Leksykon współczesnej perkusji

Jeden z prekursorów

swingu - za takiego uważa się Gene Krupę, jego niepowtarzalny styl gry był wzorem dla wielu perkusistów na całym świecie. Sam perkusista od zawsze zakochany był w Jazzie. (więcej)

Wysokiej jakosci klon

z którego zbudowany jest zestaw Yamaha Tour Custom sprawia, że perkusja brzmi niezwykle przenikliwie i świetnie przebija się przez ścianę dźwięku gitar i basu. Perkusja jest przy tym niezwykle uniwersalna i ma zwolenników wśród muzyków jazzowych i tych, którzy wolą nieco mocniejsze rockowe klimaty. (więcej)

Jest wielkim pasjonatem

parapsychologii i okultyzmu. mowa O Dannym Careyu, który od lat interesuje się tymi zagadnieniami. Posiada także dużą kolekcję książek Aleistera Crowleya oraz Kennetha Granta. (więcej)

Kenny Aronoff jest

regularnym zmiennikiem Chada Smitha. Zastąpił go podczas trasy koncertowej Red Hot Chilli Peppers a następnie podczas występów supergrupy Chickenfoot, której Chad jest oficjalnym członkiem. (więcej)

Tagi

 • Peter Erskine
 • Jazz
 • Muzyka
 • Perkusja
 • Zestaw perkusyjny
 • Instrumnety perkusyjne
 • Bębny
 • Werbel
 • Stopa
 • Muzyka Jazzowa
 • Muzyczny

Peter Erskine - kariera i twórczość

2013-05-18 12:18
Jowita Pietroń
Peter Erskine urodził się 5 czerwca 1954 roku w Somers Point w New Jersey. Erskine to amerykański perkusista i kompozytor jazzowy. Ponadto jest autorem wielu materiałów naukowych - książek, filmów i poradników online dotyczących muzyki.

Przygodę z muzyką rozpoczął w wieku czterech lat. Ukończył Interlochen Arts Academy w Michigan i rozpoczął naukę gry na perkusji na Indiana University. Jego profesjonalna kariera rozpoczęła się w roku 1972, gdy dołączył do orkiestry Stana Kentona. Po trzech latach zdecydował się na współpracę z Maynardem Fergusonem, która potrwała dwa lata. W roku 1978 dołączył do Weather Report, co ukształtowało jego dalszą karierę. Po upływie czterech lat, w trakcie których artysta wydał z zespołem pięć albumów, dołączył do Steps Ahead. Stworzył cenione nagrania z Bobem Mintzerem, będące połączeniem jazzu i funku.
Peter Erskine
Peter Erskine, źródło: Petererskine.com

Jego niezwykły talent doceniony został m.in. przez Kate Bush, która zaprosiła go do współpracy nad albumem "Aerial" z roku 2005, gdzie artysta miał okazję zagrać z Eberhardem Weberem. Ponadto współpracował ze szkockimi i fińskimi orkiestrami, a także Dianą Krall, Eliane Elias, Queen Latifah, czy Lindą Ronstadt. Wiele lat poświęcił na nagrywanie i podróżowanie z wieloma cenionymi muzykami jazzowymi i rockowymi.

Dziś Erskine jest wykładowcą Szkoły Muzycznej Thomton na Uniwersytecie Południowej Kalifornii. W roku 2011 pojawił się na Royal Opera House w Londynie.

Napisz komentarz

Drogie czytelniczki / drodzy czytelnicy.
Wszystkie komentarze są moderowane, z tego też powodu proszę nie umieszczać komentarzy obraźliwych. Komentarz nie może zawierać linków do innych stron. Wasze komentarze będą ukazywać się z pewnym opóźnieniem.