Wiele osób twierdzi, że

perkusja elektroniczna nigdy nie dorówna brzmieniem zestawowi akustycznemu. Jednak Yamaha DTX500 przekonała już wielu niedowiarków. Doskonałe brzmienie i nieograniczone możliwości sprawiają, że DTX500 świetnie sprawdzi się w studiu nagraniowym oraz pracy w zaciszu domowym. (więcej)

Za współpracę z Carlosem Sntaną

Michael Shrieve został wprowadzony do Rock & Roll Hall of Fame. Wydarzenie to miało miejsce w 1998 roku. (więcej)

Styl gry Franka

był odmienny do tego czego oczekiwali od niego koledzy z zespołu Green Day. Popularny The Cool musiał zmienić myślenie na bardziej "punkowe" by móc skutecznie kontynuować pracę z zespołem. Obustronna cierpliwość opłaciła się, bo dziś nikt nie wyobraża sobie Green Day bez Franka, a on sam jest uwżnany za najmocniejszy punkt kapeli. (więcej)

Firma Yamaha

od zawsze była pionierem w dziedzinie wprowadzania nowoczesnych technologii. Zestawy perkusyjne tego producenta stanowią już swego rodzaju wzorzec brzmienia, który docenili perkusiści na całym świecie. Seria bębnów PHX to kolejny krok na przód i kolejne innowatorski rozwiązania. (więcej)

Tagi

  • Yamaha
  • Club Jordan
  • Instrument perkusyjny
  • Zestaw perkusyjny
  • Perkusja
  • Bębny
  • Steve Jordan
  • Muzyka
  • Sprzęt perkusyjny

Yamaha Club Jordan - nietypowy zestaw perkusyjny

Znany na całym globie producent instrumentów muzycznych nieustannie zaskakuje artystów na całym świecie, którzy padają przed nim na kolana w oczekiwaniu na coraz to nowsze i lepsze modele. Tym razem Yamaha zwraca się w kierunku perkusistów ujawniając Club Jordan – serię systemu perkusyjnego sygnowaną nazwiskiem Steve’a Jordana. Amerykański multiinstrumentalista nawołuje „Wstań i uwolnij sam siebie!”. Dlaczego? Otóż ten zestaw kompaktowy przeznaczony jest do gry w pozycji stojącej.lub Jordan to połączenie bębna koktajlowego CJ : 15” x 24” z odwróconym do niego pedałem nożnym FP810CD i jego wspornikiem montażowym FP-B. Całość korpusu stanowi siedmiowarstwową konstrukcję z drewna brzozowego i mahoniu filipińskiego. Tom TT-10CJ posiada wymiary 10”x5”, sześć lug oraz wspornik do jego montowania w kształcie litery L. Całość zamontowana została bezpośrednio do głównego bębna poprzez wykorzystanie niezawodnego systemu YESS, umożliwiającego powierzchni korpusu naturalne wibracje. Gumki podkładek umieszczono w miejscu najsilniejszych wibracji – wpłynęło to na przedłużenie sustainu i wprowadzenie kontroli nad wibracjami i dźwiękami sprzętu. Werbel SD-08CJ ma wymiary 8”x5”, pięć lug oraz system i wspornik taki sam jak w przypadku tomu. Na korpusie werbla znaleźć można pięć gniazdek na śruby stojące oraz jedno na zawieszenie go na holderze. Ponadto znajdziemy tu maszynkę naciągu sprężyn (Hi-Carbon Steel o czternastu zwojach) typu B. Obręcze modelu to Triple Flange Steel o grubości 1,6 mm. Modele dostępne są w odcieniach Silver Sparkle oraz Pink Sparkle. Obydwa delikatnie się błyszcząc, tworząc wspaniałe wrażenie na scenie.

Teraz, gdy znamy dokładną budowę modelów serii Club Jordan zaznaczyć można jedynie, że jest on wyjątkowo wygodny w użytkowaniu. A to bardzo istotne zważając na stojący tryb gry! Połączenie niezawodnych drewien oraz sygnowanie instrumentów nazwiskiem Steve’a Jordana to najlepsza gwarancja jakości CJ o dwóch, ciekawych i rzadko spotykanych kolorach.