Steve Gadd rozpoczął

naukę gry na perkusji za namową swojego wuja, który również był perkusistą. Grał na instrumentach perkusyjnych w zespole armii Stanów Zjednoczonych. (więcej)

Alex Van Halen

uczył się także gry na gitarze elektrycznej, jednak to jego brat Edie stał się symbolem gitarzysty lat 80tych. (więcej)

Jeden z prekursorów

swingu - za takiego uważa się Gene Krupę, jego niepowtarzalny styl gry był wzorem dla wielu perkusistów na całym świecie. Sam perkusista od zawsze zakochany był w Jazzie. (więcej)

Styl gry Franka

był odmienny do tego czego oczekiwali od niego koledzy z zespołu Green Day. Popularny The Cool musiał zmienić myślenie na bardziej "punkowe" by móc skutecznie kontynuować pracę z zespołem. Obustronna cierpliwość opłaciła się, bo dziś nikt nie wyobraża sobie Green Day bez Franka, a on sam jest uwżnany za najmocniejszy punkt kapeli. (więcej)

Tagi

  • Joey Kramer
  • Muzyk
  • Perkusista
  • Aerosmith
  • Muzyka
  • Rock
  • Instrumenty perkusyjne
  • Zestew perkusyjny
  • Bębny
  • Werbel

Joey Kramer perkusista zespołu Aerosmith

Joseph Michael Kramer urodził się 21 czerwca 1950 roku w Bronx w Nowym Jorku. Już w wieku czternastu lat był częścią zespołu The Medallions. Muzyka zainspirowała go na tyle, by podjąć naukę gry na perkusji, co okazało się zresztą jego przeznaczeniem i ujawnionym światu talentem.

W roku 1970 skontaktował się ze Stevenem Tylerem, który zjednoczył się wraz z Joem Perrym i Tomem Hamiltonem, poszukując perkusisty. W ten sposób Kramer dołączył do Aerosmith, a rok później do zespołu wstąpił Brad Whitford. Po dwóch latach grania w Wielkiej Brytanii zespół zawiesił działalność. Tej samej nocy Clive Davis uczestniczył podczas ich występu Max’s Kansas City Club i zainteresowany brzmieniami zespołu zaproponował im podpisanie kontaktu z Columbia Records. Już rok później zaowocowało to wydaniem debiutanckiego „Aerosmith” oraz ruszeniem w poważną trasę koncertową, trwającą dwa lata. W przerwach między występami członkowie zespołu nagrywali materiał na ich kolejny krążek „Get Your Wings”, który wkrótce pokrył się złotem. Wydany w połowie tej dekady na półkach ukazał się „Toys in The Attic”,a rok później „Rocks”. Aerosmith zaczęło stawać się coraz bardziej popularne, zyskując sobie rzeszę fanów i pozytywne opinie krytyków. Niestety, wkrótce dobra passa minęła, a grupa zaczęła tworzyć coraz słabszą muzykę. „Draw The Line” i „Night In The Ruts” zdawało się przepowiadać coraz gorsze czasy nadchodzące dla członków Aerosmith. W 1979 zespół opuścił Perry, poświęcając się stworzeniu The Joe Perry Project. Wkrótce podobnie zachował się Whitford, pragnący uformować Whitford-St. Holmes. Fundament zespołu zdawał się zniknąć, a “Rock in A Hard Place” z roku 1982 potwierdziło ten fakt. Ogromny potencjał nie pozwolił jednak członkom grupy na rozpad. Po dwóch latach Brad powrócił do zespołu i wspólnie ruszyli w trasę promująca „Back in The Saddle”. Rok później grupa podpisała kontrakt z nową wytwórnią – Geffe Records – wraz z którą wydała „Done With Mirrors”. Po czasie dawna sława i dobra renoma zespołu powróciła na usta krytyków i fanów. W latach dziewięćdziesiątych Aerosmith zdobywało wiele nagród, pojawiało się na licznych koncertach, tworzyło ścieżkę dźwiękową do filmu „Armagedon”.Tuż po wydaniu „Just Push Play” z roku 2001 Joey powrócił do studia nagrań z Marim Frederiksenem, poświęcając się pracy nad solowym projektem. „Drum Loops and Samples” to wszechstronny arsenał utworów dla artystów o różnych poziomach zaawansowania. Dwupłytowy krążek zawiera ponad trzysta czterdzieści singli z uderzeniami od siedemdziesięciu jeden do stu czterdziestu ośmiu uderzeń na minutę.

Dzięki współpracy z Aerosmith Kramer wzbił się na wyżyny sukcesu i popularności. Wraz z zespołem sprzedał ponad sto milionów krążków, a także koncertował w Japonii, Ameryce, Australii i Izraelu! W roku 2001 znaleźli się w zaszczytnej Rock And Roll Hall Of Fame, w latach świetności zdobyli liczne nagrody – Boston Music Awards, Grammy, American Music Awards, Billboard Music Awards, czy Academy Award za „I Don’t Wanna Miss A Thing”.

Drugą pasją Joeya jest motoryzacja. Kramer uwielbia szybkie i modne samochody, których części jest właścicielem.

Wydana w roku 2009 książka „Hit Hard: Story of Hitting Rock Bottom at the Top” opowiada m.in. o zmaganiu się z depresją. W roku 2000 poślubił Lindę, z którą zamieszkuje Marshfield i Austin.