się złotem. Wydany w połowie tej dekady na półkach ukazał się „Toys in The Attic”,a rok później „Rocks”. Aerosmith zaczęło stawać się coraz bardziej popularne, zyskując sobie rzeszę fanów i pozytywne opinie krytyków. Niestety, wkrótce dobra passa minęła, a grupa zaczęła tworzyć coraz słabszą muzykę. „Draw The Line” i „Night In The Ruts” zdawało się przepowiadać coraz gorsze czasy nadchodzące dla członków Aerosmith. W 1979 zespół opuścił Perry, poświęcając się stworzeniu The Joe Perry Project. Wkrótce podobnie zachował się Whitford, pragnący uformować Whitford-St. Holmes. Fundament zespołu zdawał się zniknąć, a “Rock in A Hard Place” z roku 1982 potwierdziło ten fakt. Ogromny potencjał nie pozwolił jednak członkom grupy na rozpad. Po dwóch latach Brad powrócił do zespołu i wspólnie ruszyli w trasę promująca „Back in The Saddle”. Rok później grupa podpisała kontrakt z nową wytwórnią – Geffe Records – wraz z którą wydała „Done With Mirrors”. Po czasie dawna sława i dobra renoma zespołu powróciła na usta krytyków i fanów. W latach dziewięćdziesiątych Aerosmith zdobywało wiele nagród, pojawiało się na licznych koncertach, tworzyło ścieżkę dźwiękową do filmu „Armagedon”.Tuż po wydaniu „Just Push Play” z roku 2001 Joey powrócił do studia nagrań z Marim Frederiksenem, poświęcając się pracy nad solowym projektem. „Drum Loops and Samples” to wszechstronny arsenał utworów dla artystów o różnych poziomach zaawansowania. Dwupłytowy krążek zawiera ponad trzysta czterdzieści singli z uderzeniami od siedemdziesięciu jeden do stu czterdziestu ośmiu uderzeń na minutę.

Dzięki współpracy z Aerosmith Kramer wzbił się na wyżyny sukcesu i popularności. Wraz z zespołem sprzedał ponad sto milionów krążków, a także koncertował w Japonii, Ameryce, Australii i Izraelu! W roku 2001 znaleźli się w zaszczytnej Rock And Roll Hall Of Fame, w latach świetności zdobyli liczne nagrody – Boston Music Awards, Grammy, American Music Awards, Billboard Music Awards, czy Academy Award za „I Don’t Wanna Miss A Thing”.

Drugą pasją Joeya jest motoryzacja. Kramer uwielbia szybkie i modne samochody, których części jest właścicielem.

Wydana w roku 2009 książka „Hit Hard: Story of Hitting Rock Bottom at the Top” opowiada m.in. o zmaganiu się z depresją. W roku 2000 poślubił Lindę, z którą zamieszkuje Marshfield i Austin.