Wysokiej jakosci klon

z którego zbudowany jest zestaw Yamaha Tour Custom sprawia, że perkusja brzmi niezwykle przenikliwie i świetnie przebija się przez ścianę dźwięku gitar i basu. Perkusja jest przy tym niezwykle uniwersalna i ma zwolenników wśród muzyków jazzowych i tych, którzy wolą nieco mocniejsze rockowe klimaty. (więcej)

Aluminiowe korpusy

z serii werbli firmy Yamaha, zyskały sobie zwolenników wśród wielu perkusistów. Niezależnie od stylu muzycznego, seria Aluminium Shell brzmi świetnie i bardzo charakterystycznie. Inną zaletą jest niewielka waga werbli, co docenią mobilni perkusiści. (więcej)

Wybór Neila Pearta

na najlepszego perkusistę w roku 2007 nie był przypadkowy, Nieil jest jednym z nielicznych muzyków dysponującym tak fantastyczną techniką, a przy tym jego gra jest naturalna i dynamiczna. (więcej)

Gane Krupa

posiadał polskie korzenie. Jego ojciec - Bartłomiej był emigrantem z Polski. Matką Gene była urodzona w Pensylwanii Anna Oslowki, której rodzice także byli Polakami. (więcej)

Tagi

  • Włodzimierz Kotoński
  • Perkusja
  • Leksykon
  • Nauka
  • Instrumenty perkusyjne
  • Leksykon
  • Książka

"Leksykon współczesnej perkusji" autorstwa Włodzimierza Kotońskiego

Wiele pytań i niejasności piętrzy się w głowach artystów - dyrygentów, kompozytorów i perkusistów - którzy nieustannie poszukują na nie odpowiedzi. Wszystko to bowiem przez ubytek w literaturze muzycznej, która pomijała dotychczas wiele zagadnień dotyczących perkusji. Wszystkim zainteresowanym z pomocą przychodzi "Leksykon współczesnej perkusji" Włodzimierza Kotońskiego. Podręcznik PWN rozwiązuje wiele problemów, skupia się na niewytłumaczonych wcześniej terminach, które z całą pewnością ułatwią grę na ukochanym instrumencie.

Urodzony w roku 1925 w stolicy Włodzimierz Kotoński to znany polski kompozytor. Artysta zasłynął jako twórca muzyki elektronicznej w naszym kraju oraz profesor kompozycji muzycznej. Autor "Leksykonu" ukończył PWSM w Warszawie, ponadto edukował się pod okiem Tadeusza Szeligowskiego oraz Marii Klimont-Jacynowej. Kotoński pracuje ze Studiem Eksperymentalnym Polskiego Radia, a w przeszłości nagrywał w studiach w Kolonii, Sztokholmie, Paryżu, Bourges oraz Freiburgu. Od roku 1967 kompozytor naucza w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej, znanej dziś jako Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina. Pod jego okiem uczyli się m.in. Stanisłam Krupowicz, Jacek Grudzień, Hanna Kulenty, czy Paweł Szymański. W roku 1973 otrzymał Nagrodę Ministra Kultury i Sztuki, trzy lata później stał się laureatem Związku Kompozytorów Polskich, a w roku 1979 Nagrody Przewodniczącego Komitetu do Spraw Radia i Telewizji. Przez wiele lat Kotoński był badaczem sprzętów perkusyjnych, czego efektem stał się wydany przez niego w roku 1999 podręcznik. Do tego czasu perkusiści mogli jedynie bez celu poszukiwać informacji o instrumencie, tłumaczeń terminologii i nazewnictwa. Wraz z opublikowaniem "Leksykonu" problem ten został rozwiązany i każdy miłośnik instrumentu znajdzie w nim coś dla siebie. To właśnie poznanie genezy swojej pasji, tajników i detali umożliwi nam dalszy rozwój, realizowanie ambicji i pogłębienie kreatywności.