Terry Bozzio

słynie z gry na swoim bardzo rozbudowanym zestawie perkusyjnym, dzięki temu jego występy to prawdziwa uczy zarówno dla uszu jak i dla oczu. Niezliczona liczba blach, bębnów i przeszkadzajek robią ogromne wrażenie podczas koncertów (więcej)

W czasach eksplozji muzyki

Grunge, Matt Cameron uznawany był za jednego z najlepszych perkusistów w Seattle. Nic więc dziwnego, że Chris Cornell zaproponował mu grę w Soundgarden. Już pod koniec lat 80tych zespół pod względem techniki dominował nad innymi kapelami z tego okresu. (więcej)

Cindy Blackman

od zawsze była zafascynowana jazzem. Propozycja złożona przez Lennego Kravitza była dla niej nie lada wyzwaniem, tym bardziej, że artystka nigdy wcześniej nie występowała przed dużą publicznością. (więcej)

Aluminiowe korpusy

z serii werbli firmy Yamaha, zyskały sobie zwolenników wśród wielu perkusistów. Niezależnie od stylu muzycznego, seria Aluminium Shell brzmi świetnie i bardzo charakterystycznie. Inną zaletą jest niewielka waga werbli, co docenią mobilni perkusiści. (więcej)

Tagi

  • Steel Shell Snare Drums
  • Yamaha
  • Werbel
  • Perkusja
  • Werbel stalowy
  • Instrumenty perkusyjne
  • Stalowy

Steel Shell Snare Drums - werble stalowe Yamahy

W dziale werbli z metalowym korpusem największą uwagę użytkowników przyciągają Steel Shell Snare Drums, których elementy dopasowane zostały tak, by zadowolić najbardziej wymagających. Tak powstały werble będące źródłem najmocniejszych i najostrzejszych brzmień w historii, którym towarzyszy nieco dłuższy niż standardowo zanik dźwięku. Taki instrument z pewnością wymaga poświęcenia uwagi i zainteresowania ze strony każdego, dążącego do perfekcji artysty.

W zestawie wykorzystano potrójną stalową obręcz Triple Flange, która znacznie wpływa na szerokie, mocne i otwarte brzmienie instrumentu. To co w werblu niemal najistotniejsze to głębokość jego kosza. W przypadku tych o metalowym korpusie Yamaha zastosował standardową głębokość 1,8mm, dbając tym samym o wysoką jakość dźwięku modelu. W zestawie znajdziemy również parę mechanizmów naciągających sprężyny – typu B, czyli mechanizm otwarty oraz typu DC, zwany inaczej stłumionym. Zastosowanie w Steel Shell jednoczęściowych lug to krok w kierunku wytrzymałości sprzętu na największe napięcie oraz naciągnięcia membrany werbla do maksimum sił. Przyjrzyjmy się teraz sprężynom werbla. Do czynienia mamy tutaj z dwudziestoma sprężynami rezonującymi ze stali wysokowęglowej w przypadku czternasto, 13”x5” ½” werbli, dwudziestoma w 13” x 4”, czternastoma w 12” i 10” werblach oraz dwudziestoma w werblu z serii Stage Custom Steel Snare Drums. To na co powinniśmy zwrócić uwagę w przypadku Steel Shell to blaszki sprężyn Snare Plate, dbające o dobry kontakt sprężyn i membrany przy zastosowaniu niekonwencjonalnego zakrzywionego designu. Gdy sprężyny napinają się krawędzie blaszek zostają automatycznie podciągnięte. W serii CP Snare Plate wykonano przy zastosowaniu spoiwa, łączącego steiner z pierścieniem, co znacznie wpłynęło na niezawodność, stabilność i reakcję padu na uderzenie. W tej samej serii blaszki pokryto nowym wykończeniem, które - jak nie raz się już przekonaliśmy - również ma swój udział w jakości brzmienia. Sprężyny rezonujące pokryto w zestawie z nylonu, będącego gwarancją trwałości i wytrzymałości.

Zainteresowanie Steel Shell o metalowym korpusie jest więc w pełni uzasadnione. Dzięki zastosowaniu tego materiału zestaw łączy bowiem nie tylko unikalne, mocne i ostre brzmienie, ale również ciekawy i elegancki design.