Dave jako jedyny

perkusista posiada zaprojektowaną specjalnie dla niego gitarę, sygnowaną jego nazwiskiem. Jest to Gibson DG-335, który zbudowany został na bazie popularnego modelu ES-335. (więcej)

W czasach eksplozji muzyki

Grunge, Matt Cameron uznawany był za jednego z najlepszych perkusistów w Seattle. Nic więc dziwnego, że Chris Cornell zaproponował mu grę w Soundgarden. Już pod koniec lat 80tych zespół pod względem techniki dominował nad innymi kapelami z tego okresu. (więcej)

Nie tylko na perkusji

Steward świetnie radzi sobie także z gitarą i instrumentami klawiszowymi. Jest także doskonałym kompozytorem i aranżerem oraz cenionym twórcą muzyki filmowej. Copeland stworzył ścieżkę dźwiękową między innymi do takich filmów jak: Wall Street, Simpatico, Nieśmiertelny 2, Nic nie widziałem, nic nie słyszałem i Babilon 5. (więcej)

Yamaha Stage Custom

to najbardziej rozpoznawalna seria zestawów perkusyjnych firmy Yamaha. Model Stage Custom doceniło wielu największych perkusistów na świecie. (więcej)

Tagi

  • Modern Drummer
  • Czasopismo
  • Czasopismo perkusyjne
  • Perkusja
  • Perkusiści
  • Instrumenty perkusyjne
  • Bębny

"Modern Drummer” - amerykańskie czasopismo dla perkusistów

"Modern Drummer” to amerykańskie czasopismo specjalistyczne, opisujące życie perkusistów oraz specyfikacje instrumentów perkusyjnych. Pomysł na powstanie tego rodzaju magazynu należał do Rona Spagnardiego – cenionego perkusisty i instruktora gry na instrumencie.

Historia pisma sięga roku 1977. Nieprzerwanie od tego czasu pismo pojawia się na półkach amerykańskich kiosków. To co można w nim ujrzeć to wywiady, opisy sprzętów, oferty czytelników oraz wszelkiego rodzaju informacje bieżące. Magazyn od lat prowadzi również witrynę internetową, na której dostępne są nowinki, multimedia, wiadomości dotyczące czasopisma oraz wszelkiego rodzaju pliki, które nie mogą być ukazane na papierze. „Modern Drummer” dostępny jest dla pasjonatów perkusji w sześćdziesięciu siedmiu krajach na całym świecie. W roku 2006 producenci magazynu wydali pierwszą w historii hardcoverową książkę poświęconą perkusji – „The Drummer: 100 Years Of Rhytmic Power And Invention”. Ponadto od 1987 roku pismo jest organizatorem Modern Drummer Festival. W roku 1993 czasopismo przedstawiło „Drum Business” – magazyn powstały dla potrzeb detalistów perkusyjnych. Dwumiesięcznych obejmuje dział wywiadów ze sprzedawcami instrumentów, informacje prasowe dotyczące nowych produktów na rynku, artykuły, nowinku oraz dział National Association of Merchant Musicians (NAMM).

„Modern Drummer” co roku prezentuje zestawienie podsumowujące dokonania perkusistów. Ranking sporządzony zostaje na podstawie ankiety przeprowadzonej wśród czytelników i dotyczą muzyków, wykonujących każdy rodzaj muzyki oraz najlepszych materiałów edukacyjnych i utworów. Jeden z obecnych na liście artystów wprowadzony zostaje do Modern Drummer Hall Of Fame.