Perkusja była

pierwszym instrumentem na jakim Jack White nauczył się grać. Dopiero później zainteresował się gitarą, z którą dziś jest bardziej kojarzony.Będąc dzieckiem trzymał w swoim pokoju 2 pełne zestawy perkusyjne, musiał przez to pozbyć się łóżka i spał na materacu rozłożonym między instrumentami. (więcej)

Kenny Aronoff jest

regularnym zmiennikiem Chada Smitha. Zastąpił go podczas trasy koncertowej Red Hot Chilli Peppers a następnie podczas występów supergrupy Chickenfoot, której Chad jest oficjalnym członkiem. (więcej)

Dave Grohl

bardzo dba o swój wizerunek, który daleki jest od stereotypu typowego gwiazdora. Dzięki temu muzyk cieszy się ogromną sympatią wśród fanów i współpracowników. (więcej)

Aluminiowe korpusy

z serii werbli firmy Yamaha, zyskały sobie zwolenników wśród wielu perkusistów. Niezależnie od stylu muzycznego, seria Aluminium Shell brzmi świetnie i bardzo charakterystycznie. Inną zaletą jest niewielka waga werbli, co docenią mobilni perkusiści. (więcej)

Tagi

 • Yamaha
 • DTX700
 • Perkusja
 • Bębny
 • Perkusja elektroniczna
 • Zestaw perkusyjny
 • Moduł
 • Pady
 • Brzmienie
 • Muzyka
 • Instrumenty perkusyjne

Yamaha DTX700 - elektroniczny zestaw perkusyjny

Seria DTX700 Yamahy to pięcioczęściowy zestaw perkusyjny z padami DTX-PAD, modułem trigger oraz dwoma talerzami i Hi-Hatem. Całość tworzy wspaniałe i głębokie brzmienie oraz ciekawy elegancki design. Dzięki tym dwóm cechom DTX700 to uczta nie tylko dla ucha, ale i dla oka!Moduł trigger, będący nieodłącznym elementem zestawu DTX posiada aż 1267 brzmień perkusyjnych i 128 instrumentalnych! Jednak to nie koniec – w każdej chwili można zwiększyć ich ilość do pamięci Flash-ROM o pojemności 64MB. Pady DTX-PAD oferuje możliwość uzyskania standardowych technik perkusji akustycznej, a poprzez wgrane utwory możemy dokształcać się i ulepszać swoje umiejętności! A to co w nauce najistotniejsze to samokontrola. Dlatego właśnie DTX wyposażony został w możliwość nagrywania swoich melodii. Ułatwi to podniesienie jakości naszej pracy. Ponadto pady posiadają opcję wyciszenia perkusji, co znacznie ułatwia pracę na instrumencie w domowych warunkach. W zestawie również trzystrefowy pad werbla TCS o silikonowej powłoce, pady tomów z możliwością tłumienia, statyw i wyżej już wspomniany mechanizm Hi-Hat, a także kompaktowana rama RS500. Znajdziemy tu również dwa wejścia USB – „To Device” (służące do importu próbek) oraz „To Host” (do sterowania instrumentami VST). Wewnątrz znajduje się wewnętrzny rejestrator. Ponadto mamy tu funkcje treningowe oraz dwanaście wejść Trigger i Aux In.

Z serią DTX700 w przyjemny sposób awansujemy poziom wyżej w pogłębianiu talentu gry na perkusji. To wspaniały instrument przeznaczony do ćwiczeń rytmiki oraz występów na żywo i w studio. W łatwy sposób podłączyć możemy instrument do komputera, co znacznie ułatwi nam pracę. Zestaw służyć może również jako kontroler MIDI do sterowania wirtualnymi modelami.