Ojciec Louie Bellsona

był właścicielem sklepu muzycznego, dzięki temu młody Louie miał znakomite warunki by móc rozpocząć i rozwijać naukę gry na perkusji. (więcej)

Dave Grohl

bardzo dba o swój wizerunek, który daleki jest od stereotypu typowego gwiazdora. Dzięki temu muzyk cieszy się ogromną sympatią wśród fanów i współpracowników. (więcej)

Perkusja była

pierwszym instrumentem na jakim Jack White nauczył się grać. Dopiero później zainteresował się gitarą, z którą dziś jest bardziej kojarzony.Będąc dzieckiem trzymał w swoim pokoju 2 pełne zestawy perkusyjne, musiał przez to pozbyć się łóżka i spał na materacu rozłożonym między instrumentami. (więcej)

Świetnie radzi sobie

W jazzie, bluesie rocku i metalu. Aynsley Dunbar, który jest w stanie zagrać praktycznie wszystko, uznawany jest za jednego z najbardziej wszechstronnych i uniwersalnych perkusistów na Wyspach Brytyjskich. (więcej)

Tagi

  • Rick Allen
  • Def Leppard
  • Perkusista
  • Perkusja
  • Instrumenty perkusyjne
  • Zestaw perkusyjny
  • Muzyka
  • Muzyczny
  • Bębny

Richard John Cyril "Rick" Allen - perkusista zespołu Def Leppard

Richard John Cyril "Rick" Allen urodził się 1 listopada 1963 roku w Dronfield. Już jako piętnastolatek, ujrzawszy ogłoszenie zespołu Def Leppard o przesłuchaniach na nowego perkusistę, zgłosił się i objął pierwsze poważne muzyczne stanowisko. Już rok później porzucił szkołę, poświęcając się w całości karierze. Podobnie postąpili wówczas jego koledzy z zespołu, rezygnując z pracy. W tym samym roku otworzyli październikowy Sammy Hagar w londyńskim Hammersmith Odeon. Otworzyło to przed zespołem kolejne ścieżki - w listopadzie supportowali AC/DC. W roku 1980 Def Leppard wydali swój debiutancki krążek "On Trough The Night" i od tej pory artysta nieustannie gra i koncertuje z zespołem. W grudniu 1984 roku Rick uległ wypadkowi samochodowemu w drodze do Sheffield w Anglii. Miał tam spędzić Sylwestra ze swoją rodziną. Uderzony przez Alfę Romeo, stracił panowanie nad kierownicą, przez co wypadł z samochodu, który wylądował na jezdni do góry nogami. Akcję ratowniczą przeprowadziła jego dziewczyna Miriam Barendsen oraz dwój innych pasażerów - w tym jedna pielęgniarka. Został przewieziony do najbliższego szpitala, gdzie natychmiast opatrzono jego ramię, które jednak z powodu infekcji musiało zostać amputowane. Po trzech tygodniach artysta powrócił do Def Leppard, jednak nie mógł kontynuować gry na perkusji. Stało się to przyczyną jego depresji. Z pomocą przyjaciół z zespołu skontaktował się z projektantami sprzętów perkusyjnych, którzy zaoferowali mu stworzenie modelu, umożliwiającego mu grę jedną dłonią. Po raz pierwszy od czasu rekonwalescencji wystąpił na scenie podczas festiwalu Monsters of Rock w Castle Doninton. W sierpniu 1987 roku grupa wydała czwarty abum "Hysteria", który z czasem odniósł ogromny sukces, sprzedając się w dwudziestomilionowym nakładzie.

Muzyk uplasował się na siódmym miejscu brytyjskiej listy "100 Greates Drummer Of All Time", ukazanej na oficjalnej stronie "Giwise".

Wraz z żoną Lauren Monroe muzyk jest współzałożycieme The Raven Drum Foundation w Malibu, wspomagającej i edukującej ludzi borykających się z kryzysem. Fundacja organizuje wydarzenia i programy artystyczne. Ponadto jest założycielem The One Hand Drum Company, dzięki której daje przykład i nadzieję osobą pozornie niezdolnym do gry na instrumencie.