Alex Van Halen

uczył się także gry na gitarze elektrycznej, jednak to jego brat Edie stał się symbolem gitarzysty lat 80tych. (więcej)

Bardzo uniwersalne brzmienie

zestawu Yamaha Club Custom docenili zarówno muzycy jazzowi, jak i rockowi. Oryginalna konstrukcja i charakterystyczny soud wydaję się być idealny do pracy w studiu nagraniowym oraz małych i dużych scenach koncertowych. (więcej)

Dave Grohl

bardzo dba o swój wizerunek, który daleki jest od stereotypu typowego gwiazdora. Dzięki temu muzyk cieszy się ogromną sympatią wśród fanów i współpracowników. (więcej)

Firma Yamaha

od zawsze była pionierem w dziedzinie wprowadzania nowoczesnych technologii. Zestawy perkusyjne tego producenta stanowią już swego rodzaju wzorzec brzmienia, który docenili perkusiści na całym świecie. Seria bębnów PHX to kolejny krok na przód i kolejne innowatorski rozwiązania. (więcej)

Tagi

  • Steve Hass
  • Perkusista
  • Muzyk
  • Instrumenty perkusyjne
  • Zestaw perkusyjny
  • Bębny
  • Muzyka
  • Instrumnety muzyczne.Muzyczny

Steve Hass - amerykański gigant perkusji

Steve Hass urodził się 1 maja 1975 roku w Island Park w Nowym Jorku w rodzinie imigrantów z Aten. W latach 1993-1996 uczył się w Berklee College of Music. Niedługo potem otrzymał propozycję dołączenia do Ravi Coltrane Quartet wraz z którym koncertował i nagrywał przez kolejne sześć lat. Muzyka jaką wówczas tworzył była połączeniem tradycyjnego jazzu i funku. W tym czasie Hass rozwijał się również jako muzyk studyjny, nagrywając muzykę do filmów, czy programów telewizyjnych. Był także członkiem „Masters of Groove” Rubena Wilsona, gdzie zasiadał na stanowisku perkusisty u bokau Bernarda Purdiego. Był to dobry czas dla jego kariery i rozwoju, miał bowiem również okazję współpracować z takimi muzykami jak Christian McBride, Suzanne Vega, Miri Ben-Ari, Bobem Bergiem, czy Richarda Bona.W roku 2003 rozpoczął kolejny etap swojej kariery u boku The Manhattan Transfer. Z zespołem pracuje po dzień dzisiejszy, będąc pierwszym perkusistą z jakim TMT miało okazję koncertować. Pojawił się na trzech krążkach i jednym nagraniu live zespołu.

Pod koniec roku 2003 wydał debiutancki solowy album „Traveler”, który ukazuje go w świetle artysty dojrzałego, wspaniałego perkusisty oraz utalentowanego producenta.

W roku 2005 dołączył do Johna Scofielda i Mavisa Staplesa w światowej trasie koncertowej, trwającej do końca roku 2007. W trio tym grywał jazz, r&b, soul i latino. U boku Scofielda grał również w jazzowym zespole z Johnem Benitezem.

W roku 2006 „Modern Drummer Magazine” opublikował ośmiostronicowy wywiad poświęcony Hassowi. Dziś jest twórcą kolumn „Ask a Pro” („Zapytaj Profesjonalisty”) oraz „Workshop” („Warsztatu”).Steve Hass to jeden z najbardziej popularnych i wziętych perkusistów Los Angeles. Wielu muzyków wyraża zainteresowanie współpracą studyjną oraz koncertową u boku artysty. Doceniany jest za techniczne umiejętności oraz wszechstronność, dzięki czemu przez lata miał okazję pracować u boku gwiazd preferujących różne gatunki muzyczne. Dziś na stałę osiedlił się w Nowym Jorku.