Wysokiej jakosci klon

z którego zbudowany jest zestaw Yamaha Tour Custom sprawia, że perkusja brzmi niezwykle przenikliwie i świetnie przebija się przez ścianę dźwięku gitar i basu. Perkusja jest przy tym niezwykle uniwersalna i ma zwolenników wśród muzyków jazzowych i tych, którzy wolą nieco mocniejsze rockowe klimaty. (więcej)

Świetna technika gry

Bakera idzie w parze z jego niesamowicie widowiskowym sposobem grania na perkusji. Ginger potrafi zrobić fantastyczne show, które uwielbia publiczność. Koncertowa rola perkusisty nie musi więc być przyćmiona innymi członkami zespołu. (więcej)

Cindy Blackman

od zawsze była zafascynowana jazzem. Propozycja złożona przez Lennego Kravitza była dla niej nie lada wyzwaniem, tym bardziej, że artystka nigdy wcześniej nie występowała przed dużą publicznością. (więcej)

Gane Krupa

posiadał polskie korzenie. Jego ojciec - Bartłomiej był emigrantem z Polski. Matką Gene była urodzona w Pensylwanii Anna Oslowki, której rodzice także byli Polakami. (więcej)

Tagi

  • Trilok Gurtu
  • Perkusista
  • Muzyka
  • Muzyczny
  • Instrumnety perkusyjne
  • Zestaw perkusyjny
  • Conga
  • Djambe

Trilok Gurtu - wirtuoz instrumentów perkusyjnych

Trilok Gurtu urodził się w Bombaju w Indiach 30 października 1951 roku. Znany jest ze swojego unikalnego talentu kompozytorskiego i muzycznego - specjalizuje się w grze na perkusji, a jego preferowanym gatunkiem jest jazz fusion.

Trilok ukończył liceum Don Bosco. Jego matka - Shobha Gurtu - była piosenkarką, przez co chłopiec od najmłodszych lat zapoznawany był z brzmieniami muzyki. Już w szkole rozpoczął naukę gry na instrumentach pod okiem Shah Abdul Karim.

W latach siedemdziesiątych zainteresował się jazzem. Rozpoczął współpracę z Charliem Mariano, Johnem Tchicaim, Terjem Rypdalem i Donem Cherrym. Jedno z najwcześniejszych nagrań stworzył u boku zespołu Embryo. W utworze pojawiła się również jego matka, która później towarzyszyła mu także w nagraniu pierwszego solowego krążka "Usfret". W latach osiemdziesiątych wydał serię własnych albumów oraz nawiązał współpracę z takim artystami jak Terje Rypdal, Gary Moore, Jan Garbarek, Joe Zawinul, czy Robert Miles. Ponadto występował ze szwajcarskim perkusistą Charlym Antolinim i Johnem McLaughlinem w trio. Artysta zastąpił także Collina Walcotta w Oregon. Pojawił się w trzech projektach - "Ecotopia" z 1987, "45th Parallel" z 1989 roku oraz "Always, Never and Forever" z 1991.

We wczesnych latach dziewięćdziesiątych realizował sie zarówno jako artysta solowy, jak i członek zespołu. W roku 1999 wraz z Zakirem Hussainem i Billem Laswellem pracował w zespole Tabla Beat Science tworzącym muzykę drum and bass, ambientową, elektroniczną oraz Asian underground. Przed rozpadem w roku 2003 zespół wydał trzy albumy.

W roku 2004 wydał z Robertem Milesem "Miles Gurtu". W roku 2007 zaś rozpoczął współpracę z Arke String Quartet, z którym wydał krążek "Arkeology". W roku 2010 pojawił się w "Iano Car" ze Stefano Ianne, Nickiem Beggsem, Mario Marzim, Terlem Bryantem, Johnem De Leo i Rickym Portera.

Talent Gurtu doceniony został wielokrotnie poprzez przyznane mu nagrody i tytuły. Okrzyknięty został Najlepszym Perkusistą wg magazynu "DRUM!" w roku 1991 i 2001. Ponadto nominowany został w kategorii Najlepszego Artysty Azjatyckiego przez BBC Radio 3 World w latach 2002, 2003 i 2004.