Czytelnicy prestiżowego

magazyny branżowego „Modern Drummer” aż pięć razy z rzędu wybierali Smitha najlepszym perkusistą. (więcej)

Firma Yamaha

od zawsze była pionierem w dziedzinie wprowadzania nowoczesnych technologii. Zestawy perkusyjne tego producenta stanowią już swego rodzaju wzorzec brzmienia, który docenili perkusiści na całym świecie. Seria bębnów PHX to kolejny krok na przód i kolejne innowatorski rozwiązania. (więcej)

Firma DDrum

we współpracy z Carmine Appice wyprodukowała werbel sygnowany nazwiskiem tego wspaniałego perkusisty. DDrum Carmine Appice 5x14 Brass, to świetne narzędzie dla wszystkich rockowych i metalowych wymiataczy, którzy szukają dynamicznego i agresywnego brzmienia. (więcej)

Styl gry Franka

był odmienny do tego czego oczekiwali od niego koledzy z zespołu Green Day. Popularny The Cool musiał zmienić myślenie na bardziej "punkowe" by móc skutecznie kontynuować pracę z zespołem. Obustronna cierpliwość opłaciła się, bo dziś nikt nie wyobraża sobie Green Day bez Franka, a on sam jest uwżnany za najmocniejszy punkt kapeli. (więcej)

Tagi

  • Raymond Mantilla
  • Perkusista
  • Jazz
  • Muzyka jazzowa
  • Muzyka
  • Perkusja
  • Instrumenty perkusyjne
  • Muzyczny
  • Zestaw
  • Werbel

Raymond Mantilla - amerykański perkusista jazzowy

Raymond Mantilla urodził się 22 czerwca 1934 roku w Nowym Jorku. Jest amerykańskim jazzowym perkusistą, który swoją przygodę ze sceną wielkiego miasta rozpoczął w roku 1950. Zainspirowały go wówczas brzmienia afro-kubańskiego jazzu.

W tej dekadzie miał okazję poznać i wystąpić u boku wielu scenionych muzyków latino - sekstetu La Playa, Xaviera Cugata, Lou Pereza, Rene Touzet, Miguelito Valdeza i Monguito Cojunto. W latach sześćdziesiątych poświęcił się zaś współpracy z Maxem Roachem, Herbiem Mannem, Freddiem Hubbardem, Buddym Richem i Larrym Coryellem.

W roku 1961 zagrał również z Alem Cohnem, Freddiem Hubbardem, Buddym Richem i Larrym Coryellem. Od roku 1963 to 1969 przewodził własnym zespołem w Puerto Rico, a w roku 1970 dołączył do M'Boom - projektu realizowanego przez Maxa Roacha. W tej dekadzie był również członkiem Jazz Messengers Arta Blakey'a.Wówczas również ruszył w poważną trasę koncertową obejmującą Stany Zjednoczone, Europę i Japonię. Dzięki pokazaniu się tak szerokiej publiczności nawiązał współpracę z Joem Farellem, Gato Barbierim, Michałem Urbaniakiem, Richiem Colem, Donem Pullenem, Charlesem Mingusem, Walterem Bishopem Jr., Dizzym Gillespiem oraz Morgana Kingem. W roku 1979 muzyk stworzył Ray Mantilla Space Station.

Lata osiemdziesiąte rozpoczął koncertowaniem i nagrywaniem z Muhalem Richardem Abramsem, Kennym Burellem, Shirleyem Scottem i Warrenem Chiassonem.

W roku 1991 stworzył kolejny projekt - Jazz Tribe.

Jako lider Ray wydał następujące, poczynając od roku 1978, albumy - "Mantilla" dla Inner City Records, "Hands of Fire", "Synergy", "Dark Powers", "The Next Step", "Man-Ti-Ya" dla Red Records oraz "Good Vibrations" dla Savant w roku 2006.

Jako sideman u boku Gato Barbierego wydał "Chapter Three: Viva Emiliano Zapata" dla Impulse! w roku 1974. Z M'Boom w roku 1984 nagrał "Collage" dla Soul Note, a z Jeremym Steigem "Firefly" dla CTI w roku 1977.