Stalowe werble

Mają swoich zwolenników i przeciwników, jednak pewne jest, że Yamaha Steel Shell Snare Drums to werble najwyższej światowej klasy, a ich brzmienie spodoba się nawet najbardziej wymagającym perkusistom. (więcej)

Nazwa zestawu

Recording Custom jednoznacznie kojarzy się z pracą w studiu nagrań. Potężne brzmienie i doskonała dynamika sprawia jednak, że Yamaha świetne nadaję się także do gry na żywo. (więcej)

Matt Cameron świetnie

odnalazł się w składzie Pearl Jam, w ciągu kilku dni nauczył się 80 utworów tego zespołu by móc zagrać z nim zbliżającą się trasę koncertową. (więcej)

Aluminiowe korpusy

z serii werbli firmy Yamaha, zyskały sobie zwolenników wśród wielu perkusistów. Niezależnie od stylu muzycznego, seria Aluminium Shell brzmi świetnie i bardzo charakterystycznie. Inną zaletą jest niewielka waga werbli, co docenią mobilni perkusiści. (więcej)

Tagi

 • Ray Luzier
 • Perkusista
 • Korn
 • Muzyka
 • Perkusja
 • Instrumenty peskusyjne
 • Bęny
 • Werbel
 • Rock
 • Metal
 • Muzyka alternatywna

Raymond Lee „Ray” Luzier - rozwój kariery

Raymond Lee „Ray” Luzier urodził się 14 czerwca 1970 roku w Pensylwanii. Chłopiec dorastał w West Newton – małym miasteczku, położonym godzinę drogi od Pittsburgha. Przygodę z zafascynowaniem perkusją rozpoczął w wieku pięciu lat. Choć większości nauczył się poprzez samodzielną naukę, to jego wiedzę uzupełniła nauka w jazzowej szkole średniej. Po ukończeniu szkoły w 1988 roku Ray przeprowadził się do Hollywood, gdzie rozpoczął edukację w Musicans Institute, rok później ukończył szkołę z tytułem „MI’s Percussion Institute of Technology”. Co ciekawe, w latach 1992-2001 sam wykładał na tej uczelni, nauczając stylu rockowego w grze na perkusji oraz udzielając prywatnych lekcji.Podczas swej działalności muzycznej Luzier miał okazję współpracować z wieloma cenionymi muzykami. W latach 1997-2005 pracował z Davidem Lee Rothem. Występował również u boku Toshi Hiketa i Jamesa LoMenzo w progresywno rockowym trio The Hideous Sun Demons. W roku 2004 doświadczenie zawodowe pozwoliło mu nie tylko na naukę gry na perkusji, ale również na wydanie instruktażowego DVD, w którym opowiedział o technice gry na podwójnym basie, przedstawił ciekawe techniki i style gry.

W styczniu 2006 roku Raymond pojawił się podczas National Association of Music Merchant (NAMM) w Anaheim wraz z Billym Sheehanem i Toshim Hiketą. Tuż po jego występie zainteresowali się nim Robert i Dean DeLeo, proponując mu wstąpienie do Army of Anyone. Zespół rozpadł się w roku 2007.W roku 2006 z zespołu Korn odszedł David Silveria. Wówczas zespół angażował w trasy koncertowe wielu popularnych perkusistów. Gdy jeden z nich – Joey Jordison – zrezygnował wkrótce ze współpracy z powodu przygotowywania najnowszego albumu Slipknot, Korn wszczął poszukiwania. Los chciał, że wówczas w Seattle pojawił się Ray, a podczas przesłuchania zagrał nie wymagane pięć utworów, a… trzydzieści! Tuż po castingu, podczas którego Luzier zrobił na zespole ogromne wrażenie Ray został przyjęty do Korn. Pierwszy koncert grupy z nowym perkusista odbył się w styczniu 2008 roku w Dublinie. Wraz z Rayem zespół nagrał dziewiąty studyjny album „Remember Who You Are”, po którym Jonathan Davis oświadczył publicznie, że od tej pory Luzier jest prawowitym członkiem Kornu.

Ray pojawił się również podczas koncertów Stone Temple Pilots w czasie ich październikowej trasy koncertowej, zastępując Erica Kretza. W listopadzie 2010 roku grał z Kat-Tun w ich utworze „Change UR World”, który wkrótce zajął trzynaste miejsce na liście przebojów w Oricon.

W roku 2011 Ray Luzier zajął trzecie miejsce w kategorii „Modern Drummer” w rankingu przygotowanym przez magazyn „Modern Drummer”.