Cindy Blackman

od zawsze była zafascynowana jazzem. Propozycja złożona przez Lennego Kravitza była dla niej nie lada wyzwaniem, tym bardziej, że artystka nigdy wcześniej nie występowała przed dużą publicznością. (więcej)

Dave Grohl

bardzo dba o swój wizerunek, który daleki jest od stereotypu typowego gwiazdora. Dzięki temu muzyk cieszy się ogromną sympatią wśród fanów i współpracowników. (więcej)

Za współpracę z Carlosem Sntaną

Michael Shrieve został wprowadzony do Rock & Roll Hall of Fame. Wydarzenie to miało miejsce w 1998 roku. (więcej)

Aluminiowe korpusy

z serii werbli firmy Yamaha, zyskały sobie zwolenników wśród wielu perkusistów. Niezależnie od stylu muzycznego, seria Aluminium Shell brzmi świetnie i bardzo charakterystycznie. Inną zaletą jest niewielka waga werbli, co docenią mobilni perkusiści. (więcej)

Tagi

  • Werbel
  • Yamaha
  • Werbel metalowy
  • Perkusja
  • Zestaw perkusyjny
  • Instrumnety peskuzyjne
  • Muzyczny
  • Muzyka
  • Instrumenty muzyczne

Brass Shell Snare Drums - seria werbli firmy Yamaha

Dzięki odporności mosiądzu, jego wytrzymałości i niezawodności Yamaha zdecydował się wykorzystać go jako materiał do produkcji serii Brass Shell Snare Drums – werbli o mosiężnych korpusach. Przyjrzyjmy się dokładniej budowie tej niepowtarzalnej serii werbli.

Korpusy instrumentu mają 1,5 mm grubości, będąc tym samym grubsze o 0,3 mm od standardowych, poprzednich modeli. Ponadto w przypadku tej serii użytkownik ma możliwość wyboru, powstały bowiem nowe korpusy dostępne w mniejszych, trzynastocalowych rozmiarach. Ta właściwość znacznie wpłynęła na potęgę brzmienia werbla. W zestawie zastosowano lugi Nouveau, które dzięki ruchomemu designowi i zaczepieniu do śrub wyeliminowały relację odlewu z korpusem, a także zagwarantowały pojawienie się płynnego rezonansu. Ponadto możemy zapomnieć o długotrwałej wymianie naciągu, czy ryzyku zgubienia podkładek, gdyż usuwanie śrub naciągających stało się w Brass Shell niekonieczne. Mosiężna seria szczycić może się również obręczami DynaHoop, które dbają o ostrą akcję werbla na wszelkie mocniejsze uderzenie oraz emitowanie głębokich dźwięków. Do czynienia mamy tutaj również z parą odłączanych mechanizmów naciągających sprężyny werbla – typu 1, zwanym otwartym oraz typu IP – stłumionym, mogącym być załączonym do czterocalowych piccolo. Do tego również dwadzieścia sprężyn rezonujących, wykonanych ze stali wysokowęglowej do czternasto, 13”x5” ½” werbli oraz dwadzieścia do 13”x4”. Sprężyny pokryto warstwą nylonu, by zadbać o maksymalną trwałość i stabilność elementu, czyniąc je tym samym mocnymi i niezawodnymi. Blaszki sprężyn Snare Plate umożliwiły z kolei nawiązanie kontaktu między sprężyną a membraną. Niezawodność blaszki osiągnęły dzięki zakrzywionemu designowi oraz wykorzystaniu spoiwa, łączącego steiner z pierścieniem, co znacznie wpłynęło na wytrzymałość i dobrą reakcję padu na mocne uderzenie. Pierścienie pokryto w pierwotnej serii CP nowym wykończeniem, co również zadbało o wysoką jakość dźwięku.Efekt wykorzystania mosiądzu przy tworzeniu korpusów serii okazał się być spełniającym najśmielsze oczekiwania muzyków. Producent uzyskał zbalansowane brzmienie oraz jego czystość i otwartość, co przecież stanowi najistotniejszą część w rozbrzmiewaniu dźwięku.