Leksykon współczesnej perkusji

Cindy Blackman

od zawsze była zafascynowana jazzem. Propozycja złożona przez Lennego Kravitza była dla niej nie lada wyzwaniem, tym bardziej, że artystka nigdy wcześniej nie występowała przed dużą publicznością. (więcej)

Wysokiej jakosci klon

z którego zbudowany jest zestaw Yamaha Tour Custom sprawia, że perkusja brzmi niezwykle przenikliwie i świetnie przebija się przez ścianę dźwięku gitar i basu. Perkusja jest przy tym niezwykle uniwersalna i ma zwolenników wśród muzyków jazzowych i tych, którzy wolą nieco mocniejsze rockowe klimaty. (więcej)

Firma DDrum

we współpracy z Carmine Appice wyprodukowała werbel sygnowany nazwiskiem tego wspaniałego perkusisty. DDrum Carmine Appice 5x14 Brass, to świetne narzędzie dla wszystkich rockowych i metalowych wymiataczy, którzy szukają dynamicznego i agresywnego brzmienia. (więcej)

Perkusja była

pierwszym instrumentem na jakim Jack White nauczył się grać. Dopiero później zainteresował się gitarą, z którą dziś jest bardziej kojarzony.Będąc dzieckiem trzymał w swoim pokoju 2 pełne zestawy perkusyjne, musiał przez to pozbyć się łóżka i spał na materacu rozłożonym między instrumentami. (więcej)

Tagi

  • Rick Allen
  • Def Leppard
  • Perkusista
  • Perkusja
  • Instrumenty perkusyjne
  • Zestaw perkusyjny
  • Muzyka
  • Muzyczny
  • Bębny

Richard John Cyril "Rick" Allen - perkusista zespołu Def Leppard

2013-02-19 11:16
dave grohl
Richard John Cyril "Rick" Allen urodził się 1 listopada 1963 roku w Dronfield. Już jako piętnastolatek, ujrzawszy ogłoszenie zespołu Def Leppard o przesłuchaniach na nowego perkusistę, zgłosił się i objął pierwsze poważne muzyczne stanowisko. Już rok później porzucił szkołę, poświęcając się w całości karierze. Podobnie postąpili wówczas jego koledzy z zespołu, rezygnując z pracy. W tym samym roku otworzyli październikowy Sammy Hagar w londyńskim Hammersmith Odeon. Otworzyło to przed zespołem kolejne ścieżki - w listopadzie supportowali AC/DC. W roku 1980 Def Leppard wydali swój debiutancki krążek "On Trough The Night" i od tej pory artysta nieustannie gra i koncertuje z zespołem.
Rick Allen
Rick Allen, źródło: Wikipedia

W grudniu 1984 roku Rick uległ wypadkowi samochodowemu w drodze do Sheffield w Anglii. Miał tam spędzić Sylwestra ze swoją rodziną. Uderzony przez Alfę Romeo, stracił panowanie nad kierownicą, przez co wypadł z samochodu, który wylądował na jezdni do góry nogami. Akcję ratowniczą przeprowadziła jego dziewczyna Miriam Barendsen oraz dwój innych pasażerów - w tym jedna pielęgniarka. Został przewieziony do najbliższego szpitala, gdzie natychmiast opatrzono jego ramię, które jednak z powodu infekcji musiało zostać amputowane. Po trzech tygodniach artysta powrócił do Def Leppard, jednak nie mógł kontynuować gry na perkusji. Stało się to przyczyną jego depresji. Z pomocą przyjaciół z zespołu skontaktował się z projektantami sprzętów perkusyjnych, którzy zaoferowali mu stworzenie modelu, umożliwiającego mu grę jedną dłonią. Po raz pierwszy od czasu rekonwalescencji wystąpił na scenie podczas festiwalu Monsters of Rock w Castle Doninton. W sierpniu 1987 roku grupa wydała czwarty abum "Hysteria", który z czasem odniósł ogromny sukces, sprzedając się w dwudziestomilionowym nakładzie.

Muzyk uplasował się na siódmym miejscu brytyjskiej listy "100 Greates Drummer Of All Time", ukazanej na oficjalnej stronie "Giwise".

Wraz z żoną Lauren Monroe muzyk jest współzałożycieme The Raven Drum Foundation w Malibu, wspomagającej i edukującej ludzi borykających się z kryzysem. Fundacja organizuje wydarzenia i programy artystyczne. Ponadto jest założycielem The One Hand Drum Company, dzięki której daje przykład i nadzieję osobą pozornie niezdolnym do gry na instrumencie.

Napisz komentarz

Drogie czytelniczki / drodzy czytelnicy.
Wszystkie komentarze są moderowane, z tego też powodu proszę nie umieszczać komentarzy obraźliwych. Komentarz nie może zawierać linków do innych stron. Wasze komentarze będą ukazywać się z pewnym opóźnieniem.