Wysokiej jakosci klon

z którego zbudowany jest zestaw Yamaha Tour Custom sprawia, że perkusja brzmi niezwykle przenikliwie i świetnie przebija się przez ścianę dźwięku gitar i basu. Perkusja jest przy tym niezwykle uniwersalna i ma zwolenników wśród muzyków jazzowych i tych, którzy wolą nieco mocniejsze rockowe klimaty. (więcej)

Jeden z prekursorów

swingu - za takiego uważa się Gene Krupę, jego niepowtarzalny styl gry był wzorem dla wielu perkusistów na całym świecie. Sam perkusista od zawsze zakochany był w Jazzie. (więcej)

Siła Yamahy

Oak Custom tkwi w doskonałym doborze drewna z jakiego jest zbudowana. To właśnie odpowiednia selekcja i sezonowanie drewna dają to niesamowite brzmienie, które pokochali perkusiści na całym świecie. (więcej)

Dave jako jedyny

perkusista posiada zaprojektowaną specjalnie dla niego gitarę, sygnowaną jego nazwiskiem. Jest to Gibson DG-335, który zbudowany został na bazie popularnego modelu ES-335. (więcej)

Tagi

  • Mamady Keita
  • Perkusista
  • Perkusja
  • Instrumenty perkusyjne
  • Djambe
  • Folk
  • Etno
  • Muzyka afrykańska
  • Muzyka
  • Muzyczny

Mamady Keita - wirtuoz gry na djambe

Mamady Keita to urodzony w roku 1950 w Balandugu perkusista, specjalizujący się w grze na Djembe. Artysta urodził się w małej wiosce w Gwinei. Swoją przygodę z djembe - bębnie kielichowym pochodzącym z Afryki Zachodniej - rozpoczął w wieku lat siedmiu. Rozwinięcie tej umiejętności zawdzięcza matce, która wysłała go do miejscowego djembefola - mistrza w grze na instrumencie - Karinkadjana Konde'a. Po pięciu latach mały Mamady dołączył do lokalnego baletu. Wkrótce, za pośrednictwem prezydenta Seckou Toure powstał balet Djoliba, w którym przyjmowano najlepszych bębniarzy, wokalistów i tancerzy. W wieku lat czternastu Keita dołączył do grupy jego członków. Utalentowani nastolatkowie ćwiczyli w pałacu prezydenckim, koncertując po świecie, odwiedzając różne zakątki świata - Chiny, Związek Radziecki, Europę Wschodnią i państwa Afryki. W wieku dziewiętnastu lat Mamady został dyrektorem artystycznym Djoliba. Po śmierci Toure'a w roku 1984 artysta zrezygnował z dalszego pełnienia tej funkcji, chcąc otworzyć się na nowe doświadczenia, wykorzystując wiedzę nabytą w balecie. W roku 1986 zdecydował się dołączyć do zespołu Koteba w Nigerii, jednak nie kroczył tą ścieżką długo.W roku 1991 otworzył własną szkołę perkusji "Tam Tam Madigue", która zyskała dobrą opinię na całym świecie. Sam Mamady uzyskał dzięki temu renomę i popularność. Od tej pory zapraszany był na różnorodne warsztaty i koncerty. Sam również niejednokrotnie ruszył w trasę z zespołęm Sewa Kan, co w języku Malinke oznacza "dźwięk radości".

Dwukrotnie Keita pojawił się na dużym ekranie w filmach dokumentalnych Laurenta Chevaliera "Djembefola" oraz "Mogobalu".