Perkusja była

pierwszym instrumentem na jakim Jack White nauczył się grać. Dopiero później zainteresował się gitarą, z którą dziś jest bardziej kojarzony.Będąc dzieckiem trzymał w swoim pokoju 2 pełne zestawy perkusyjne, musiał przez to pozbyć się łóżka i spał na materacu rozłożonym między instrumentami. (więcej)

Steve Gadd rozpoczął

naukę gry na perkusji za namową swojego wuja, który również był perkusistą. Grał na instrumentach perkusyjnych w zespole armii Stanów Zjednoczonych. (więcej)

Wysokiej jakosci klon

z którego zbudowany jest zestaw Yamaha Tour Custom sprawia, że perkusja brzmi niezwykle przenikliwie i świetnie przebija się przez ścianę dźwięku gitar i basu. Perkusja jest przy tym niezwykle uniwersalna i ma zwolenników wśród muzyków jazzowych i tych, którzy wolą nieco mocniejsze rockowe klimaty. (więcej)

Carter Anthony Beauford

słynie z niezwykle rozbudowanego zestawu perkusyjnego, jego sprzęt daleki jest od minimalistycznego podstawowego zestawu większości perkusistów. (więcej)

Tagi

  • Raymond Mantilla
  • Perkusista
  • Jazz
  • Muzyka jazzowa
  • Muzyka
  • Perkusja
  • Instrumenty perkusyjne
  • Muzyczny
  • Zestaw
  • Werbel

Raymond Mantilla - amerykański perkusista jazzowy

Raymond Mantilla urodził się 22 czerwca 1934 roku w Nowym Jorku. Jest amerykańskim jazzowym perkusistą, który swoją przygodę ze sceną wielkiego miasta rozpoczął w roku 1950. Zainspirowały go wówczas brzmienia afro-kubańskiego jazzu.

W tej dekadzie miał okazję poznać i wystąpić u boku wielu scenionych muzyków latino - sekstetu La Playa, Xaviera Cugata, Lou Pereza, Rene Touzet, Miguelito Valdeza i Monguito Cojunto. W latach sześćdziesiątych poświęcił się zaś współpracy z Maxem Roachem, Herbiem Mannem, Freddiem Hubbardem, Buddym Richem i Larrym Coryellem.

W roku 1961 zagrał również z Alem Cohnem, Freddiem Hubbardem, Buddym Richem i Larrym Coryellem. Od roku 1963 to 1969 przewodził własnym zespołem w Puerto Rico, a w roku 1970 dołączył do M'Boom - projektu realizowanego przez Maxa Roacha. W tej dekadzie był również członkiem Jazz Messengers Arta Blakey'a.Wówczas również ruszył w poważną trasę koncertową obejmującą Stany Zjednoczone, Europę i Japonię. Dzięki pokazaniu się tak szerokiej publiczności nawiązał współpracę z Joem Farellem, Gato Barbierim, Michałem Urbaniakiem, Richiem Colem, Donem Pullenem, Charlesem Mingusem, Walterem Bishopem Jr., Dizzym Gillespiem oraz Morgana Kingem. W roku 1979 muzyk stworzył Ray Mantilla Space Station.

Lata osiemdziesiąte rozpoczął koncertowaniem i nagrywaniem z Muhalem Richardem Abramsem, Kennym Burellem, Shirleyem Scottem i Warrenem Chiassonem.

W roku 1991 stworzył kolejny projekt - Jazz Tribe.

Jako lider Ray wydał następujące, poczynając od roku 1978, albumy - "Mantilla" dla Inner City Records, "Hands of Fire", "Synergy", "Dark Powers", "The Next Step", "Man-Ti-Ya" dla Red Records oraz "Good Vibrations" dla Savant w roku 2006.

Jako sideman u boku Gato Barbierego wydał "Chapter Three: Viva Emiliano Zapata" dla Impulse! w roku 1974. Z M'Boom w roku 1984 nagrał "Collage" dla Soul Note, a z Jeremym Steigem "Firefly" dla CTI w roku 1977.