Leksykon współczesnej perkusji

Stalowe werble

Mają swoich zwolenników i przeciwników, jednak pewne jest, że Yamaha Steel Shell Snare Drums to werble najwyższej światowej klasy, a ich brzmienie spodoba się nawet najbardziej wymagającym perkusistom. (więcej)

Bardzo uniwersalne brzmienie

zestawu Yamaha Club Custom docenili zarówno muzycy jazzowi, jak i rockowi. Oryginalna konstrukcja i charakterystyczny soud wydaję się być idealny do pracy w studiu nagraniowym oraz małych i dużych scenach koncertowych. (więcej)

Za współpracę z Carlosem Sntaną

Michael Shrieve został wprowadzony do Rock & Roll Hall of Fame. Wydarzenie to miało miejsce w 1998 roku. (więcej)

Firma DDrum

we współpracy z Carmine Appice wyprodukowała werbel sygnowany nazwiskiem tego wspaniałego perkusisty. DDrum Carmine Appice 5x14 Brass, to świetne narzędzie dla wszystkich rockowych i metalowych wymiataczy, którzy szukają dynamicznego i agresywnego brzmienia. (więcej)

Tagi

 • Peter Erskine
 • Jazz
 • Muzyka
 • Perkusja
 • Zestaw perkusyjny
 • Instrumnety perkusyjne
 • Bębny
 • Werbel
 • Stopa
 • Muzyka Jazzowa
 • Muzyczny

Peter Erskine - kariera i twórczość

2013-05-18 12:18
Jowita Pietroń
Peter Erskine urodził się 5 czerwca 1954 roku w Somers Point w New Jersey. Erskine to amerykański perkusista i kompozytor jazzowy. Ponadto jest autorem wielu materiałów naukowych - książek, filmów i poradników online dotyczących muzyki.

Przygodę z muzyką rozpoczął w wieku czterech lat. Ukończył Interlochen Arts Academy w Michigan i rozpoczął naukę gry na perkusji na Indiana University. Jego profesjonalna kariera rozpoczęła się w roku 1972, gdy dołączył do orkiestry Stana Kentona. Po trzech latach zdecydował się na współpracę z Maynardem Fergusonem, która potrwała dwa lata. W roku 1978 dołączył do Weather Report, co ukształtowało jego dalszą karierę. Po upływie czterech lat, w trakcie których artysta wydał z zespołem pięć albumów, dołączył do Steps Ahead. Stworzył cenione nagrania z Bobem Mintzerem, będące połączeniem jazzu i funku.
Peter Erskine
Peter Erskine, źródło: Petererskine.com

Jego niezwykły talent doceniony został m.in. przez Kate Bush, która zaprosiła go do współpracy nad albumem "Aerial" z roku 2005, gdzie artysta miał okazję zagrać z Eberhardem Weberem. Ponadto współpracował ze szkockimi i fińskimi orkiestrami, a także Dianą Krall, Eliane Elias, Queen Latifah, czy Lindą Ronstadt. Wiele lat poświęcił na nagrywanie i podróżowanie z wieloma cenionymi muzykami jazzowymi i rockowymi.

Dziś Erskine jest wykładowcą Szkoły Muzycznej Thomton na Uniwersytecie Południowej Kalifornii. W roku 2011 pojawił się na Royal Opera House w Londynie.

Napisz komentarz

Drogie czytelniczki / drodzy czytelnicy.
Wszystkie komentarze są moderowane, z tego też powodu proszę nie umieszczać komentarzy obraźliwych. Komentarz nie może zawierać linków do innych stron. Wasze komentarze będą ukazywać się z pewnym opóźnieniem.