Wybór Neila Pearta

na najlepszego perkusistę w roku 2007 nie był przypadkowy, Nieil jest jednym z nielicznych muzyków dysponującym tak fantastyczną techniką, a przy tym jego gra jest naturalna i dynamiczna. (więcej)

Ojciec Louie Bellsona

był właścicielem sklepu muzycznego, dzięki temu młody Louie miał znakomite warunki by móc rozpocząć i rozwijać naukę gry na perkusji. (więcej)

Świetnie radzi sobie

W jazzie, bluesie rocku i metalu. Aynsley Dunbar, który jest w stanie zagrać praktycznie wszystko, uznawany jest za jednego z najbardziej wszechstronnych i uniwersalnych perkusistów na Wyspach Brytyjskich. (więcej)

Jeden z prekursorów

swingu - za takiego uważa się Gene Krupę, jego niepowtarzalny styl gry był wzorem dla wielu perkusistów na całym świecie. Sam perkusista od zawsze zakochany był w Jazzie. (więcej)

Tagi

  • Werbel
  • Yamaha
  • Vintage Concept
  • Perkusja
  • Bębny
  • Instrumnety perkusyjne
  • Naciągi
  • Bęben
  • Perkusista

„Sensitive” Concept - seria werbli firmy Yamaha

Pomysł na ulepszenie bębnów Yamaha Maple Custom zaowocował pojawieniem się instrumentu ze zwiększoną delikatnością i kontrolą dźwięku. Ponadto zastosowanie wielu nowych rozwiązań wpłynęło na głębokość i potęgę brzmienia, a także na czułość reakcji naciągu górnego i bębna. Tak powstała seria „Sensitive” Concept, łącząca proces zaokrąglenia górnej krawędzi obręczy, wyostrzenia kształtu dolnej oraz głębszą membranę.Korpus instrumentu to siedmiowarstwowy klon, stworzony przy zastosowaniu popularnego systemu AirSeal. Ta niezawodna technika łączy warstwy drewna, zachowując równomierny nacisk powietrza. W zestawie również 3mm obręcze Die-Cast z aluminium, których celem jest podtrzymanie naciągów i dbałość o mocne, wywołujące dreszcze uderzenia, które brzmią otwarciej i mocniej. Niezawodne zabezpieczenie naciągu na krawędzi werbla zagwarantowało naturalnemu, realistycznemu brzmieniu oraz zapobiegło jego utracie. Czterdziestoletnie doświadczenie w produkcji werbli Yamaha wykorzystał w dbałości o każdy szczegół serii „Sensitive”. Zastosowanie czterech kształtów krawędzi wpłynęło na wiele atutów instrumentu. Wykorzystano tu ostre krawędzie, które zadbały o mocne brzmienie; zaokrąglone, dzięki którym brzmienie jest pełniejsze oraz różnorodne rozmiary promieni werbli, umożliwiających wprowadzenie przyszłych zmian. Na sprawność werbla wpłynęła szerokość jego kosza. W tym przypadku wynosi ona 2,7 mm, stając się tym samym jednym z najważniejszych elementów instrumentu, wyznaczającego standardy brzmienia. Instrument stał się bardziej czuły, a brzmienie czystsze. To co w werblu równie istotne to liczba otworów wentylacyjnych w korpusie. Ich ilość w produktach Yamahy zależna jest od rodzaju dźwięku, jaki pragniemy uzyskać w danym przypadku. „Sensitive” posiada dwa otwory, a zwiększona reakcja bębna na uderzenie wpływa na jego brzmienie. W zestawie również dwa mechanizmy naciągające sprężyny – H (otwarty) oraz G (stłumiony). Zmniejszone lugi zminimalizowały ich kontakt z korpusem. Wyposażono je w nylonowe wkładki, pełniące rolę ochrony przed utratą naciągu oraz pozbawiono je sprężyn. Lugi utrzymały w odpowiedniej pozycji śruby napinające naciąg. Pady werbla oferują dobry kontakt pałki i membrany, a wszystko to dzięki zastosowaniu zakrzywionego designu. Sprężyny, odpowiadające za tę cechę, pokryto nylonem. Dzięki temu są niezawodne, trwałe i odporne.

Mocne brzmienie, czułość i kontrola instrumentu, to tylko niektóre z wielu atutów serii „Sensitive” Concept. Gwarancją jakości jest tutaj Yamaha, który od niemal pół wieku zajmuje się produkcją werbli.