Wysokiej jakosci klon

z którego zbudowany jest zestaw Yamaha Tour Custom sprawia, że perkusja brzmi niezwykle przenikliwie i świetnie przebija się przez ścianę dźwięku gitar i basu. Perkusja jest przy tym niezwykle uniwersalna i ma zwolenników wśród muzyków jazzowych i tych, którzy wolą nieco mocniejsze rockowe klimaty. (więcej)

Firma Yamaha

od zawsze była pionierem w dziedzinie wprowadzania nowoczesnych technologii. Zestawy perkusyjne tego producenta stanowią już swego rodzaju wzorzec brzmienia, który docenili perkusiści na całym świecie. Seria bębnów PHX to kolejny krok na przód i kolejne innowatorski rozwiązania. (więcej)

Alex Van Halen

uczył się także gry na gitarze elektrycznej, jednak to jego brat Edie stał się symbolem gitarzysty lat 80tych. (więcej)

Wybór Neila Pearta

na najlepszego perkusistę w roku 2007 nie był przypadkowy, Nieil jest jednym z nielicznych muzyków dysponującym tak fantastyczną techniką, a przy tym jego gra jest naturalna i dynamiczna. (więcej)

Tagi

  • Chad Wackerman
  • Perkusista
  • Jazz
  • Perkusista jazzowy
  • Instrumentalista
  • Muzyk
  • Zestaw perkusyjny
  • Bębny

Chad Wackerman - perkusista jazzowy

Chad Wackerman urodził się 25 marca 1960 roku w Long Beach w Kalifornii w rodzinie zafascynowanej muzyką. Jego ojciec był perkusistą i nauczycielem, specjalizującym się w jazzie. Zarówno Chad jak i jego bracia John i Brooks odziedziczyli po rodzicach pasję i talent gry na instrumentach.

W wieku osiemnastu lat Wackerman dołączył do zespołu Billa Watrousa, a trzy lata później rozpoczął współpracę z Frankiem Zappą przez siedem lat. Jak sam przyznawał, utrzymanie się w zespole Zappy nie należało do najłatwiejszych – podczas lat pobytu w grupie muzyk nauczył się dyscypliny i precyzji podczas prób i tras koncertowych. Unikalny talent Wackermana pozwolił mu jednak na długotrwałą pracę u boku Franka oraz na bezbłędne granie „Mo and Herb’s vacatio” oraz „The Black Page”, co udawało się tylko trzem perkusistom Zappy – Wackermanowi, Terremu Bozzio i Vinniemu Colaiuta.W roku 1983 Chad koncertował, jednak nie nagrywał z Men At Work. Muzyk wystąpił ponadto na albumie i teledysku Barbry Streisand – „One Voice”. Jego talent i kariera rozwijała się w błyskawicznym tempie – wkrótce występował u boku Allana Holdswortha, Steve’a Vaia, Andy’ego Summersa, Eda Manna, Alberta Lee, Colina Haya, Dweezila Zappy, czy Toma Granta. Ponadto pełnił rolę perkusisty w zespole podczas nagrań do talk showu „Dennis Miller”. Chad koncertował z Jamesem Taylorem, Markiem Linn-Bakerem i Larrym Sweeneyem, Johnem Patituccim i Joem Samplem oraz Terrym Bozzio podczas koncertów w pełni opartych na brzmieniach perkusji.

Wackerman mieszkał w Australii przez dziesięć lat (1995-2005). Na przeprowadzkę do Kalifornii zdecydował się ze względu na zmiany występujące na australijskiej scenie oraz polepszenia się sytuacji koncertowej w Stanach Zjednoczonych.

Wraz z Dougiem Lunnem i Mikem Millerem Wackerman utworzył trio. Jako solowy artysta muzyk wydał pięć albumów – „Forty Reasons”, „The View”, „Scream”, „Legs Eleven”, „Dreams Nightmares and Improvisations”.

Muzyk realizuje się do dzisiaj. Jego talent doceniony został przy sporządzaniu rankingu przez magazyn „Modern Drummer”. Chad Wackerman uplasował się wówczas na dwudziestym pierwszym miejscu wśród stu najlepszych perkusistów na świecie.