Kenny Aronoff jest

regularnym zmiennikiem Chada Smitha. Zastąpił go podczas trasy koncertowej Red Hot Chilli Peppers a następnie podczas występów supergrupy Chickenfoot, której Chad jest oficjalnym członkiem. (więcej)

Simon Phillips

uznawany jest za jednego z najbardziej wszechstronnych perkusistów. Równie dobrze radzi sobie w jazzie i heavy-metalowych klimatach. Nic więc dziwnego, że współpracą z nim zainteresowani są najwspanialsi muzycy na ziemi. (więcej)

Perkusja była

pierwszym instrumentem na jakim Jack White nauczył się grać. Dopiero później zainteresował się gitarą, z którą dziś jest bardziej kojarzony.Będąc dzieckiem trzymał w swoim pokoju 2 pełne zestawy perkusyjne, musiał przez to pozbyć się łóżka i spał na materacu rozłożonym między instrumentami. (więcej)

Nazwa zestawu

Recording Custom jednoznacznie kojarzy się z pracą w studiu nagrań. Potężne brzmienie i doskonała dynamika sprawia jednak, że Yamaha świetne nadaję się także do gry na żywo. (więcej)

Tagi

  • Yamaha
  • Club Jordan
  • Instrument perkusyjny
  • Zestaw perkusyjny
  • Perkusja
  • Bębny
  • Steve Jordan
  • Muzyka
  • Sprzęt perkusyjny

Yamaha Club Jordan - nietypowy zestaw perkusyjny

Znany na całym globie producent instrumentów muzycznych nieustannie zaskakuje artystów na całym świecie, którzy padają przed nim na kolana w oczekiwaniu na coraz to nowsze i lepsze modele. Tym razem Yamaha zwraca się w kierunku perkusistów ujawniając Club Jordan – serię systemu perkusyjnego sygnowaną nazwiskiem Steve’a Jordana. Amerykański multiinstrumentalista nawołuje „Wstań i uwolnij sam siebie!”. Dlaczego? Otóż ten zestaw kompaktowy przeznaczony jest do gry w pozycji stojącej.lub Jordan to połączenie bębna koktajlowego CJ : 15” x 24” z odwróconym do niego pedałem nożnym FP810CD i jego wspornikiem montażowym FP-B. Całość korpusu stanowi siedmiowarstwową konstrukcję z drewna brzozowego i mahoniu filipińskiego. Tom TT-10CJ posiada wymiary 10”x5”, sześć lug oraz wspornik do jego montowania w kształcie litery L. Całość zamontowana została bezpośrednio do głównego bębna poprzez wykorzystanie niezawodnego systemu YESS, umożliwiającego powierzchni korpusu naturalne wibracje. Gumki podkładek umieszczono w miejscu najsilniejszych wibracji – wpłynęło to na przedłużenie sustainu i wprowadzenie kontroli nad wibracjami i dźwiękami sprzętu. Werbel SD-08CJ ma wymiary 8”x5”, pięć lug oraz system i wspornik taki sam jak w przypadku tomu. Na korpusie werbla znaleźć można pięć gniazdek na śruby stojące oraz jedno na zawieszenie go na holderze. Ponadto znajdziemy tu maszynkę naciągu sprężyn (Hi-Carbon Steel o czternastu zwojach) typu B. Obręcze modelu to Triple Flange Steel o grubości 1,6 mm. Modele dostępne są w odcieniach Silver Sparkle oraz Pink Sparkle. Obydwa delikatnie się błyszcząc, tworząc wspaniałe wrażenie na scenie.

Teraz, gdy znamy dokładną budowę modelów serii Club Jordan zaznaczyć można jedynie, że jest on wyjątkowo wygodny w użytkowaniu. A to bardzo istotne zważając na stojący tryb gry! Połączenie niezawodnych drewien oraz sygnowanie instrumentów nazwiskiem Steve’a Jordana to najlepsza gwarancja jakości CJ o dwóch, ciekawych i rzadko spotykanych kolorach.