Świetnie radzi sobie

W jazzie, bluesie rocku i metalu. Aynsley Dunbar, który jest w stanie zagrać praktycznie wszystko, uznawany jest za jednego z najbardziej wszechstronnych i uniwersalnych perkusistów na Wyspach Brytyjskich. (więcej)

Cindy Blackman

od zawsze była zafascynowana jazzem. Propozycja złożona przez Lennego Kravitza była dla niej nie lada wyzwaniem, tym bardziej, że artystka nigdy wcześniej nie występowała przed dużą publicznością. (więcej)

Nie tylko na perkusji

Steward świetnie radzi sobie także z gitarą i instrumentami klawiszowymi. Jest także doskonałym kompozytorem i aranżerem oraz cenionym twórcą muzyki filmowej. Copeland stworzył ścieżkę dźwiękową między innymi do takich filmów jak: Wall Street, Simpatico, Nieśmiertelny 2, Nic nie widziałem, nic nie słyszałem i Babilon 5. (więcej)

Bardzo uniwersalne brzmienie

zestawu Yamaha Club Custom docenili zarówno muzycy jazzowi, jak i rockowi. Oryginalna konstrukcja i charakterystyczny soud wydaję się być idealny do pracy w studiu nagraniowym oraz małych i dużych scenach koncertowych. (więcej)

Tagi

  • Vinnie Colaiuta
  • Zappa
  • Perkusiata
  • Frank Zappa
  • Bebny
  • Perkusja
  • Muzyka
  • Zestaw perkusyjny
  • Werbel
  • Kompozytor
  • Multiinstrumentalista

Vinnie Colaiuta - perkusista Franka Zappy

5 lutego 1956 roku w Brownsville w Pensylwanii urodził się Vinnie Colaiuta. Tuż po skończeniu edukacji w Berkele College of Music w Bostonie dołączył do zespołu Christophera Morrisa, z którym pracował przez rok. Wkrótce, w roku 1977 zespół przeniósł się do Los Angeles. W tym samym roku Vinnie zrezygnował ze współpracy z grupą, poświęcając się tym samym występom na żywo. W kwietniu 1978 roku wziął udział w przesłuchaniu Franka Zappy, uwzględniającym wykonanie trudnego „The Black Page”. W tej roli Vinnie spisał się, co zaowocowało dołączeniem do grupy Zappy. Colaiuta objął stanowisko głównego perkusisty podczas występów na żywo oraz nagrań studyjnych. Karierę i rozwój przyniósły mu wystąpienia na albumach „Tinsel Town”, „Rebellion”, „Joe’s Garage” i „Shut Up ‘n Play Yer Guitar”. Steve Vai docenił go w tym czasie za niesamowity talent, jaki rzadko spotykany jest w świecie perkusistów. Rozwinięcie talentu u boku Franka umożliwiło mu w późniejszych latach współpracę z wieloma cenionymi muzykami rockowymi i popowymi, w tym m.in. – Gino Vannelli, Joni Mitchell, Barbra Streisand, Sandy&Junior, Jay Vaquer, Clannad, Wang Chung, Chaka Khan, Megadeth czy The Beach Boys. Relację muzyczną nawiązał również z artystami jazzowymi, w tym z Chickiem Coreą, Herbiem Hancockiem, Jimmym Haslipem, Bellem Neidlignerem i Buddy Rich Big Bandem. Chcąc dopisać do tej długiej chlubnej liczby innych muzyków nie można zapomnieć o Chucku Loebie, Davidzie Sancious, Deanie Brownie, Jeffie Borcaro, Johnie Patitucci, Marku Eganie, Robienie Fordzie oraz Timie Landersie.



W roku 1990 swoje umiejętności zaprezentował podczas trasy koncertowej Stinga, promującej album „The Soul Cages”. U boku artysty występował przez kolejne siedem lat. Talent Vinniego usłyszeć można na czterech albumach artysty – „Ten Summoner’s Tales” z roku 1993, „Merkury Falling” z 1996, „Brand New Day” z 1999 oraz „Sacred Love” – 2003. We wrześniu 2003 roku wziął udział w trasie promującej „Sacred Love”, odmawiając jednak po raz drugi udziału w światowej trasie koncertowej Stinga. W 2011 roku Colaiuta wznowił współpracę z muzykiem po piętnastu latach podczas tworzenia materiałów na krążek „Back to Bass Tour”. W roku 1994 perkusista zrealizował solowe nagranie, czym po raz kolejny udowodnił swój talent jako muzyk studyjny. W tym samym czasie brał również udział w nagraniach do ścieżek dźwiękowych filmów, dżinglach radiowych. W latach 2006-2007 Vinnie koncertował z Jeffem Beckiem, Talem Wilkenfeldem, Jasonem Rebellą, a także wystąpił podczas Eric Clapton’s Crossroads Guitar Festival. Ponadto nagrywał z Faith Hill i trash metalowym Megadeth na „The System Has Failed”. Od października do listopada 2008 roku koncertował po Europie z Johnem McLauglinem, Chickiem Coreą, Kennym Garrettem i Christianem McBridem.

Dorobek artystyczny Colaiuty doceniony został w wielu rankingach. Vinnie zajął pierwsze miejsce na liście “Osiemnastu Perkusistów Roku” w “Modern Drummer”. W roku 1996 dołączył do „Modern Drummer Hall of Fame”, a także uznano go
najlepszym perkusistą naszych czasów.