Leksykon współczesnej perkusji

Nie tylko na perkusji

Steward świetnie radzi sobie także z gitarą i instrumentami klawiszowymi. Jest także doskonałym kompozytorem i aranżerem oraz cenionym twórcą muzyki filmowej. Copeland stworzył ścieżkę dźwiękową między innymi do takich filmów jak: Wall Street, Simpatico, Nieśmiertelny 2, Nic nie widziałem, nic nie słyszałem i Babilon 5. (więcej)

Nazwa zestawu

Recording Custom jednoznacznie kojarzy się z pracą w studiu nagrań. Potężne brzmienie i doskonała dynamika sprawia jednak, że Yamaha świetne nadaję się także do gry na żywo. (więcej)

Świetna technika gry

Bakera idzie w parze z jego niesamowicie widowiskowym sposobem grania na perkusji. Ginger potrafi zrobić fantastyczne show, które uwielbia publiczność. Koncertowa rola perkusisty nie musi więc być przyćmiona innymi członkami zespołu. (więcej)

W latach 1965 - 1968

Billy Cobham grał na perkusji w zespole wojskowym armii Stanów Zjednoczonych. (więcej)

Tagi

  • Rick Allen
  • Def Leppard
  • Perkusista
  • Perkusja
  • Instrumenty perkusyjne
  • Zestaw perkusyjny
  • Muzyka
  • Muzyczny
  • Bębny

Richard John Cyril "Rick" Allen - perkusista zespołu Def Leppard

2013-02-19 11:16
dave grohl
Richard John Cyril "Rick" Allen urodził się 1 listopada 1963 roku w Dronfield. Już jako piętnastolatek, ujrzawszy ogłoszenie zespołu Def Leppard o przesłuchaniach na nowego perkusistę, zgłosił się i objął pierwsze poważne muzyczne stanowisko. Już rok później porzucił szkołę, poświęcając się w całości karierze. Podobnie postąpili wówczas jego koledzy z zespołu, rezygnując z pracy. W tym samym roku otworzyli październikowy Sammy Hagar w londyńskim Hammersmith Odeon. Otworzyło to przed zespołem kolejne ścieżki - w listopadzie supportowali AC/DC. W roku 1980 Def Leppard wydali swój debiutancki krążek "On Trough The Night" i od tej pory artysta nieustannie gra i koncertuje z zespołem.
Rick Allen
Rick Allen, źródło: Wikipedia

W grudniu 1984 roku Rick uległ wypadkowi samochodowemu w drodze do Sheffield w Anglii. Miał tam spędzić Sylwestra ze swoją rodziną. Uderzony przez Alfę Romeo, stracił panowanie nad kierownicą, przez co wypadł z samochodu, który wylądował na jezdni do góry nogami. Akcję ratowniczą przeprowadziła jego dziewczyna Miriam Barendsen oraz dwój innych pasażerów - w tym jedna pielęgniarka. Został przewieziony do najbliższego szpitala, gdzie natychmiast opatrzono jego ramię, które jednak z powodu infekcji musiało zostać amputowane. Po trzech tygodniach artysta powrócił do Def Leppard, jednak nie mógł kontynuować gry na perkusji. Stało się to przyczyną jego depresji. Z pomocą przyjaciół z zespołu skontaktował się z projektantami sprzętów perkusyjnych, którzy zaoferowali mu stworzenie modelu, umożliwiającego mu grę jedną dłonią. Po raz pierwszy od czasu rekonwalescencji wystąpił na scenie podczas festiwalu Monsters of Rock w Castle Doninton. W sierpniu 1987 roku grupa wydała czwarty abum "Hysteria", który z czasem odniósł ogromny sukces, sprzedając się w dwudziestomilionowym nakładzie.

Muzyk uplasował się na siódmym miejscu brytyjskiej listy "100 Greates Drummer Of All Time", ukazanej na oficjalnej stronie "Giwise".

Wraz z żoną Lauren Monroe muzyk jest współzałożycieme The Raven Drum Foundation w Malibu, wspomagającej i edukującej ludzi borykających się z kryzysem. Fundacja organizuje wydarzenia i programy artystyczne. Ponadto jest założycielem The One Hand Drum Company, dzięki której daje przykład i nadzieję osobą pozornie niezdolnym do gry na instrumencie.

Napisz komentarz

Drogie czytelniczki / drodzy czytelnicy.
Wszystkie komentarze są moderowane, z tego też powodu proszę nie umieszczać komentarzy obraźliwych. Komentarz nie może zawierać linków do innych stron. Wasze komentarze będą ukazywać się z pewnym opóźnieniem.