Stalowe werble

Mają swoich zwolenników i przeciwników, jednak pewne jest, że Yamaha Steel Shell Snare Drums to werble najwyższej światowej klasy, a ich brzmienie spodoba się nawet najbardziej wymagającym perkusistom. (więcej)

W latach 1965 - 1968

Billy Cobham grał na perkusji w zespole wojskowym armii Stanów Zjednoczonych. (więcej)

Simon Phillips

uznawany jest za jednego z najbardziej wszechstronnych perkusistów. Równie dobrze radzi sobie w jazzie i heavy-metalowych klimatach. Nic więc dziwnego, że współpracą z nim zainteresowani są najwspanialsi muzycy na ziemi. (więcej)

Dave Grohl

bardzo dba o swój wizerunek, który daleki jest od stereotypu typowego gwiazdora. Dzięki temu muzyk cieszy się ogromną sympatią wśród fanów i współpracowników. (więcej)

Tagi

  • Raymond Mantilla
  • Perkusista
  • Jazz
  • Muzyka jazzowa
  • Muzyka
  • Perkusja
  • Instrumenty perkusyjne
  • Muzyczny
  • Zestaw
  • Werbel

Raymond Mantilla - amerykański perkusista jazzowy

Raymond Mantilla urodził się 22 czerwca 1934 roku w Nowym Jorku. Jest amerykańskim jazzowym perkusistą, który swoją przygodę ze sceną wielkiego miasta rozpoczął w roku 1950. Zainspirowały go wówczas brzmienia afro-kubańskiego jazzu.

W tej dekadzie miał okazję poznać i wystąpić u boku wielu scenionych muzyków latino - sekstetu La Playa, Xaviera Cugata, Lou Pereza, Rene Touzet, Miguelito Valdeza i Monguito Cojunto. W latach sześćdziesiątych poświęcił się zaś współpracy z Maxem Roachem, Herbiem Mannem, Freddiem Hubbardem, Buddym Richem i Larrym Coryellem.

W roku 1961 zagrał również z Alem Cohnem, Freddiem Hubbardem, Buddym Richem i Larrym Coryellem. Od roku 1963 to 1969 przewodził własnym zespołem w Puerto Rico, a w roku 1970 dołączył do M'Boom - projektu realizowanego przez Maxa Roacha. W tej dekadzie był również członkiem Jazz Messengers Arta Blakey'a.Wówczas również ruszył w poważną trasę koncertową obejmującą Stany Zjednoczone, Europę i Japonię. Dzięki pokazaniu się tak szerokiej publiczności nawiązał współpracę z Joem Farellem, Gato Barbierim, Michałem Urbaniakiem, Richiem Colem, Donem Pullenem, Charlesem Mingusem, Walterem Bishopem Jr., Dizzym Gillespiem oraz Morgana Kingem. W roku 1979 muzyk stworzył Ray Mantilla Space Station.

Lata osiemdziesiąte rozpoczął koncertowaniem i nagrywaniem z Muhalem Richardem Abramsem, Kennym Burellem, Shirleyem Scottem i Warrenem Chiassonem.

W roku 1991 stworzył kolejny projekt - Jazz Tribe.

Jako lider Ray wydał następujące, poczynając od roku 1978, albumy - "Mantilla" dla Inner City Records, "Hands of Fire", "Synergy", "Dark Powers", "The Next Step", "Man-Ti-Ya" dla Red Records oraz "Good Vibrations" dla Savant w roku 2006.

Jako sideman u boku Gato Barbierego wydał "Chapter Three: Viva Emiliano Zapata" dla Impulse! w roku 1974. Z M'Boom w roku 1984 nagrał "Collage" dla Soul Note, a z Jeremym Steigem "Firefly" dla CTI w roku 1977.