Bill Ward jest

wielką inspiracją między innymi dla Dava Grohla, który często wymienia Billa jako swojego guru. (więcej)

Stalowe werble

Mają swoich zwolenników i przeciwników, jednak pewne jest, że Yamaha Steel Shell Snare Drums to werble najwyższej światowej klasy, a ich brzmienie spodoba się nawet najbardziej wymagającym perkusistom. (więcej)

Nazwa zestawu

Recording Custom jednoznacznie kojarzy się z pracą w studiu nagrań. Potężne brzmienie i doskonała dynamika sprawia jednak, że Yamaha świetne nadaję się także do gry na żywo. (więcej)

Perkusja była

pierwszym instrumentem na jakim Jack White nauczył się grać. Dopiero później zainteresował się gitarą, z którą dziś jest bardziej kojarzony.Będąc dzieckiem trzymał w swoim pokoju 2 pełne zestawy perkusyjne, musiał przez to pozbyć się łóżka i spał na materacu rozłożonym między instrumentami. (więcej)

Tagi

 • Yamaha
 • Perkusja
 • Zestaw perkusyjny
 • Junior Kit
 • Instrumenty perkusyjne
 • Perkusja dla dzieci
 • Muzyka
 • Bębny
 • Werbel
 • Blachy
 • Centralka

Yamaha Junior Kit - zestaw perkusyjny dla najmłodszych

Z myślą o najmłodszych perkusistach na całym świecie Yamaha opracował projekt zestawu kompaktowego Junior Kit. Modele sygnowane są nazwiskiem Manu Katche – muzykowi pochodzenia francuskiego, popularnego dzięki współpracy ze Stingiem i Peterem Gabrielem. To właśnie on zaproponował producentowi stworzenie unikalnej serii dla początkujących artystów. Nie należy jednak mylić tego instrumentu z zabawką! Choć stanowi on udogodnienie dla najmłodszych zarówno ze względu na wielkość, jak i łatwość obsługi, to jest to niemal profesjonalny zestaw perkusyjny.Większość elementów wykonana została z filipińskiego mahoniu. Mowa tu o 16”x16” dziewięciowarstwowym bębnie basowym, 13”x12” kociole, 10”x7” tomie oraz 12”x5” werblu. Do produkcji wymienionych części wykorzystano zaufany system Air Seal. Proces ten Yamaha rozpoczyna od doboru najlepszej jakości materiałów. Drewno przycina się do ustalonej długości wraz z uwzględnieniem diagonalnego nacięcia na krańcach każdego z nich. Perfekcyjni rzemieślnicy wyrabiają młotkiem warstwy, jednocześnie odpowiednio je dopasowując. Połączone warstwy drewna poddaje się obróbce termicznej w temperaturze 120 stopni i ponownie wyrabia za pomocą młotka. Kolejnie pod wysokim ciśnieniem pompuje się poduszkę powietrzną ulokowaną wewnątrz korpusu. Ciśnienie to wywiera nacisk na wnętrze bębna, dzięki czemu uzyskujemy okrągłe korpusy jednakowej grubości. Powtarzany od czterdziestu lat proces stanowi gwarancję jakości, solidności i trwałości tak istotnej części naszego zestawu! Ponadto zastosowano tu ruchomy system bębna basowego przy użyciu stabilizatora – rury, dbającej o regulację wysokości bijaka oraz o zapewnienie jego kontaktu ze środkiem naciągu w bębnie. Instrumenty nabyć można w odcieniach Silver, Black oraz Purple. Każdy z nich posiada lakierowe wykończenie na korpusach z mahoniu. Dzięki temu Junior Kit cieszy się ciekawym i otwartym brzmieniem.

Nic dodać, nic ująć… Tuż obok wspaniałego dźwięku mamy tu niezawodny, trwały i łatwy w użyciu zestaw perkusyjny. To idealne źródło inspiracji i rozwoju dla młodych muzyków.