W czasach eksplozji muzyki

Grunge, Matt Cameron uznawany był za jednego z najlepszych perkusistów w Seattle. Nic więc dziwnego, że Chris Cornell zaproponował mu grę w Soundgarden. Już pod koniec lat 80tych zespół pod względem techniki dominował nad innymi kapelami z tego okresu. (więcej)

Siła Yamahy

Oak Custom tkwi w doskonałym doborze drewna z jakiego jest zbudowana. To właśnie odpowiednia selekcja i sezonowanie drewna dają to niesamowite brzmienie, które pokochali perkusiści na całym świecie. (więcej)

Nie tylko na perkusji

Steward świetnie radzi sobie także z gitarą i instrumentami klawiszowymi. Jest także doskonałym kompozytorem i aranżerem oraz cenionym twórcą muzyki filmowej. Copeland stworzył ścieżkę dźwiękową między innymi do takich filmów jak: Wall Street, Simpatico, Nieśmiertelny 2, Nic nie widziałem, nic nie słyszałem i Babilon 5. (więcej)

Josh Freese uznany został

za najlepszego perkusistę studyjnego w 2009 roku. Ranking przeprowadził branżowy magazyn DRUM! (więcej)

Tagi

  • Dirik Verbeuren
  • Perkusista
  • Warsztaty
  • Perkusja
  • Bębny
  • Muzyk
  • Instrumenty perkusyjne
  • Muzyka
  • Sklep muzyczny

Warsztaty perkusyjne z udziałem Dirka Verbeurena

Dla belgijskiego heavy metalowego perkusisty tegoroczny wrzesień stanie pod hasłem wielokrotnego pobytu w Polsce. Urodzony w roku 1975 w Wilkrijp Dirk Verbeuren odwiedzi pięć polskich miast w ramach warsztatów "Meinl&Tama Workship".

Na codzień artysta poświęca się pracy w szwedzkim zespole death metalowym Soilwork oraz we francuskim Scarve. Przez lata pracował jako muzyk sesyjny dla takich zespołów i artystów jak Manu Livertout, Lyzanxia, Fredik Thordendal, 7th Circle, czy Headline. W ostatnim czasie nagrał wraz z Soilwork album "The Panic Broadcast", a utwory z krążka z pewnością zaprezentuje podczas pobytu we Wrocławiu, Sopocie, Warszawie, Bielsko-Białej oraz w Gliwicach, gdzie pojawi się na festiwalu Drum Fest 2012.

24 września 2012 perkusista zagości we wrocławskim muzycznym.pl przy ul. Armii Krajowej 5. Organizatorem wydarzenia, które rozpocznie jesienną przygodę Verbeurena na polskiej scenie będzie Marek Ostrowski. Zanim Dirk ruszy w dalszą trasę, zwiedzając kolejne miasta, stanowiące wizytówkę Polski, odegra fragmenty najnowszego albumu Soilwork, zdradzi tajniki pracy perkusisty oraz da wskazówki techniczne dla początkujących artystów.

Z pewnością każdy przybyły do wrocławskiego salonu muzycznego na Workshop Tour 2012 Verbeurena wyjdzie z niego bogatszy o serię wrażeń oraz informacji, jakimi Belg podzieli się z publicznością.

Wszystkich zainteresowanych pasjonatów perkusji zapraszamy do sklepu muzycznego przy ul. Armii Krajowej o 17:00 24 września!

Komentarze

Alex
2012-09-24 19:54:46

Byłem dzisiaj ale czad!!! Wielkie dzięki muzyczny.pl za tą prezentację...

Anonim
2012-08-22 10:18:49

Ten gość jest niesamowity! Jestem z Wrocławia i na 100% będę u Ostrowskiego. Zapraszam wszystkich

Alex
2012-08-20 19:07:36

Super!!! Na 100% będę tam.