Gane Krupa

posiadał polskie korzenie. Jego ojciec - Bartłomiej był emigrantem z Polski. Matką Gene była urodzona w Pensylwanii Anna Oslowki, której rodzice także byli Polakami. (więcej)

Niezwykle naturalne

brzmienie zestawu perkusyjnego Yamaha DTXPRESS IV sprawia, że co raz częściej sięgają po niego muzycy grający wcześniej jedynie na analogowych zestawach. Sprawdza się on znakomicie także jako narzędzie pracy studyjnej. (więcej)

Wiele osób twierdzi, że

perkusja elektroniczna nigdy nie dorówna brzmieniem zestawowi akustycznemu. Jednak Yamaha DTX500 przekonała już wielu niedowiarków. Doskonałe brzmienie i nieograniczone możliwości sprawiają, że DTX500 świetnie sprawdzi się w studiu nagraniowym oraz pracy w zaciszu domowym. (więcej)

Terry Bozzio

słynie z gry na swoim bardzo rozbudowanym zestawie perkusyjnym, dzięki temu jego występy to prawdziwa uczy zarówno dla uszu jak i dla oczu. Niezliczona liczba blach, bębnów i przeszkadzajek robią ogromne wrażenie podczas koncertów (więcej)

Tagi

  • Simon Phillips
  • Perkusista
  • Rock
  • Jazz
  • Heavy-Metal
  • Pekusja
  • Instrumenty perkusyjne
  • Toto
  • Muzyk
  • Muzyka

Simon Phillips - przebieg kariery

Simon Phillips urodził się 6 lutego 1957 roku w Londynie. Już dwanaście lat potem rozpoczął przygodę z perkusją, będąc członkiem zespołu ojca Sida – Dixieland. To czteroletnie doświadczenie zagwarantowało mu zainteresowanie ze strony innych artystów.

Wkrótce otrzymał propozycję występu w musicalu Jesus Christ Superstar. Dzięki temu wkrótce stał się cenionym muzykiem sesyjnym. W roku 1976 objął stanowisko perkusisty w 801 Live z Phile Manzerą i Brianem Eno. W tym czasie współpracował również u boku Biga Jimma Sullivana, Big Country, Toto, Steve;a Lukathera i Los Lobotomys, Jeffa Beca, Whitesnake, Jacka Bruce’a, Biana Eno, Duncana Browne’a, Toyah, Jimmyego Earla, Nika Kershaw, Gordona Giltrapa, Jona Andersona i wielu innych! W roku 1989 wystąpił u boku zespołu The Who, który w tym czasie organizował trasę koncertową po Ameryce. Wystąpił również w solowych nagraniach Pete’a Townshenda i Rogera Daltreya. Cieszący się w tym czasie ogromną popularnością i zainteresowaniem ze strony innych artystów Simon grywał z Tears For Fears podczas tworzenia ich albumu „The Seeds of Love” oraz podczas nagrań do krążka „Sin After Sin” Judas Priest z roku 1977. Ponadto Philips wystąpił na debiutanckim albumie Michaela Schenkera „The Michael Schenker Group”. W roku 1983 perkusista wystąpił u boku Jeffa Becka, Jimmy’ego Page’a, Erica Claptona i Steve’a Winwooda. Ta mieszanka wspaniałych talentów stanowiła skład podczas A.R.M.S – koncertu charytatywnego dla Ronnie Lane. We wczesnych latach osiemdziesiątych stworzył RMS przy współpracy z Mo Fosterem i Rayem Russellem. Pod koniec dekady rozpoczął karierę solową poprzez wydanie debiutanckiego albumu „Protocol” w 1988. Jego kolejne solowe krążki to – „Force Majeure” w 1992, „Symbiosis” – 1995, „Another Lifetime” – 1997, „Out of The Blue” z 1999 oraz “Vantage Point” z 2000.

W roku 1992 Simon otrzymał propozycję zastąpienia Jeffa Porcaro w nadchodzącej trasie koncertowej promującej najnowszy album zespołu Toto – “Kingdom of Desire”. Choć początkowo udział w przedsięwzięciu miał być jedynie tymczasowy, to po trasie koncertowej na przełomie lat 1992/1993 Simon otrzymał propozycje dołączenia do zespołu na stałę, stanowiąc jednego z członków grupy. Tak rozpoczęła się współpraca, która przyniosła mu opinię technicznego guru! Nazywany przez kolegów „Si-Phi” i „Si” wystąpił na kolejnych dziewięciu krążkach zespołu – poczynając od „Absolutely Live” z 1993, poprzez ”Tambu”, „Toto XX”, „Mindfields”, „Livefields”, „Through The Looking Glass”, „Live in Amsterdam”,”Falling in Between”, na „Falling in Between Live” w 2007 roku kończąc. W roku 2008 grupa zadecydowała o zawieszeniu działalności w celu „rozdzielenia dróg i rozpoczęcia nowych rozdziałów w życiu”. W roku 2010 grupa postanowiła zjednoczyć się podczas europejskiej trasy koncertowej, poświęconej osoie Mike’a Porcaro. Od tej pory zespół koncertował również w roku 2011, a także planują trasę w 2012 roku.

W nowym tysiącleciu Simon poświęcił się nie tylko współtworzeniu, ale również produkcji płyt. Zaangażował się we współpracę nad pięcioma solowymi albumami Dereka Sheriniana – „Inertia” z 2001 roku, „Black Utopia” z 2003, „Mythology” z 2004, „Blood of The Snake” w 2006 oraz „Oceana” z 2011; a także dwoma albumami Mike’a Oldfielda. W roku 2006 wraz z zespołem jazzowym Vantage Point Phillips wydał DVD „Resolution”. Udział w nagraniach wzięli Jeff Babko, Walt Fowler, Brandon Fields i Alphonso Johnson.

W roku 2009 wrazz Philippem Saissem oraz Pino Palladino Phillips stworzył trio Phillips Saisse Palladino – PSP, z którym koncertował po Europie od 2009 do 2010 roku. W tym czasie Simon zaistniał na albumie Joego Satrianiego „Super Colossal”, „Art.&Science of Sound Recording” Alana Parsonsa, będącym wideo edukacyjnym oraz „In The Midst of Beauty” Michaela Schenkera. Z zespołem tego ostatniego wystąpił podczas trasy koncertowej, będącej uczczeniem trzydziestej rocznicy istnienia grupy. W 2011 przyczynił się do tworzenia krążka „Voice” Hiromi Ueahary.

Simon Phillips uplasował się na siedemnastym miejscu w rankingu “100 najlepszych perkusistów”, wydanym przez magazyn “Rolling Stone”.