Za współpracę z Carlosem Sntaną

Michael Shrieve został wprowadzony do Rock & Roll Hall of Fame. Wydarzenie to miało miejsce w 1998 roku. (więcej)

Matt Cameron świetnie

odnalazł się w składzie Pearl Jam, w ciągu kilku dni nauczył się 80 utworów tego zespołu by móc zagrać z nim zbliżającą się trasę koncertową. (więcej)

Aluminiowe korpusy

z serii werbli firmy Yamaha, zyskały sobie zwolenników wśród wielu perkusistów. Niezależnie od stylu muzycznego, seria Aluminium Shell brzmi świetnie i bardzo charakterystycznie. Inną zaletą jest niewielka waga werbli, co docenią mobilni perkusiści. (więcej)

Ojciec Louie Bellsona

był właścicielem sklepu muzycznego, dzięki temu młody Louie miał znakomite warunki by móc rozpocząć i rozwijać naukę gry na perkusji. (więcej)

Tagi

  • Nasheet Waits
  • Jazz
  • Perkusista
  • Jazz
  • Muzyka
  • Muzyk
  • Muzyczny
  • Perkusja
  • Instrumenty perkusyjne
  • Zestaw perkusyjny

Nasheet Waits - amerykański perkusista jazzowy

Odziedziwszy po Freddiem Waitsie muzyczne geny, Nasheet Waits już jako mały chłopiec wykazywał zainteresowanie perkusją. Wychował się w Nowym Jorku, a wkrótce, przed rozpoczęciem kariery muzycznej, rozpoczął studia na kierunku psychologii i historii w Morehouse College w Atlancie. Ponadto skończył Long Island University na kierunku muzycznym, gdyż to właśnie muzyka była jego największa pasją.

W tym czasie Michael Carvin - jego prywatny nauczyciel - załatwił mu stanowisko perkusisty w M'Boom u boku Maxa Roacha w roku 1970. To właśnie z nim postawił pierwsze kroki jako profesjonalny artysta.

Kolejnym jego osiagnięciem było zauważenie przez Antonio Harta, który zaoferował mu współpracę w swoim pierwszym kwintecie. Pragnący poszerzyć horyzonty oraz zdobyć nowe umiejętności i doświadczenia Nasheet, zgodził się. Wraz z Hartem wydał trzy albumy oraz koncertował zarówno po kraju, jak i za granicą, pokazując się w radiu, na festiwalach oraz w telewizji na żywo.Następnymi etapami jego kariery była praca z Andrevem Hillem, Jasonem Moranem i Bandwagon oraz z trio Freda Herscha. Z pianistą Moranem i basistą Tarusem Mateenem osiągnął tak wysoki poziom, że "JazzTimes" uznało jego jazzowe brzmienia za najbardziej ekscytujące. W roku 2001 grupa wydała "Black Stars" u boku Sama Riversa, który szybko osiągnął status "Najlepszego CD 2001 roku" wg "JazzTimes" oraz "The New York Times".

Ponadto w latach swojej kariery miał okazję współpracy z Andrewem Hillem, Bunkym Greenem, Casimirem Liberskim, Markem Turnerem, Ellą Fitzgerald, czy Sonnym Rollinsem. Podróżował i koncertował po całym świecie - Afryce, Europie, Japonii, Kanadzie, Południowej Ameryce i Stanach Zjednoczonych.

Oprócz kariery muzycznej artysta spełnia się również jako nauczyciel dorosłych i dzieci w dziedzinie muzyki i perkusji. Nieustannie jednak poświęca się współpracy z wieloma artystami, wciąż się realizując i ukazując swój odziedziczony talent po jednej z legend perkusji.

Komentarze

jacor
2013-11-04 13:28:45

Świetny bębniarz!