Świetna technika gry

Bakera idzie w parze z jego niesamowicie widowiskowym sposobem grania na perkusji. Ginger potrafi zrobić fantastyczne show, które uwielbia publiczność. Koncertowa rola perkusisty nie musi więc być przyćmiona innymi członkami zespołu. (więcej)

Styl gry Franka

był odmienny do tego czego oczekiwali od niego koledzy z zespołu Green Day. Popularny The Cool musiał zmienić myślenie na bardziej "punkowe" by móc skutecznie kontynuować pracę z zespołem. Obustronna cierpliwość opłaciła się, bo dziś nikt nie wyobraża sobie Green Day bez Franka, a on sam jest uwżnany za najmocniejszy punkt kapeli. (więcej)

Carter Anthony Beauford

słynie z niezwykle rozbudowanego zestawu perkusyjnego, jego sprzęt daleki jest od minimalistycznego podstawowego zestawu większości perkusistów. (więcej)

W czasach eksplozji muzyki

Grunge, Matt Cameron uznawany był za jednego z najlepszych perkusistów w Seattle. Nic więc dziwnego, że Chris Cornell zaproponował mu grę w Soundgarden. Już pod koniec lat 80tych zespół pod względem techniki dominował nad innymi kapelami z tego okresu. (więcej)

Tagi

  • Stoyan Yankoulov
  • Perkusista
  • Prkusja
  • Muzyka
  • Instrumenty perkusyjne
  • Zestaw perkusyjny
  • Muzyczny
  • Instrumenty muzyczne

Stoyan Yankoulov - bułgarski perkusista

Stoyan Yankoulov to bułgarski perkusista urodzony 10 września 1966 roku.

Artysta ukończył szkołę muzyczną Lyubomir Pipkov w Sofii, a także Akademię Muzyczną Pancho Vladigerov. Po raz pierwszy zainteresował się muzyką w młodym wieku. Jako dziesięciolatek był już najmłodszym perkusistą w swoim rodzinnym mieście. Utworzył grupę pop-rockową Astronax, odtwarzającą utwory Supermax, Kiss, Deep Purple, Uriah Heep, czy FSB. Dzięki występom z zespołem nauczył się ukazywać swój talent szerokiej publice, pogłębił swą pasję oraz ukształtował preferencje muzyczne. Ponadto kontynuował naukę na pianinie, którą rozpoczął jako ośmiolatek. Po raz pierwszy profejsonalnie pokazał się publicznie z jazzowo-rockowym zespołem Tact u boku Yavora Dimitrova, Miroslava Janeva i Evgentinya Simeonova. Tuż po rozpadzie grupy pojawił się w Big Bandzie bułgarskiego radia, hdzie grał przez siedem lat. Rozwijając swoje zainteresowanie muzyką jazzową, wkrótce stał się nieodłączną częścią festiwali jazzowych w Warnie, Sozopolu i Ruse. Najdłuższym okresem w jego karierze była praca z zespołęm Zone C, utworzonym w roku 1994 u boku Vesselina Vesselinowa, Vasila Parmakova, Misho Grozdanova, Vlasko Karparova, Atenshghana Yuseinova. W roku 2000 poznał bułgarską piosenkarkę Elitsę Todorovą, z którą podzielił zainteresowanie muzyką, perkusją, brzmieniami elektronicznymi oraz bułgarskim folklorem. Trzy lata później rozpoczęli pracę w duecie. Pojawili się także dwukrotnie podczas koncertu Eurowizji - w roku 2007 i 2013.

W latach kariery powiązany był z różnorodnymi artystami rockowymi, jazzowymi i folkowymi. Występował zarówno w Europie, jak i w Stanach Zjednoczonych podczas koncertów folklorystycznych.