W czasach eksplozji muzyki

Grunge, Matt Cameron uznawany był za jednego z najlepszych perkusistów w Seattle. Nic więc dziwnego, że Chris Cornell zaproponował mu grę w Soundgarden. Już pod koniec lat 80tych zespół pod względem techniki dominował nad innymi kapelami z tego okresu. (więcej)

Firma DDrum

we współpracy z Carmine Appice wyprodukowała werbel sygnowany nazwiskiem tego wspaniałego perkusisty. DDrum Carmine Appice 5x14 Brass, to świetne narzędzie dla wszystkich rockowych i metalowych wymiataczy, którzy szukają dynamicznego i agresywnego brzmienia. (więcej)

Jeden z prekursorów

swingu - za takiego uważa się Gene Krupę, jego niepowtarzalny styl gry był wzorem dla wielu perkusistów na całym świecie. Sam perkusista od zawsze zakochany był w Jazzie. (więcej)

Nazwa zestawu

Recording Custom jednoznacznie kojarzy się z pracą w studiu nagrań. Potężne brzmienie i doskonała dynamika sprawia jednak, że Yamaha świetne nadaję się także do gry na żywo. (więcej)

Tagi

 • Steve Jordan
 • Perkusista
 • Kompozytor
 • Muzyk
 • Jazz
 • Fusion
 • Soul
 • Rock
 • Instrumenty perkusyjne
 • Zestaw perkusyjny
 • Bębny

Steve Jordan - perkusista, kompozytor, producent muzyczny

Steve Jordan urodził się 14 stycznia 1957 roku w Nowym Jorku. Jego talent, a także kariera rozwinęły się w błyskawicznym tempie. Już jako nastolatek grał w zespole Steviego Wandera, w latach siedemdziesiątych zaś występował wraz z Saturday Night Live.

Kolejnym sukcesem było dołączenie do grupy The Blues Brothers, gdzie u boku Dana Aykroyda i Johna Belushiego koncertował w latach osiemdziesiątych. Przygoda nie zakończyła się jedynie na koncertowaniu, wkrótce wraz z zespołem wydał album. W tym czasie Jordan był również pierwszym perkusistą w zespole Paula Shaffera – World’s Most Dangerous Ban, występującym na żywo w programie Davida Lettermana na NBC. Tam zawarł znajomość a Antonem Figem, z którym wkrótce wystąpił na albumie Rolling Stonesów – „Dirty Work”. Zafascynowany talentem Steve’a Keith Richards zatrudnił go przy wykonywaniu coveru utworu Arethy Franklin – „Jumpin’ Jack Flash”, nagranym do ścieżki dźwiękowej filmu o tym samym tytule. Niedługo potem wraz z Richardsem i Chuckem BerrymSteve wystąpił w filmie dokumentalnym Taylora Hackforda „Hail! Hail! Rock’n’Roll”. Znajomość ta zaowocowała również współpracą Jordana z “X-pensive Winos”, gdzie grał na perkusji oraz współtworzył utwory. Zespół pracował nad solowymi albumami Keitha – „Talk is Cheap” oraz „Main Offender”.Steve Jordan jest członkiem zespołu Johna Mayera, trio tworzącego blues rocka. Grupa powstała w roku 2005, w celu ucieczki Mayera od jego kariery w muzyce pop. W listopadzie tego samego roku trio wydało album „Try!”, na którym znalazły się covery utworów Jimiego Hendrixa, Raya Charlesa oraz utwory stworzone przez samych członków zespołu – Jordana, Mayera i Palladino. Mowa tu o „Good Love is on The Way”, „Vultures” oraz „Try”. Dwa lata później zespół wydał w Los Angeles kolejny album – “Where The Light Is: John Mayer Live in Los Angeles”. Współpraca z Johnem wzbogacona została o nagranie utworu “In Repair” – jedenastego tracku na płycie Mayera z roku 2006, a także o jego współudział w tworzeniu „Battle Studies” – ostatniego krążka artysty.
Unikalny talent Steve’a doceniło wiele cenionych artystów. Dzięki temu muzyk miał okazję współpracować z Donem Henleyem, Johnem Mellencampem, Adresem Calamaro, Catem Stevensem, Bobem Dylanem, Sonnym Rollinsem, B.B. Kingiem, Steviem Nicksem, Sheryl Crow, Kelly Clarkson, Jon Spencer Blues Expolsion, czy Jamesem Taylorem. Podczas współpracy z Alicia Keyes nad „If I Ain’t Got You” zaangażowany był również w „That’s What I Say” Johna Scotfielda, „Possibilities” Herbiego Hancocka oraz „23rd ST. Lullaby” z Patti Scialfa. W roku 2006 miał okazję wystąpić u boku Erica Claptona podczas jego europejskiej trasy koncertowej. Zagrał wówczas siedem koncertów w Royal Albert Hall. Współpraca przedłużyła się do roku 2007, kiedy to Steve zasiadł za perkusją podczas trasy Claptona po Ameryce Północnej. W roku 2008 przyczynił się do powstania utworu na trzeciej płycie Los Lonely Boys – „Forgiven”.

Wraz z żoną Meegan Voss utworzył zespół The Verbs. W roku 2006 koncertowali po Japonii, promując swój najnowszy wytwór „And Now… The Verbs”. Kolejnym krążkiem było „Trip”, nagrany przy współpracy z Tamio Okuda, Pino Palladino oraz Dannym Kortchmarem. Muzyka zespołu określona została „perfekcyjną mieszanką girlsbandu, popu brytyjskiego, country, ska i rock and rolla”.

W roku 2009 Jordan nominowany został do Grammy Award za „Best Compilation Soundtrack Album for a Motion Picture, Television or Other Visual Media”.