Wysokiej jakosci klon

z którego zbudowany jest zestaw Yamaha Tour Custom sprawia, że perkusja brzmi niezwykle przenikliwie i świetnie przebija się przez ścianę dźwięku gitar i basu. Perkusja jest przy tym niezwykle uniwersalna i ma zwolenników wśród muzyków jazzowych i tych, którzy wolą nieco mocniejsze rockowe klimaty. (więcej)

Świetnie radzi sobie

W jazzie, bluesie rocku i metalu. Aynsley Dunbar, który jest w stanie zagrać praktycznie wszystko, uznawany jest za jednego z najbardziej wszechstronnych i uniwersalnych perkusistów na Wyspach Brytyjskich. (więcej)

Bardzo uniwersalne brzmienie

zestawu Yamaha Club Custom docenili zarówno muzycy jazzowi, jak i rockowi. Oryginalna konstrukcja i charakterystyczny soud wydaję się być idealny do pracy w studiu nagraniowym oraz małych i dużych scenach koncertowych. (więcej)

Terry Bozzio

słynie z gry na swoim bardzo rozbudowanym zestawie perkusyjnym, dzięki temu jego występy to prawdziwa uczy zarówno dla uszu jak i dla oczu. Niezliczona liczba blach, bębnów i przeszkadzajek robią ogromne wrażenie podczas koncertów (więcej)

Tagi

  • Werbel
  • Yamaha
  • Werbel metalowy
  • Perkusja
  • Zestaw perkusyjny
  • Instrumnety peskuzyjne
  • Muzyczny
  • Muzyka
  • Instrumenty muzyczne

Brass Shell Snare Drums - seria werbli firmy Yamaha

Dzięki odporności mosiądzu, jego wytrzymałości i niezawodności Yamaha zdecydował się wykorzystać go jako materiał do produkcji serii Brass Shell Snare Drums – werbli o mosiężnych korpusach. Przyjrzyjmy się dokładniej budowie tej niepowtarzalnej serii werbli.

Korpusy instrumentu mają 1,5 mm grubości, będąc tym samym grubsze o 0,3 mm od standardowych, poprzednich modeli. Ponadto w przypadku tej serii użytkownik ma możliwość wyboru, powstały bowiem nowe korpusy dostępne w mniejszych, trzynastocalowych rozmiarach. Ta właściwość znacznie wpłynęła na potęgę brzmienia werbla. W zestawie zastosowano lugi Nouveau, które dzięki ruchomemu designowi i zaczepieniu do śrub wyeliminowały relację odlewu z korpusem, a także zagwarantowały pojawienie się płynnego rezonansu. Ponadto możemy zapomnieć o długotrwałej wymianie naciągu, czy ryzyku zgubienia podkładek, gdyż usuwanie śrub naciągających stało się w Brass Shell niekonieczne. Mosiężna seria szczycić może się również obręczami DynaHoop, które dbają o ostrą akcję werbla na wszelkie mocniejsze uderzenie oraz emitowanie głębokich dźwięków. Do czynienia mamy tutaj również z parą odłączanych mechanizmów naciągających sprężyny werbla – typu 1, zwanym otwartym oraz typu IP – stłumionym, mogącym być załączonym do czterocalowych piccolo. Do tego również dwadzieścia sprężyn rezonujących, wykonanych ze stali wysokowęglowej do czternasto, 13”x5” ½” werbli oraz dwadzieścia do 13”x4”. Sprężyny pokryto warstwą nylonu, by zadbać o maksymalną trwałość i stabilność elementu, czyniąc je tym samym mocnymi i niezawodnymi. Blaszki sprężyn Snare Plate umożliwiły z kolei nawiązanie kontaktu między sprężyną a membraną. Niezawodność blaszki osiągnęły dzięki zakrzywionemu designowi oraz wykorzystaniu spoiwa, łączącego steiner z pierścieniem, co znacznie wpłynęło na wytrzymałość i dobrą reakcję padu na mocne uderzenie. Pierścienie pokryto w pierwotnej serii CP nowym wykończeniem, co również zadbało o wysoką jakość dźwięku.Efekt wykorzystania mosiądzu przy tworzeniu korpusów serii okazał się być spełniającym najśmielsze oczekiwania muzyków. Producent uzyskał zbalansowane brzmienie oraz jego czystość i otwartość, co przecież stanowi najistotniejszą część w rozbrzmiewaniu dźwięku.