Stalowe werble

Mają swoich zwolenników i przeciwników, jednak pewne jest, że Yamaha Steel Shell Snare Drums to werble najwyższej światowej klasy, a ich brzmienie spodoba się nawet najbardziej wymagającym perkusistom. (więcej)

Nazwa zestawu

Recording Custom jednoznacznie kojarzy się z pracą w studiu nagrań. Potężne brzmienie i doskonała dynamika sprawia jednak, że Yamaha świetne nadaję się także do gry na żywo. (więcej)

Za współpracę z Carlosem Sntaną

Michael Shrieve został wprowadzony do Rock & Roll Hall of Fame. Wydarzenie to miało miejsce w 1998 roku. (więcej)

Czytelnicy prestiżowego

magazyny branżowego „Modern Drummer” aż pięć razy z rzędu wybierali Smitha najlepszym perkusistą. (więcej)

Tagi

  • Perkusja
  • Perkusista
  • Brian Michael Downey
  • Muzyk
  • Instrumenty perkusyjne
  • Thin Lizzy
  • Muzyka
  • Muzyczny

Brian Michael Downey - perkusista Thin Lizzy

Brian Michael Downey urodził się 27 stycznia 1951 roku w Dublinie. W dzieciństwie poznał Phila Lynotta, z którym zaprzyjaźnił się, tworząc po latach Thin Lizzy.
Tuż przed założeniem jednak tego zespołu Brian grywał w szkolnych zespołach - The Liffey Beats, czy The Black Eagles. Będąc w lokalnym Sugar Shack Lynott zaoferował mu dołączenie do niego w Orphanage. Wówczas zapoznany został równiez Ericem Bellem i wkrótce trio utworzyło Thin Lizzy. Przez lata skład zespołu nieustannie się zmieniał, a jedynymi stałymi przez kolejne trzynaście lat jego członkami byli Downey i Lynott. Po śmierci Lynotta w roku 1986 artysta grał z Johnem Sykesem, Scottem Gorhamem, Darrenem Whartonem i MarcoMendoza. Gdy w roku 2009 z zespołu odszedł John Sykes, Scott Gorham utworzył nowy skład Thin Lizzy. Zjednoczyli się wówczas Downey, Mendoza, Wharton oraz dwóch nowych członków Def Leppard - Vivian Campbell i Ricky Warwick. W tym składzie rozpoczęli trasę koncertową w roku 2010, kontynuując ją po dwóch latach z nowym gitarzystą - Damonem Johnsonem, ostatecznie zastępionego przez Campbella. Gorham przyznał w jednym z wywiadów, że zespół planuje wydanie kolejnego krążka, który byłby pierwszym nagraniem studyjnym od roku 1983. Jako perkusista Thin Lizzy rozwinął się również jako twórca tekstów piosenek.


"Brian Downey jest jednym z najmniej docenionych perkusistów rockowych tego pokolenia".
krytyk Eduardo Ricadavia


W roku 2007 muzyk pojawił się na albumie Gary'ego Moore'a "Close As You Get" oraz uczestniczył w trasie promującej krążek. Rok później opuścił zespół Gary'ego, by poświęcić się innemu projektowi.