Firma Yamaha

od zawsze była pionierem w dziedzinie wprowadzania nowoczesnych technologii. Zestawy perkusyjne tego producenta stanowią już swego rodzaju wzorzec brzmienia, który docenili perkusiści na całym świecie. Seria bębnów PHX to kolejny krok na przód i kolejne innowatorski rozwiązania. (więcej)

Bardzo uniwersalne brzmienie

zestawu Yamaha Club Custom docenili zarówno muzycy jazzowi, jak i rockowi. Oryginalna konstrukcja i charakterystyczny soud wydaję się być idealny do pracy w studiu nagraniowym oraz małych i dużych scenach koncertowych. (więcej)

Aluminiowe korpusy

z serii werbli firmy Yamaha, zyskały sobie zwolenników wśród wielu perkusistów. Niezależnie od stylu muzycznego, seria Aluminium Shell brzmi świetnie i bardzo charakterystycznie. Inną zaletą jest niewielka waga werbli, co docenią mobilni perkusiści. (więcej)

Terry Bozzio

słynie z gry na swoim bardzo rozbudowanym zestawie perkusyjnym, dzięki temu jego występy to prawdziwa uczy zarówno dla uszu jak i dla oczu. Niezliczona liczba blach, bębnów i przeszkadzajek robią ogromne wrażenie podczas koncertów (więcej)

Tagi

  • Dan Peters
  • Perkusista
  • Mudhoney
  • Nirvana
  • Muzyka
  • Perkusja
  • Bębny
  • Instrumenty perkusyjne
  • Grunge
  • Seattle

Daniel Joe Peters - perkusista z Seattle

Daniel Joe Peters urodził się 18 sierpnia 1967 roku w Seattle. Jako piętnastolatek artysta dołączył do Bundle of Hiss. Wkrótce grał również z legendarnym zespołem Nirvana, pojawiając się w ich utworze "Silver, na płycie "Incesticide" oraz "Nirvana". Jego jedynym wystąpieniem publicznym wraz z grupą był koncert 22 września 1990 roku w Seattle podczas Motor Sports International Garage.

"Nie wiem co mógłbym powiedzieć o Nirvanie. Może tylko, że było świetnie być częścią tego zespołu."
Wkrótce artystę zastąpił Dave Grohl, a asam Daniel poświęcił się współpracy z Mudhoney. Momentem, w którym żałował odejścia z Nirvany było wydanie przez zespół krążka "Nevermind", na którym chciał się znaleźć. Od czasów "Ever Good Boy Deserves Fudge" pozostał jednak z Mudhoney do dziś. Ostatnim projektem jakim zajął się zespół był wydany w 2008 roku "The Lucky Ones". Pomiędzy tymi dwoma krążkami Mudhoney wydał również "Piece of Cake" w roku 1992, "Five Dollar Bob's Mock Cooter Stew" rok później, "My Brother the Cow", "Tommorow Hit Today", "Since We've Become Tranclucent" i "Under Billion Suns" w roku 2006.

Ponadto Peters grał w Ellensburg dla Screaming Trees w latach 1990-1991, a także w Black Sheep u boku Davida Spade'a i Chrisa Farleya.