Simon Phillips

uznawany jest za jednego z najbardziej wszechstronnych perkusistów. Równie dobrze radzi sobie w jazzie i heavy-metalowych klimatach. Nic więc dziwnego, że współpracą z nim zainteresowani są najwspanialsi muzycy na ziemi. (więcej)

Dave jako jedyny

perkusista posiada zaprojektowaną specjalnie dla niego gitarę, sygnowaną jego nazwiskiem. Jest to Gibson DG-335, który zbudowany został na bazie popularnego modelu ES-335. (więcej)

Świetnie radzi sobie

W jazzie, bluesie rocku i metalu. Aynsley Dunbar, który jest w stanie zagrać praktycznie wszystko, uznawany jest za jednego z najbardziej wszechstronnych i uniwersalnych perkusistów na Wyspach Brytyjskich. (więcej)

Styl gry Franka

był odmienny do tego czego oczekiwali od niego koledzy z zespołu Green Day. Popularny The Cool musiał zmienić myślenie na bardziej "punkowe" by móc skutecznie kontynuować pracę z zespołem. Obustronna cierpliwość opłaciła się, bo dziś nikt nie wyobraża sobie Green Day bez Franka, a on sam jest uwżnany za najmocniejszy punkt kapeli. (więcej)

Tagi

  • Steven James Hewitt
  • Placebo
  • Perkusista
  • Perkusja
  • Gitara
  • Gitarzysta
  • Rock
  • Muzyka alternatywna
  • Indie rock

Steven James Hewitt - brytyjski perkusista, wokalista i gitarzysta

Steven James Hewitt urodził się 22 marca 1971 roku w Northwich w Cheshire. Jako nastolatek uczęszczał do Weaverham High School. Gry na perkusji nauczył się samodzielnie, rozpoczynając w wieku siedemnastu lat. Początkowo pracował w sklepie muzycznym Dogie’s Music. Wkrótce dał swój pierwszy koncert, grając utwór „Albatros” Fleetwood Mac podczas szkolnego przedstawienia.

Przed wstąpieniem do Placebo, które znacznie uformowało jego karierę muzyczną, grywał u boku Electric Crayons, K-Klass, The Mystic Deckchairs, The Boo Radleys, czy Breed. Ponadto pracował jako muzyk sesyjny. Podobnie do Roberta Schultzberga jest leworęcznym perkusistą.

Przeprowadził się do Londynu, gdzie tworzył muzykę do reklam samochodów. W tym czasie los zesłał mu propozycję Nicka Cave’a – wziął udział w trasie koncertowej The Bad Seeds „Let Love In”. Przygoda ta nie tylko otworzyła mu drzwi do sukcesu, ale zaowocowała przyjaźnią z Thomasem Wylderem.Za pośrednictwem dziewczyny Briana Molko miał okazję zapoznać się z nim i resztą Placebo. Choć początkowo wystąpił na paru nagraniach demo zespołu, to nie mógł wyrazić zgody na stałą pracę z grupą ze względu na zobowiązania względem Breed. Niedługo potem Placebo przyjęło na stanowisko perkusisty Schultzberga, który jednak nie zagrzał w zespole miejsca. Wkrótce, wraz z rozpadem Breed, na jego miejsce wstąpił Hewitt. Współpraca z grupą przedłużyła się do roku 2007. W październiku oficjalna strona internetowa Placebo ogłosiła, że Steven opuścił zespół z powodów osobistych oraz różnic muzycznych. Zdaniem Hewitta historia ta przedstawia się inaczej.

„Po prostu mnie wylali. Po trasie w USA nasza menadżerka wezwała mnie do biura i powiedziała, że już z nimi nie gram. I to było wszystko”


W roku 2010 na półkach sklepów muzycznych ukazał się debiutancki album „So Sad (Fade)” zespołu Love Amongst Ruin, którego jest liderem, wokalistą i gitarzystą. Pomysł na „stworzenie nowego zespołu, nowego albumu i brzmienia” zrodził się w jego głowie niedługo po odejściu z Placebo. Kolejne lata poświęcił na poszukiwaniach członków nowej grupy oraz tworzeniu nagrań. W czerwcu 2011 roku Hewitt ogłosił:

„Mamy już dziewięć kawałków. Mamy nadzieję, że we wrześniu rozpoczniemy nagrania. W wersjach demonstracyjnych gram większość solówek perkusyjnych, jednak dopiero jesienią okaże się kto zagra na jakim stanowisku.”W listopadzie fani zespołu zostali poinformowani, że w Moles Studio w Bath grupa przygotowuje kolejny krążek, którego premiera zaplanowana jest na połowę roku 2012. W maju z LAR odeszła Teresa Morini, a w lipcu grupa udostępniła darmową możliwość pobrania coveru „Rise” Public Image. Na 10 września zespół zaplanował występ w Camden Barfly, promujący najnowszy krążek.

W roku 2011 współpracował z Polaroid Kiss przy EPce „The New Coliseum”, a także z Paulem Corkettem i LYS. Przez lata inspiracją dla Steve’a byli AC/DC, Black Sabbath, czy Dio. Wraz z wiekiem dojrzał do The Smiths, The Wonderstuff, Pink
Floyd, Nicka Cave’a, Bee Gees, The Smashing Pumpkins, czy Jamesa Browna.

W życiu prywatnym jest żonaty oraz ma córkę Emily. Wraz z rodziną zamieszkuje Londyn.