Firma DDrum

we współpracy z Carmine Appice wyprodukowała werbel sygnowany nazwiskiem tego wspaniałego perkusisty. DDrum Carmine Appice 5x14 Brass, to świetne narzędzie dla wszystkich rockowych i metalowych wymiataczy, którzy szukają dynamicznego i agresywnego brzmienia. (więcej)

Steve Gadd rozpoczął

naukę gry na perkusji za namową swojego wuja, który również był perkusistą. Grał na instrumentach perkusyjnych w zespole armii Stanów Zjednoczonych. (więcej)

Dave jako jedyny

perkusista posiada zaprojektowaną specjalnie dla niego gitarę, sygnowaną jego nazwiskiem. Jest to Gibson DG-335, który zbudowany został na bazie popularnego modelu ES-335. (więcej)

Za współpracę z Carlosem Sntaną

Michael Shrieve został wprowadzony do Rock & Roll Hall of Fame. Wydarzenie to miało miejsce w 1998 roku. (więcej)

Tagi

  • Chad Wackerman
  • Perkusista
  • Jazz
  • Perkusista jazzowy
  • Instrumentalista
  • Muzyk
  • Zestaw perkusyjny
  • Bębny

Chad Wackerman - perkusista jazzowy

Chad Wackerman urodził się 25 marca 1960 roku w Long Beach w Kalifornii w rodzinie zafascynowanej muzyką. Jego ojciec był perkusistą i nauczycielem, specjalizującym się w jazzie. Zarówno Chad jak i jego bracia John i Brooks odziedziczyli po rodzicach pasję i talent gry na instrumentach.

W wieku osiemnastu lat Wackerman dołączył do zespołu Billa Watrousa, a trzy lata później rozpoczął współpracę z Frankiem Zappą przez siedem lat. Jak sam przyznawał, utrzymanie się w zespole Zappy nie należało do najłatwiejszych – podczas lat pobytu w grupie muzyk nauczył się dyscypliny i precyzji podczas prób i tras koncertowych. Unikalny talent Wackermana pozwolił mu jednak na długotrwałą pracę u boku Franka oraz na bezbłędne granie „Mo and Herb’s vacatio” oraz „The Black Page”, co udawało się tylko trzem perkusistom Zappy – Wackermanowi, Terremu Bozzio i Vinniemu Colaiuta.W roku 1983 Chad koncertował, jednak nie nagrywał z Men At Work. Muzyk wystąpił ponadto na albumie i teledysku Barbry Streisand – „One Voice”. Jego talent i kariera rozwijała się w błyskawicznym tempie – wkrótce występował u boku Allana Holdswortha, Steve’a Vaia, Andy’ego Summersa, Eda Manna, Alberta Lee, Colina Haya, Dweezila Zappy, czy Toma Granta. Ponadto pełnił rolę perkusisty w zespole podczas nagrań do talk showu „Dennis Miller”. Chad koncertował z Jamesem Taylorem, Markiem Linn-Bakerem i Larrym Sweeneyem, Johnem Patituccim i Joem Samplem oraz Terrym Bozzio podczas koncertów w pełni opartych na brzmieniach perkusji.

Wackerman mieszkał w Australii przez dziesięć lat (1995-2005). Na przeprowadzkę do Kalifornii zdecydował się ze względu na zmiany występujące na australijskiej scenie oraz polepszenia się sytuacji koncertowej w Stanach Zjednoczonych.

Wraz z Dougiem Lunnem i Mikem Millerem Wackerman utworzył trio. Jako solowy artysta muzyk wydał pięć albumów – „Forty Reasons”, „The View”, „Scream”, „Legs Eleven”, „Dreams Nightmares and Improvisations”.

Muzyk realizuje się do dzisiaj. Jego talent doceniony został przy sporządzaniu rankingu przez magazyn „Modern Drummer”. Chad Wackerman uplasował się wówczas na dwudziestym pierwszym miejscu wśród stu najlepszych perkusistów na świecie.