Nazwa zestawu

Recording Custom jednoznacznie kojarzy się z pracą w studiu nagrań. Potężne brzmienie i doskonała dynamika sprawia jednak, że Yamaha świetne nadaję się także do gry na żywo. (więcej)

Alex Van Halen

uczył się także gry na gitarze elektrycznej, jednak to jego brat Edie stał się symbolem gitarzysty lat 80tych. (więcej)

Wysokiej jakosci klon

z którego zbudowany jest zestaw Yamaha Tour Custom sprawia, że perkusja brzmi niezwykle przenikliwie i świetnie przebija się przez ścianę dźwięku gitar i basu. Perkusja jest przy tym niezwykle uniwersalna i ma zwolenników wśród muzyków jazzowych i tych, którzy wolą nieco mocniejsze rockowe klimaty. (więcej)

Jest wielkim pasjonatem

parapsychologii i okultyzmu. mowa O Dannym Careyu, który od lat interesuje się tymi zagadnieniami. Posiada także dużą kolekcję książek Aleistera Crowleya oraz Kennetha Granta. (więcej)

Tagi

  • Yamaha
  • Musashi
  • Seria werbli
  • Werbel
  • Benby
  • Perskusja
  • Naciągi
  • Instrumenty
  • Muzyka
  • Perkusista

Yamaha Musashi - seria werbli

Yamaha poprzez stworzenie serii werbli Musashi wyciągnął dłonie ku osobom, które w przystępnej cenie pragną nabyć świeże, głębokie brzmienie i profesjonalny, atrakcyjny design instrumentu. Chcąc jednak poznać każdy tajnik wyjątkowych werbli należy przeanalizować ich budowę!Korpusy instrumentu wykonano z siedmiowarstwowego dębu. Tak precyzyjne dobranie rodzaju drewna zaowocowało wydobyciem się z werbla potężnego dźwięku oraz pojawieniem się mocnego ataku. Ten duet w sposób subtelny i niezawodny przebija się przez miks, a publikę wprawia w dreszcze na całym ciele. Powierzchnię korpusu pokryto wykończeniem Musashi Black. W zestawie zastosowano również stalową obręcz Triple Flange, dzięki której każdy użytkownik uzyskać może otwarte i unikalne brzmienie. Kształt krawędzi werbla to R1 45°. Wieloletnie doświadczenie Yamahy w produkcji tego drewnianego elementu zestawu perkusyjnego to najlepsza gwarancja charakterystycznego brzmienia oraz ciekawego wyglądu instrumentu. Producent opatentował bowiem cztery projekty kształtów krawędzi – ostre (czyniące brzmienie ostrzejszym i potężniejszym), zaokrąglone (wpływające na pełność i otwarcie dźwięki), a także różne rozmiary promieni werbla, które w przyszłości odpowiadać będą za wprowadzenie zmian przez muzyka. W przypadku Musashi użyto pogłębionego do 2.7mm kosza werbla. Ten różniący się od klasyków element jest mniej czuły na wszelkie wibracje, jakie pojawiają nam się w przypadku uderzenia w inny bęben. Mamy tu również mechanizmy naciągające sprężyny, rodzaje ich występowania zależne są od liczby cali werbla. W przypadku 12” i 13” do czynienia mamy z mechanizmem typu B, w 10” zaś P – otwartym. Przypadku werbla trzynastocalowego znajdziemy dwadzieścia sprężyn rezonujących ze stali wysokowęglowej (SN13DH), w dwunastocalowych jednak liczyć możemy na szesnaście takich sprężyn sprężyn, w dziesięciocalowych – czternaście. Blaszki sprężyn Snare Plate Yamaha zadbały o idealną relację sprężyn i membrany, a wszystko to dzięki zastosowaniu delikatnie zakrzywionego designu - w przypadku napięcia się sprężyn, krawędzie blaszek podciągają się, co daje wymarzony efekt pełnego ich kontaktu z membraną. Mocne sprężyny rezonujące pokryto warstwą nylonu – źródłem trwałości, niezawodności, stabilności i przede wszystkim wytrzymałości naszego sprzętu!

Musashi to seria dwunasto i trzynastocalowych werbli, których zadaniem jest za atrakcyjną cenę otworzyć przed perkusistą drzwi do kreatywności oraz świeżego, pełnego i mocnego brzmienia. Wszystko to przy idealnym eleganckim czarnym designie, który staje się dopełnieniem muzycznej magii werbla.