Ojciec Louie Bellsona

był właścicielem sklepu muzycznego, dzięki temu młody Louie miał znakomite warunki by móc rozpocząć i rozwijać naukę gry na perkusji. (więcej)

W czasach eksplozji muzyki

Grunge, Matt Cameron uznawany był za jednego z najlepszych perkusistów w Seattle. Nic więc dziwnego, że Chris Cornell zaproponował mu grę w Soundgarden. Już pod koniec lat 80tych zespół pod względem techniki dominował nad innymi kapelami z tego okresu. (więcej)

Kenny Aronoff jest

regularnym zmiennikiem Chada Smitha. Zastąpił go podczas trasy koncertowej Red Hot Chilli Peppers a następnie podczas występów supergrupy Chickenfoot, której Chad jest oficjalnym członkiem. (więcej)

Perkusja była

pierwszym instrumentem na jakim Jack White nauczył się grać. Dopiero później zainteresował się gitarą, z którą dziś jest bardziej kojarzony.Będąc dzieckiem trzymał w swoim pokoju 2 pełne zestawy perkusyjne, musiał przez to pozbyć się łóżka i spał na materacu rozłożonym między instrumentami. (więcej)

Tagi

  • Steve Hass
  • Perkusista
  • Muzyk
  • Instrumenty perkusyjne
  • Zestaw perkusyjny
  • Bębny
  • Muzyka
  • Instrumnety muzyczne.Muzyczny

Steve Hass - amerykański gigant perkusji

Steve Hass urodził się 1 maja 1975 roku w Island Park w Nowym Jorku w rodzinie imigrantów z Aten. W latach 1993-1996 uczył się w Berklee College of Music. Niedługo potem otrzymał propozycję dołączenia do Ravi Coltrane Quartet wraz z którym koncertował i nagrywał przez kolejne sześć lat. Muzyka jaką wówczas tworzył była połączeniem tradycyjnego jazzu i funku. W tym czasie Hass rozwijał się również jako muzyk studyjny, nagrywając muzykę do filmów, czy programów telewizyjnych. Był także członkiem „Masters of Groove” Rubena Wilsona, gdzie zasiadał na stanowisku perkusisty u bokau Bernarda Purdiego. Był to dobry czas dla jego kariery i rozwoju, miał bowiem również okazję współpracować z takimi muzykami jak Christian McBride, Suzanne Vega, Miri Ben-Ari, Bobem Bergiem, czy Richarda Bona.W roku 2003 rozpoczął kolejny etap swojej kariery u boku The Manhattan Transfer. Z zespołem pracuje po dzień dzisiejszy, będąc pierwszym perkusistą z jakim TMT miało okazję koncertować. Pojawił się na trzech krążkach i jednym nagraniu live zespołu.

Pod koniec roku 2003 wydał debiutancki solowy album „Traveler”, który ukazuje go w świetle artysty dojrzałego, wspaniałego perkusisty oraz utalentowanego producenta.

W roku 2005 dołączył do Johna Scofielda i Mavisa Staplesa w światowej trasie koncertowej, trwającej do końca roku 2007. W trio tym grywał jazz, r&b, soul i latino. U boku Scofielda grał również w jazzowym zespole z Johnem Benitezem.

W roku 2006 „Modern Drummer Magazine” opublikował ośmiostronicowy wywiad poświęcony Hassowi. Dziś jest twórcą kolumn „Ask a Pro” („Zapytaj Profesjonalisty”) oraz „Workshop” („Warsztatu”).Steve Hass to jeden z najbardziej popularnych i wziętych perkusistów Los Angeles. Wielu muzyków wyraża zainteresowanie współpracą studyjną oraz koncertową u boku artysty. Doceniany jest za techniczne umiejętności oraz wszechstronność, dzięki czemu przez lata miał okazję pracować u boku gwiazd preferujących różne gatunki muzyczne. Dziś na stałę osiedlił się w Nowym Jorku.